Binfenli

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Binfenli – Aylık Öykü Seçkisi

image

Üzmüşler çocuğu, diğer çocuklar sınıfta. “Senin baban çöpçü, sen de pis kokuyorsun” demişler. Üstü başı süklüm püklüm. Geldi yanıma hıçkırarak anlattı. Kolalı, el örme yakasını düzelttim. Ayakkabısının ucu aşınmıştı. Sürterek yürüdü. Öğretmenler odasından çıktık. Baktım elimi sımsıkı tutuyor. Öğlen arası gelmeden konuştum babasıyla. Dağ gibi adamın gözyaşları inci gibi süzüldü. Başka bir iş gelmez elimden,… (DEVAMI…)

Çok naif, keyifli bir öyküydü. Beğeniyle okudum. Özellikle kızın ayakkabılarını vurduğu sahne gerçekten hem gerçekçi hem de ağdalı olmadan son derece duygu doluydu.

Diğer seçkilerde görüşmek dileğiyle.

1 Beğeni

Teşekkür ederim beğeni için. Son paragrafta ayakkabı sesi üzerinden bu vuruculukla noktalandırmak istedim. Kız çocuğunun bu olay üzerine yeni aldığı ayakkabılarıyla çıkarttığı ses çok şey anlatıyor esasen.

Diğer seçkide görüşmek üzere.

Meltem Hanım selamlar,
Öykü tatlıydı. Kısa, akıcı… Güzel mesajlar da var elbette. Beğendim. Ancak sadece kızın babasının adını Hezarfen koymak öykünün temamiza uymasına yetmemiş sanki. Yanılıyor da olabilirim ama tek kafamı kurcalayan o oldu. Bunun dışında öykünüzü beğendim elinize kaleminize sağlık, sizden başka öyküler de okumak dileğiyle:)

Merhaba,
Öykü teması bu seckide zorladı açıkcası. Aklımda olan hikayedeki ana karakter biraz zayıf kaldı bu bağlamda , farkındayım. Öyküyü sanırım sıcak buldum. Yayımlanmasına sevindim.

Yorumlarınız için teşekkürler.

1 Beğeni

Öykünüzü ben de beğendim ama konu ile bağlantısının zayıf olmasına üzüldüm. Bence kaleminiz iyi devam ediniz…

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Samimi ve içten bir hikâyeydi lakin ben bu hikayeyi sanki daha önce okumuştum, bir yerden çok tanıdık geliyor; sanki onun üzerine ufak tefek eklemeler yapmışsınız gibi :slight_smile:

Kurmaca oyun tanıdık geliyordur, dogrudur. Okuduğunuz için teşekkür ederim.