Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Başka bir başlıkta biz bu kitapları puanlama yapmış mıydık?

Dün Hava Adamı Ariel’i bitirdim. Benim için tam bir hayal kırılığı oldu. Başka bilim kurgu ve metis bilim kurgu serilerinin de tamamını (neredeyse) okudum fakat her kitap iyi değil. Aynı şekilde bu seri içinde geçerli olduğu gözüküyor. Puanlama yaptıysak onları önceliğe alıp diğerlerini belki okumamayı düşünüyorum.

1 Beğeni

Puanlama yapmadık ama bir anket yapmıştık zamanında. Hava Adamı Ariel de pek okunan bir kitap değil sanırım dizide.

4 Beğeni

Ray Charles mı varmışşşşşşşşş şu an çok heyecanlandımm güzel bir okuma deneyimi olacak

2 Beğeni

Ben okudum ve bayağı beğenmiştim romanı çünkü yazarın diğer kitabı olan Su Adamı’nı bayıla bayıla okumuştum.

1 Beğeni

Sonunda

12 Beğeni

Seri mi bu kitap? 20 karakter

1 Beğeni

Görene kadar inanmam. Ajan Smithler her yerde. Ne malum bunu onlardan birinin paylaşmadığı :grinning::grinning:.

2 Beğeni

Evet, 3 kitaplık bir seri. Sprawl üçlemesi.

3 Beğeni

Ön sipariş

8 Beğeni

“Limanın tepesindeki gökyüzü, ölü bir kanala çevrilmiş televizyon rengindeydi.”

“The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.”

İnşallah kitabın çevirisinden alıntı değildir… Öyleyse de şaşırır mıyım? Hayır.

4 Beğeni

DeepL çevirisi. :slight_smile:

Limanın üzerindeki gökyüzü, ölü bir kanala ayarlanmış televizyon rengindeydi.

2 Beğeni

DeepL kullanmış olsalar da şaşırmam yemin ederim :smiley: O bile daha mantıklı çevirmiş hatta. Televizyon çevrilebilen bir nesne sanmışlar sanırım. Çevirmeli telefon falan öyle bir çağrışım diyeceğim yok değildir ya :smiley:

2 Beğeni

Tepemizdeki Gölge - N. Can Kantarcı Kitap Fiyatı & Satın Al | AlfaKitap kitabın çevirmenin yazmış olduğu bilimkurgu romanı.
N. Can Kantarcı ile "Tepemizdeki Gölge" Romanı ve Bilimkurgu Edebiyatı Üzerine Röportaj - YouTube
bu röportajda bilimkurgu edebiyatı üzerine konuşuyor kendisi.

3 Beğeni
2 Beğeni

Serinin Türkçe ismi.

6 Beğeni

1 dediklerine göre devamı da basılacak muhtemelen. Ama tabii kim bilir ne zaman.

4 Beğeni

Baskı kalitesi nasıl?

1 Beğeni

Karton kapak - kitap kağıdı. Bana göre diğer BKK’lerden bir farkı yok. Belki karton kapaklarla ilgili bu baskı için iyi bir şey olarak şunu diyebilirim. Kitabı bir yöne kıvırınca kapağı kırılmıyor.

19 Beğeni

Arka plan cuk oturmuş kitaba. Keyifli okumalar.

Buradan bi … güzelmiş akımı daha çıkar mı acep? @BiblofilYouTube

4 Beğeni

Geçen defa ben başlatmıştım, yine ben başlatayım o vakit. Klavye güzelmiş @alper bey.

6 Beğeni