Bir Kitapsevere Sorulmaması Gerekenler

Neden bunlara bu kadar zaman harcıyorsun?

8 Beğeni

Ben kitap okuduğumda sınıf arkadaşlarım şöyle diyorlar:"Ya ne buluyorsun o kitaplarda?Gel bizimle sohbete katıl."Ben de şöyle cevap veriyorum:“Hiç işim-gücüm yoktu da sizin gıybetinizi dinleyeceğim.İyiyim ben böyle!” Tabi biraz fazla kaba oluyor ama kimse benim veya başka insanların kitap sevdasına laf edemez bence. :sweat_smile:

9 Beğeni

Önce aldığın kitapları oku. Onları okudun mu sanki yeni kitap alıyorsun !

Çok cahiller keşke ölseler…

7 Beğeni

Kac para eder bu kitapliktakiler ??
Aa o kalin kitabi okudun mu gercekten?
Maaşını yetirebiliyor musun ?

tenor

16 Beğeni

“Sıkılmıyor musun?” Açık ara en sevmediğim soru. Evet, sıkılıyorum ama kendimi sevmediğim için devam ediyorum okumaya…

9 Beğeni

“Daha yararlı kitaplar okusan olmaz mı? İnsanlığın ve senin yararına olacak, işine yarayacak şeyler…” En çok duyduğum soru / yorum cümlesiydi.

15 Beğeni

Bu soru bazen bana da sorulub.
Kitabını ödünc alabilir miyim?
Neden telefondan okumuyorsun?

4 Beğeni

“Sırf 10 lira kargo parası ödememek için normalde 20 lira tutacak alışverişini 100 liraya mı tamamladın yani??”

23 Beğeni

“E okuyunca ne oluyor?”
“Bunu ödünç alabilir miyim?”
“Gerçekten kitaba bu kadar para mı verdin?”

10 Beğeni

Bana neden kimse böyle şeyler sormuyor :thinking:
Kendimi dışlanmış hissettim.

5 Beğeni

Kafam kadar kitabı nasıl okuyorsun !

6 Beğeni

Çocuk kitabı değil mi bu?

10 Beğeni

Diğerlerini okudun mu ki bunları alıyon :frowning:

8 Beğeni

Kitaba o kadar para verilir mi ?

Önce elindekileri bitir, sonra kitap al.

5 Beğeni

Bu kitapları alabilir miyim? Söz hemen geri getireceğim.

Altı üstü kitap, niye bu kadar değer veriyorsun?

Kitapları ayırarak, katlayarak okuyabilir miyim?

Tüm sorulara verdiğim cevap hayır oluyor artık.

7 Beğeni

Ne mübarek bir çevrem varsa bu soruların %90’ı ile muhatap olmamışım. Sadece ortaokulda jean christophe grange okurken annem neden öyle kanlı manlı kitaplar okuyorsun, al ilmihal oku derdi. O kalmış aklımda bi :Dd

11 Beğeni

Bana da bu sorular sorulmayıb

4 Beğeni

Gerçekten kitap isteyen ve o kitabı okumayıp süründürenlerle çok sorunum oldu. Artık ben de vermiyorum, ama bu defa da alınıyorlar. Bir arkadaşıma hayvan çiftliği kitabını vermiştim, bir hafta oldu, iki hafta oldu yok, okumuyor bir türlü. Hayır, hiç işi de yok, kitap zor okunan bir kitap da değil. En son geri istedim, sanki kitap içeren bir küfür etmişim, hatta bu küfüre yakın akrabalarını dahi karıştırmışım gibi bir tepkiyle karşılaştım. O gün bu gündür kitap isteyenlere ‘malesef’ diyorum.

6 Beğeni

Benim tüm set zaman çarkı mı alıp gitti birileri. Hatta dahada fazlasını da aldı. Tek temennim okuyor olması. Kitapları alıp sattıysa ya da okumuyorsa üzülürüm bir parça. Ben insanları kıramıyorum, bir şey istedikleri zaman hep yardımcı olmaya çalışıyorum. Çok fazla suistimal ediliyorum. Emin şunu okuyabilir miyim diye sorduklarında, gerçekten okuyacak birisiyse ben sana satın alayım diyorum. :sweat_smile:

6 Beğeni

Kitabın sonunda ne oluyor ?

5 Beğeni