Bilinmeyen Bir Yer

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/bilinmeyen-bir-yer-cuneyt-ozkurt/Denize nazır olan şehrimizde artık martıları denizin üstünde, semada eskisi kadar görmüyorum. Eskisi gibi suyun üzerinde yüzdüklerini, vapurun peşine takıldıklarında, onları denizin üstünde süzülürken izlerken içimden bir şiirin unuttuğum mısralarını hatırlattığı olmuyor artık. Kıştan kurtulup bahara vardığımda kuru yük gemilerinin üzerinde dans edişlerini hatırlayamıyorum. Onlara simit atarken kahkahalar atıyormuşçasına çıkardıkları sesler şimdi daha uzaklardan geliyor… (DEVAMI…)

Selam.
İki farklı açıdan bakılınca iki farklı geri bildirim verilebilir öyküye.

Martıların toplantıları, ihtiyar adamın yatağında tek başına olduğunu bizden başka kimsenin bilmemesi gibi yetkin ve farklı fikirler güzel işlenmiş. Duygusal anlamda da doyurucu anlar var öyküde bu açıdan tebrik ederim.

Dilin kullanımı açısından naçizane iki tavsiyede bulunacağım. Günlük dil kullanımını özellikle tercih etmiyorsanız biraz daha kitabi bir dil kullanmanız yukarıda saydığım öğeleri kuvvetlendirebilir. Daha basit olmak üzere tamlamaları üçlü dörtlü yapmak yerine bölerek cümleler şeklinde ayırmanız dilin kullanımını bir kademe yukarı taşıyabilir.

Ben kendim de size benzer yazıyorum. Bunlar benim de gidermeye çalıştığım bir yazı tarzı o açıdan, ahkam kesiyor gibi de olmasın.

Özetle fikir ve duyguların çok özel bunun aktarımının geliştirilebilir olduğunu düşünüyorum.

Elinize sağlık.

Çok teşekkür ediyorum. Öykülerle yaşamanız dileğiyle.