Bir Proje İçin Alan Adı Önerisi

Merhaba arkadaşlar.

Bir süredir aklımda olan ve artık projeye aktarmak istediğim bir fikirle ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.
Challenge tarzı bir site ve uygulama açmayı düşünüyorum. Kullanıcılar bir birlerine belirli seviyede görevler verip bunları video şeklinde çekerek kanıtlamalarını isteyecekler. Örneğin galata kulesi altında tanımadığın birine çiçek ver vs gibi seviyeli görevler olacak. Bu proje için nasıl bir alan adı almam gerekiyor fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

1 Beğeni

Alan adı derken .com falan diyorsanız bence fark etmez. Aklıma gelen diğer seçenekler ise Bedava Sitem isimli siteden ücretsiz .tr.gg yada Google’ın ücretsiz .blogspot.com’u öneririm.

Umarım projeniz başarılı olur. :slightly_smiling_face::heart:

1 Beğeni

Önceden de farklı tarz projeler oldu alan adı derken mesela arenasenin.com
Yaparsinsen.com gibi yani proje ile alakalı olacak marka olabilecek bir isim olmalı :blush:

1 Beğeni

Yinede desteğin için teşekkür ederim :innocent: Olurda fikir edinirsen paylaş lütfen esirgeme.Her öneri çok önemli benim için.

1 Beğeni

Rica ederim :heart::slightly_smiling_face:. Eğer aklıma güzel bir isim yada herhangi bir öneri gelirse size söylerim. Ayrıca projeniz hayata geçtiğinde mutlaka bir uğrarım.

İyi günler size. Ve sağlıkla yolunuzda ilerleyin. Görüşmek üzere. :heart::blush::slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

1 Beğeni

İlk aklıma gelenler: İşte hendek, hodri(meydan), kapışalım ve benzerlerinden türetilebilir. :smiley:

2 Beğeni

Katıldığım bir seminerde topluluk önünde konuşma becerisi kazanmak için katılımcılara bahsettiğiniz şekilde görevler verilmişti. Bir eczaneye girip ‘‘iki kilo domates almak istiyorum’’ demelerini ve ısrarla domatesin olup olmadığını sormalarını rica etmişlerdi misal. Kalabalık bir caddede fütursuzca koşmak da öneriler arasındaydı. Ve bu aktivitenin ismi ‘‘Sen Yaparsın’’ idi.
Ben de içimden ‘‘Seni Kim Tutar’’ yakıştırmasını yapmıştım. :slight_smile:

4 Beğeni

İşte bu tarz yaratıcı ve kendine has özgün bir alan adı olmalı

1 Beğeni

Değerli paylaşımın için öncelikle teşekkür ederim.:blush:

Bende o tarz aşırıya kaçmamak koşuluyla, insan ve canlı hayatını tehlikeye atmayacak komik ve sıradışı görevlendirmeler verilerek üyelerin birbirine vazife vermeleri şeklinde bir proje yapmak istiyorum işte. Şayet rağbet göreceğini umuyorum.

2 Beğeni

Başka öneriler varmı acaba?

1 Beğeni

BuGörevSenin gibi bir alan adı nasıl olur acaba? Çok özgün değil gibi ama aklıma bu geldi. Daha kısa olabilir diyorsanız GörevSen ya da YapabilirSen de var aklımda. :smiley:

2 Beğeni

Bu da olabilir. Her fikir önemli.

1 Beğeni

Challenge Me…

2 Beğeni

Merhabalar yeniden. Şu an aklıma “Senyapdiye” ismi geldi.

3 Beğeni

Mesleki deformasyondan mıdır bilmiyorum, isim önerileriniz sendika isimlerini çağrıştırdı hocam. Eğitim Sen gibi. :smiley:

2 Beğeni

Yok ya meslekilik bir durum değil. :joy: Konuya uygun diye aklıma bunlar geldi. Hem uzun değil hem de söylenişi kolay. Ama dediğiniz gibi sendika isimlerine çok yatkın bir görüntü sergiliyor söylediklerim.

1 Beğeni

Bendeki deformasyon meslekiydi zaten, ama olsun. :smiley:

3 Beğeni

HadiGelYarışalım nasıl ? Duman’ın Köprüaltı şarkısını dinlerken aklıma geldi :smiley:

2 Beğeni

Teşekkür ederim. :blush: öneriniz için.

1 Beğeni