Bir Çizim Çalışması 1.2

5 Beğeni

Çok güzel çalışmalar. Yaparken de rahatlatıcıdır eminim. Peki bir çizime bakarak mı yapıyorsunuz yoksa kendinizden mi?

Teşekkür ederim.Çizim yaparken rahatlatıcıdan ziyade yeni bir şey ortaya çıkarmak heyecan veriyor diyebilirim,roman ya da şiir yazmak gibi.Biraz uzun sürüyor da bu çizim de aşamaları fotoğraflayım dedim.Kendi kafamda tasarlıyorum önce sanki boşlukta düşünerek çizer gibi, daha sonra kağıda aktarıyorum ve çizmeye devam ederken şekillenme değişiyor. Bana göre boş zamanı değerlendirmek adına okumak ya da yazmakla beraber iyi bir meşgale.

1 Beğeni

İyi çalışmalar olmuş. Özellikle birincisine bayıldım. Perspektif yerinde ve derinlik duygusu baş döndürücü… Sabrınızdan dolayı tebriği hakkediyorsunuz…

Teşekkür ederim. Bazen sabır da ne kadar zorlasa da sonlarına doğru, açıkcası bitince nasıl bir tasarım ortaya çıkacak diye merak üstün geliyor. Kafanda tasarladığını kağıda dökmek aynı oranda başarı vermiyor.Üç boyutlu düşünüp bunu tek boyutu aktarmak; yani düşünürken bir düzlem yok ama bunu dışa vururken tek boyutlu düzlem üzerinden sonuç almaya çalışıyorsun haliyle sabrımı zorladığı zamanlar da olmadı değil.

Buna rağmen tek odaklı perspektif iyi çıkmış kaleminden, çalışmalarına devam etmelisin…

1 Beğeni

32466_1265799924731_3909559_n bu ve benzer çalışmalara zaman ayırmaya devam ediyorum da son zamanlarda pek çizemiyorum ama devam edeceğim inşaallah.

3 Beğeni

3 Beğeni

Çok güzel… Çizimlerinize devam etmelisiniz

Lisede hobi olarak anime çizgiroman karakterlerinden sevdiklerimi çizerdim. Pinterestten falan çizim aratınca bu tarz çizimlerde çıkardı. Hiç yeltenmedim fena sabır işi. Rahatlatıyor mu bilmem ama baya saatinizi ayırmış gibisiniz demek ki zevkle yaptınız. Güzeller efenim çizimler :+1:

Teşekkür Ederim. Devam edeceğim çizmeye.

“Güzeller efenim çizimler” Teşekkür ederim.Anime izlerim,oyun da oynarım ama çizebileceğimi hiç zannetmiyorum.Gerçi hiçte denemedim.Gerçekten nefes almamı sağlıyor ve de rahatlatıyor,hani çizerken mutlu hissediyorum kendimi. Saatlerimi alıyor orası kesin ama ortaya çıkan tasarım zamanımı harcamaya değiyor doğrusu.Bazen de sabır istiyor gerçekten.Önceden müzik,sinema,kitap gibi bir üçlüm vardı yanlarına yeni dostlar katıldı roman,şiir ve çizim en son olarakta video oyunları