Bir Kitap En Fazla Kaç Baskı Yapabilir?

Merhaba arkadaşlar. Bugün bandrol alınan kitapları kontrol ederken bir şey gözüme çarptı ve çok sevindim. Turgut Özakman’ın Şu Çılgın Türkler kitabı için 450. baskı bandrolünü aldığını gördüm. Sizin gördüğünüz en çok baskı yapan kitap hangisi? Yorumlara bekliyoruz.

6 Beğeni

Benim gördüğüm en fazla baskı yapan kitap 450. baskısıyla Şu Çılgın Türkler :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

2 Beğeni

Muhtemelen öyle, baskı adeti az yapılıyor.

Kesinlik taşımamakla birlikte Şu Çılgın Türkler kitabıyla (419. baskı) Ahmet Ümit’in 6 ay önce çıkan kitabı Aşkımız Eski Bir Roman (3. baskı) adet olarak satış rakamları birbirine yakın.

1 Beğeni

1000 adet yapılsa bile yarım milyona yakın kitap eder ki bu rakam Türkiye şartlarında çok çok iyi bir rakam.

3 Beğeni

Hangi kitapta görmüştüm hatırlamıyorum ancak bir defasında “her 1000 kitap bir baskı sayılacak şekilde 25000 adet basılmıştır” minvalinde bir yazı görmüştüm. Böyle şeylerle baskı sayısını şişirmek de mümkün sanırım.

Haber 2009 yılına ait.

https://www.google.com/amp/s/www.milliyet.com.tr/amp/pembenar/iste-bu-kitaplar-rekora-kosuyor-1158315

1 Beğeni

Satış rakamı 1 milyonun üstünde bu durumda.

1 Beğeni

Bu neymiş yahu beşer beşer numunelik mi basıldı ki acaba? :smiley:

3 Beğeni

Her kitap bir baskı sayılmak üzere 2500 adet basılmıştır :grin::grin:

1 Beğeni

Bu kitap özelinde değil ama buna benzer kitaplarda toplu alım yapılıp, yurtlara, kütüphanelere dağıtıldığına birkaç kez tanık oldum

1 Beğeni

Yukarıda ki rakamlara göre Şu Çılgın Türkler kitabı her baskıda 2400 adet baskı yapıyor.