Bilimkurgunun Başyapıtlarından "Halka Dünya" Tekrar Aramızda

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Bilimkurgunun Başyapıtlarından "Halka Dünya" Tekrar Aramızda – Kayıp Rıhtım

image

Larry Niven’in Hugo, Nebula ve Locus ödüllerini kazanan “Halka Dünya” serisi uzun bir aradan sonra ilk kitabıyla tekrar raflarda. (DEVAMI…)

9 Beğeni

Ayrıca an itibarı ile Kitapyurdunda %45 indirimde 19TL :slight_smile:

2 Beğeni

Yayınevinden yana mutlu değilim. Eski çeviriyi almış olmaları bir nebze içime su serpiyor, ama yine de mutsuzluğumu gidermiyor.

Hayranları için hayırlı olsun elbette :slight_smile:

2 Beğeni

Aynı çeviriyi kullanmaları, hatta “gözden geçirilmiş çeviri” diye belirtmeleri iyi, hoş, güzel, tamam da şu "puppeteerler"i değiştirselerdi bari. Dilimizde karşılığı olan böyle yabancı kelimelerin olduğu gibi bırakıldığını görünce bana bir şeyler oluyor, gözüm seğiriyor. :neutral_face:

10 Beğeni

Yahu şu kitaplar biraz ucuzlasın artık ya ! Kitap mı alıyoruz çeyrek altın mı belli değil. Artık taksit yapıyorum ya. Sahaflar bile 2. el kitapları ateş pahasına satıyor. Tamam kazanmaları lazım da 20-TL’nin altında neredeyse kitap yok. Çok ince saman kağıt şiir kitapları ancak o fiyata. Neyse, yersiz bir çıkış oldu benimki. :smiley:

3 Beğeni

Çeyrek altın en son 2003-2006 arası 15₺ idi. :roll_eyes:

3 Beğeni

Kaç kitaplık bir seri bu? İnternette bir bilgi bulamadım.

4 kitap. Haberde yazıyor ya :slight_smile:

Bu konularda internetteki en birinci kaynağınız Kayıp Rıhtım olmalı :stuck_out_tongue:

5 Beğeni

Wikizeroyu kaynak olarak kullandım ama yanlış yeri kaynak edinmişim. Kayıprıhtım’ın eski sitesinde okuma rehberinde de bulamayınca buraya yazayım dedim. Niye böyle yaptım bende bilmiyorum. :stuck_out_tongue:

2 Beğeni

Halka Dünya muhteşem bir seri. Tee 15 sene önce ortaokulda okumuştum ve bilimkurgu müptelalığını aşılayan kitap olmuştu. Bir aksilik olmaz da bu sefer tamamlanır inşallah ^^ Kapağı nahoş buldum. İthaki’den çıkan taht ve mühendis kitaplarındaki görsellerden olsaydı keşke.

2 Beğeni

Yayınevi beni de triggerlıyor gözlerimi kapatıp alacağım. ama ithaki’nin lütfedip basmasını beklediğimiz yetti artık.

1 Beğeni

Seriyi merak ediyorum ama yayın evi 4 kitabı da bassın o zaman alırım…

Kitabın arka kapağı bu şekilde. Serinin diğer kitaplarında Halka Dünya Mühendisleri ve Halka Dünya Tahtı var ancak Halka Dünya Çocukları görünmüyor :face_with_monocle:

Acaba daha önce 3 kitap çevrildi diye mi öyle bir şey yaptılar. En güzeli tüm serinin çıkmasını beklemek. Nasıl olsa diğer kitaplar kapaklar bile hazırsa hızlı çıkar. 4. Kitap çılmassa almayız napalım. :smile:

Öyle bir kötülük yapmazlar okuyucuya diye düşünüyorum. Sesimizi çıkarırız.

Kitabın kapağını bu kadar mı zevksiz tasarlayabilirlerdi.
yayinevinin icsesi:
halka dünya mı ? Hemen bir halka koymalıyız kapağa.

2 Beğeni

Screenshot_2018-11-26-14-32-09-1

6 Beğeni

Garip bir şekilde Halka Dünya D&R ve İdefixte satılmıyor. :thinking:

1 Beğeni

Şu haberi gördüm rahatladım. Bir ohh çektim. :smile:

2 Beğeni