Bilimkurgu Klasikleri En İyi Kapak Görseli Anketi 3#

İlk hafta Kaplan! Kaplan!, Ben, Robot, Maymunlar Gezegeni ve Çocukluğun Sonu kitaplarının kazandığı yarışmanın ikinci haftasında ise 121 kişinin kullandığı 403 oy ile adını finale yazdıran kitaplar; Yenilmez, Su Adamı, Tanrı Olmak Zor İş ve İşte İnsan oldu.

Sıra geldi üçüncü aşamaya. Bu aşamada 10 kitap finale kalmak için oylarınızı bekliyor olacak. Her kullanıcının 2 oy hakkı vardır. Ayrıca 2 kapak görselinin de finale kalacağını belirtmek gerek.

42 49 50 46 48 45 43 44 41 47

• Tanrıların Tohumu
  • Andromeda Nebulası
  • Yakın
  • Kumsalda
  • Kızıl Mars
  • Postacı
  • Biz
  • Phlebas’ı Hatırla
  • Leibowitz İçin Bir İlahi
  • İşkencecinin Gölgesi

0 oylayanlar

1 Beğeni

Eğer Kumsalda kitabı seçilmezse forumda tanınması gereken yerde tanıdıklarımız var, bu anketi iptal ettiririz. Bu bir tehdit değildir fikrimi söyledim :slight_smile:

2 oy meselesi önemli herkes 4 kitaba vermeye alıştı. Bence o kısmı daha belirgin yaz :slight_smile:

7 Beğeni

Artık oylamaya da el atabiliyoruz. :slight_smile: 2’den fazla atamazlar.

1 Beğeni

Phlebas’ı Hatırla’nın kapağını görünce yine sinirlendim. Bu kadar kötü kapak olabilir mi ya?
En kötü kapak için anket yapılacak mı acaba? :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

Yine tek oyla geçebildiğim bir anket daha… Kumsalda kitabının rengi kekremsi bir tat bırakıyor ağzımda. Bu kadar kötü bir renk seçimi olamaz. İki üst ton veya iki alt ton kullanamamışlar… Bright Yellow renginin mat şekli daha uygun olurdu. Özellikle o sarının o yeşille nasıl uyumlu olacağı düşünülmüş bilemiyorum… Sağdaki görseller kitabın orijinal rengidir. Ilk görsel bahsettiğim renk. Diğerleri alternatif…

1 Beğeni

Oyumuzu kullandıktan sonra sanırım değiştiremiyoruz. Denedim olmadı. :sweat_smile:

Sonuçları gizle dedikten sonra değiştirebilirsin.

2 Beğeni

Arkadaşlar yalnız Işkencecinin Gölgesi "zevkler ve renkler"e bile giremiyor, o derece. Benden söylemesi.

9 Beğeni

Kumsalda için kullandım oyumu. Diğer kapakların renk uyumu pek olmamış.

2 Beğeni

Sırf renk uyumunun mükemmelliğinden Kızıl Mars’a verdim ama baktım kimse vermemiş, ben de Kumsalda’ya verdim. Hadi Kumsalda, bastır Kumsalda.

3 Beğeni

Gecenin en doğru ve haklı yorumu benim nezdimde.

1 Beğeni

Aynı anketi Hasan Ali Yücel Klasikleri için de istiyorum. :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::crazy_face::crazy_face:

4 Beğeni

Ben çok kararsız kaldım. 380 kapak arasında seçim yapamıyorum. :slight_smile:

2 Beğeni

Kararsız kalacak bir şey yok. Hangisine versen ötekine benziyor zaten. Sadece yazı başka. :joy:

3 Beğeni

Başka forum arkadaşları kızmasın diye uzatmayacağım ama yeter ki eleştirme hevesim olsun, aynı kapaklar arasında bulurum bir şeyler :slight_smile:

1 Beğeni

Abi sen bulmak istiyorsan illa ki buluruz. :sweat_smile: Hevesin kırılmasın bence de büyüteçle incele. Kesin bir doku farkı çıkacaktır. :slight_smile:

2 Beğeni

Bilmiyorum… sonuçta bu seri ile aramda güzel bir bağ var, sonra seri hakkında çok fazla olumsuz yorumlar gelir, moralim bozulur :slight_smile:

1 Beğeni

Tanrıların tohumu ve Kızıl mars diyorum.

Bu bir iki kapak meselesi değildir. Beka meselesidir, beka. :smile:

Not: Herhangi bir kapak diğerinden güzel gözükmedi gözüme. Leibowitz İçin Bir İlahi’ye kitabı sevdiğim için oy verdim ve kapağı güzel bulmuyorum, diğerleri arasında bile. Birinci çıkmasına şaşırdım.

4 Beğeni

Leibowitz İçin Bir İlahi ve Yakın diyorum :slight_smile:

2 Beğeni