Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Seri olarak gelecek onu kesin öğrendik :))

1 Beğeni

E buraya atılmamış. Bari bu kez de ben atayım. :smiley:

21 Beğeni

Abi çiz bi semender, ver eline de bi tüfek, tamamdır daha ne olsun :slight_smile:

7 Beğeni
5 Beğeni

Hahikaten çok kötü ya. Şu kapak yüzünden elim gitmiyor sepete atmaya.

4 Beğeni

Amasya’da acemi birliğinde sabah eğitimleri arasında verilen 10 dakikalık arada aileye gönderilecek ilk foto için bölüğün fotoğrafçısına verilen poz.

23 Beğeni

Serinin en kötü kapaklarından biri bu olmalı .

5 Beğeni

Süngü de yanlış çizilmiş. Biraz daha ileride olması gerekir silahın tipine göre.

5 Beğeni

Çok doğru. :smiley: Namlı yüzünden çok derin bir yara açamaz semenderler. :joy:

5 Beğeni

3 Beğeni

Dayanamadım… İthaki tanrılarına sesleniyorum: “Hakikaten bu kapak nedir?”

2 Beğeni

Sadece süngü mü, tetik disiplini de yok :slight_smile:

3 Beğeni

Bu çeviri daha önce Everest’ten basılan Sabri Gürses’in İngilizceden yaptığı çeviri.

Jaguar çeviriside İngilizceden fakat Sabri Gürses çevirisi Rusça çeviriden karşılaştırmalı yapılan çeviri.

1 Beğeni

Not: Ben de beğendim.

10 Beğeni

4 Beğeni

İnanın ben de öyle yapıyorum, atıp tekrar siliyorum. Sonunda alacağım sanırım. Bu seri, bu kitaplar kesinlikle daha güzel kapakları hak ediyor, ama bu işten sorumlu olanlar farkında mı bilemiyorum.

İşin başka bir tuhaf yanı; İthaki/matbaa serideki bazı kitapların kapak rengini sonraki baskılarda tutturamıyor. Örneğin Dune ilk kitabın kendine özgü o sarı tonu yerini turuncuya yakın bir tona bırakmış. Keza Dune Çocukları’nın yeşil rengi farklı bir ton olmuş. Ben Robot turuncudan kırmızıya yakın bir tona dönüyor gittikçe :slight_smile: Bunlar aklıma ilk gelenler. Sanırım pek ciddiye alınmıyor bu iş :slight_smile:

4 Beğeni

Bu daha çok ne bulabildiysen onu kullanma mecburiyetinden dolayı.

Artan Çin - ABD gerilimi ile önümüzdeki yıl - yıllar dünya tedarik sıkıntılarını daha çok hissedecek gibi. Bizi zaten hiç bu olaya dahil etmiyorum bile herhangi bir olayın bize yansımaları zaten katmerlenmiş oluyor.

4 Beğeni

Bu dediklerinize katılıyorum ama bu kötü çizimlerin veya kapak renginin kaç baskıdır tutturulamamasının bence çok ilgisi yok bununla. Seri ilk başladığı zamandan beridir kötü çizimlerle karşılaşıyoruz. Bir yandan da bu gibi şeyleri önemseyen insan sayısı da çok değil tabi. Neyse, şimdi Agape gelecek bunları bulduğumuza şükredelim diyecek, ben kaçayım :grinning:

1 Beğeni

Başıma bir iş gelmeyecekse Semenderlerle Savaş’ın kapağını beğendim, tatlı olmuş. ^^

14 Beğeni

Ben de beğendim ama itiraf edemiyordum. :slight_smile:

8 Beğeni