Bir Kitap Olsaydınız Hangi Yayınevinden Çıkmak İsterdiniz? Neden?

Aradım ama bu tarz bir “oyun” başlığı görmedim.

Bir kitap olsaydınız hangi yayınevinden çıkmak isterdeniz?
Neden?

Başlığı açan ilk cevabı da yazdığı için ben başlıyorum. :slight_smile:

Bir kitap olsaydım, başka dünyaların hikayelerini, şarkılarını anlatmak için İthaki yayınlarından çıkmak isterdim.

6 Beğeni

Yabancı Yayınları’nı isterdim. Ciltleri, kapak tasarımları, iç kapak illüstrasyonları, ilgili ve okurla iç içe editörleriyle samimi bulduğum yayınevlerinden biri. Bence satış rakamlarına takılı kalmadan yayımladıkları her kitaba aynı özeni gösteriyorlar ve tanıtım çalışmalarını da tek bir kitabı yüceltmeden bütün kitaplar için eşit yürütüyorlar.

2 Beğeni

İlk aklıma gelen Jaguar Kitap.

Sıradan hayatımda sıradan biri olduğum için kitap olsam ayrıksı bir kitap olmak isterdim. Jaguar Kitap da ister eski olsun ister yeni, eserlerini belirgin bir farklılığı olanlardan seçen şahane bir yayınevi. Hem de güzel bir azınlığa hitap ediyor. Beni okuyan kişinin, edebiyat anlayışı yetkin ve sade tasarımları seven biri olmasını tercih ederdim.

Gerçi Jaguar Kitap’ın telif eser yayınladığını görmedim. Hep çeviri. Ama benim için bir ayrıcalık yaparlardı belki.

Kapağımda şuna yakın bir şey olurdu:

5 Beğeni

İmge’den çıkmak isterdim. Madem satılıcaz bari fahiş fiyattan gidelim.

12 Beğeni

Ben de Folio Society diyeyim. Nasılsa yerel olma şartı yok. :slight_smile:

11 Beğeni

İş bankası kültür yayınları diyorum. Kaliteli ve ulaşılması kolay. Bütçe dostu. (Yayınevi tanıtımı gibi oldu).

4 Beğeni

Şöyle beni ciltli şömizli basacak herhangi bir yayınevi olabilirdi. Türkiye’de İthaki Yayınlarını seviyorum ama onlar karton kapak yapardı ya da hiç basmazdı beni. :joy:
Çizgi roman olsam o zaman Jbc bassın isterdim şöyle bir hardcover :grin::grin:

3 Beğeni

6:45

Coğrafya kaderdir deyip başka bir yayınevinde basılsam nasıl bir hayatım olurdu diye düşlerdim hep.

5 Beğeni

İstediğim–Metis güzel olurdu ama fantastik edebiyat tarzında bir kitap olmayı seçerdim. Ayrıntı yayınlarından inceleme olarak çıkmayı da isterdim.

Gerçek–Ama büyuk ihtimalle ayrinti yayinlarindan yeralti edebiyati eserlerinden biri olarak çıkmış olurdum.

3 Beğeni

İşbankası yayınları olsun derdim. Güçlü, güvenilir yayınevinden yayınlanan ve herkese ulaşabilecek kadar makul fiyatlı bir kitap olarak vitrinleri süslerdim. “Aziz Hayri, yılın kitabı” hayali bile güzel…

2 Beğeni

Komik Kitap yada Akılçelen Yayınları’ndan basılmak isterdim fakat sorunun cevabı daha ziyade “Timaş Yayınları hariç hepsi”

3 Beğeni

Jaguar’ı “Niche” parfümlere benzetiyorum. Jaguar Kitap’tan çıkmak isterdim.

5 Beğeni

Beni sürekli söz verip milleti iştahlandırıp tam herkesin ümidini yitirdiği anda ithaki bassın. Tür olarak bk olayım yeter.

2 Beğeni