Bir Kitap Karakteri Çocuğunuz Olsaydı, Bu Kim Olsun İsterdiniz?

Eğer ileride doğacak olan çocuklarımdan birini seçme şansım olsaydı eğer , şansımı Alper Kamu’ ya oynardım . ‘Oğullar ve Rencide Ruhlar’ ve aynı zamanda 'Cehennem Çiçeği 'nin başkarakteri olan Alper , sadece beş yaşında olmasına rağmen hayatı yalayıp yutmuş , ve aynı zamanda çok zeki bir çocuk . Nedensizce Alper’e bağlandım ben , yeri geldiğinde altmış yaşındaki insanlardan daha olgun , gerektiğinde de yaşında davranabilecek kadar zeki . Cidden böyle bir çocuğum olsun isterdim . Ama , takdiri ilahi.

4 Beğeni

Vin (sissoylu )
Ah ah ne çekti bu kız bir ben bilirim birde Allah

Hermione Granger. Zeki ve cesur. Türkiye şartlarında kişiliği nasıl gelişirdi acaba?

7 Beğeni

İki saattir düşünüyorum aklıma pek bir şey gelmedi. :roll_eyes: Çok klasik bir örnek de vermek istemiyorum, o yüzden yakın zamanda okuduğum Canavarın Çağrısı karakteri olan Conor diyorum. Çünkü annesine destek olması, ev işlerine yardım etmesi ve kendine has duruşuyla beni etkilemeyi başardı.

Çizgi romanları da dahil edersem Naruto’ dan Gaara (tüm karakterler içinde en sevdiğimdir) diyorum. Onun çocuğum olmasını çok isterdim. Hatta animeyi izlerken ve sonrasında bile etkisinde kaldığım için defalarca aklımdan bunu geçirmişimdir.

2 Beğeni

Hermione Granger yazmaya gelmiştim yazılmış öyleyse bir de Karamazov Kardeşler romanındaki Kolya diyeyim :blush:

4 Beğeni

Küçük Prensss tabii ki.

Elbette Harry Potter. Once onu bir goz doktoruna goturup gozlerini cizdirirdim. Gozlugu atardik. Sonra saclarini uce vurdurup bir de guzel bir cizik attirirdim ensesine. Kulaklarina kupe, soyle hafif bir kirli sakal da ekledim mi tamamdir on numara bir pop sanatcisi cikardi ortaya. Okula falan gondermez, sarkici olmasi icin zorlardim. Herhalde babasini kirmazdi. Sarkici olamazsa Kpss’ye girip devlete kapak atmasi icin ona baski uygulardim. Onu da yapamazsa tarlaya gonderirdim. Aksama kadar uc kurus para icin gunesin altinda ter doksun de gorsun gercek zalim dunyayi. Buyuyle falan ugrasmasin. Voldemort’tun elini opup barissin. Ailemizin basina bela acmasin. Ona bir de Galatasaray formasi alirdim. Kendini Gryfindorlu gibi hissetmesi icin.

(Telefondan yazdigim icin Turkce karakterleri kullanamiyorumm kusura bakmayin.)

4 Beğeni

Jean Louise Finch zaten isimden anlaşıldığı üzere :slight_smile:
Artı Kara Kuleden Jake Chambers ,Pal sokağından Janos Boka

Kitap karakterlerinin çoğu sorunlu, uğraştırıcı tipler olduğu için hiçbirinin çocuğum olmasını istemezdim. Başımızı belaya sokar bu tipler

2 Beğeni

Olsun , olayda o değil mi zaten ? XD

Rodya -Matrim-Rand- Kesinlikle Kaladin.

Fëanor sanırım ya da Robb Stark

Kandırma kandırma ne yazıyorsan yaz :smiley:

Kral Katili Güncesi - Fela

Bu kitabın evreninde yaşamak isterdim. Serideki en derli toplu karakter de Fela. Zeki, güzel, akıllı, sosyal yönü kuvvetli ve taşın ismini biliyor. Erkek arkadaş tercihleri konusunda kendisini uyarırdım tabiiki ama genel olarak aranan evlat tipine uyuyor.

Şu an onu okuduğum için kolaya kaçmıyorum ama çocuğum Tom Sawyer kadar zeki ve yaramaz olsun isterdim. Bunu hep istedim.:upside_down_face:

1 Beğeni

Şeker Portakalı’ndan Zeze çocuğum olsun isterdim. Yaramaz, cin fikirli ama altın kalpli bir çocuk o.
Eğer mangalar da sayılıyorsa Natsume Takashi’nin kesinlikle çocuğum olmasını isterdim. Onun kadar naif, duygusal, anlayışlı çocuk cidden zor bulunur.
Sanırım kalbi kırık çocukları seviyorum ben.

2 Beğeni

konuda 10 kişi yazmış da olsa ben de yazmak istedim. Hermione Granger.

2.leto ve ganimet’in olmasını isterdim

Louisa Clark.
Çocuk ruhlu, tertemiz bir insan.
(senden önce ben)

Rand al Thor ! Biricik evlat.