Bir Şair Yaratmak

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/bir-sair-yaratmak-cagril-tastan/

image

Gece saat 12.00’yi geçmişti, elinde bir kitapla uykunun gözkapaklarını uyarmasını bekliyordu. Bekleyişi sabaha kadar sürebilirdi ancak saatlerin ardından karşılaşacağı sabah, uykunun gerekliliğini an ve an hatırlatabilirdi. Uzun bir süre boyunca ayakta duracaktı, yüzlerce farklı ses tonu işitecekti, gün ağardığında pişman olmadan uyuması gerekiyordu. Uykuyu onun ülkesinden alan başka bir diyara götüren ise okuduğu birkaç dizeydi,… (DEVAMI…)

Çok güzel, beğendim. Çok emek verilmiş ve ortaya güzel bir eser çıkmış. Ben de birazda yaşanmışlık var etkisi bıraktı. Elinize kaleminize sağlık

çok teşekkür ederim, ilginiz ve begeniniz için

Hak ediyorsunuz, naçizane fikrim yazın ve kendinizi geliştirin. Ama unutmayın bu söyleyen bir amatör

Birçok yere gidebilen zaman zaman parlayan güzel bir metin. Finalini de beğendim, o duvarların mahiyetini merak ettim.
Ateşin açlığı, uyku hali ile okumak kısımları dikkatimi çekti.
Gerçekçi ve hatta yer yer deneyimsel gibi de hissettiriyor.

İki geri bildirim yapayım; öğretmen bana öğrenciden daha baskın geldi. Ama bu bir sorun değil. Yine diyaloglarda bir satır üstte, konuşan kişinin adının yazılması formatı biraz yabancı, daha senaryovari geldi ama bu da esasen bir sorun değil, sadece biraz fren efekti veriyor olabilir.

Elinize sağlık