Bir Yılın Kitapları (1000Kitap 2020 Okuma Raporu)

Bu yıl şu etkinliğe katılmayı çok istedim. Ama Koronavirüs pandemisi tüm isteğimi alıp götürdü :slight_smile:

Yapabilen arkadaşlara helal olsun! İmrenerek okuyorum.

1 Beğeni

Bir yerde 2021 hedeflerimizi de işaretleyelim. :slight_smile:

1 Beğeni

1000kitap okuma raporu. Yıl bitmeden 1-2 kitap daha okumuş olurum.

Bu alıntıyı önünde - arkasında ne yazdığından bağımsız da sevmiştim, burada da paylaşayım.

14 Beğeni

Ben de buraya 30-40 kitaplık liste atmak isterdim ama Üniversite sınavına girdiğim için bu sene Temmuzdan beri kitap anca okuyabiliyorum.

1 Beğeni

6 Beğeni

2-3 aydır hızımı kaybettim yoksa 150 olurdu. Neyse 125’de çok iyi bence.

En beğenilen de buymuş, güzel alıntı gerçekten.

8 Beğeni

Şu son alıntıyı paylaşırken kesinlikle yollamasa mıydım acaba diye şiddetli tereddütlerim yok. En fazla ne olabilir ki? :roll_eyes:

8 Beğeni

Harika! Lezek bey, tebrik ederim. :heart: Bence 5 kitap daha okuyabilirsiniz ama kısmet tabi. :hanci:
Bu arada alıntıyı hiç beğenmedim.:unamused: Keşke 1k’da dislike tuşu da olsa.

5 Beğeni

Haftada bir kitap okuma hedefimi gerçekleştirdim. Güzel bir yıl oldu.

8 Beğeni

Dakika istatistikleri kesinlikle yanlış. Çünkü bu sene benim için manga senesi oldu. Yani daha az dakika olması lazım. Manga okuma işi bayağı hızlı oluyor. Hele bir de hızlı okuyanlar için ne kadar hızlı merak ediyorum. @_Ged merak ediyorum. 200 sayfalık yani bir cilt manga kaç dakikanı alıyor? :grinning_face_with_smiling_eyes:

Okuduklarımın çoğu manga olduğu için kendimi hiç kitap okumamış gibi hissediyorum. Mangaları çıkarınca hiç de “hedefine ulaşıldı” durumu olmuyor malesef. Yıl sonuna kadar bitirmeyi planladığım birkaç kitap daha var. Darısı 2021’e…

5 Beğeni

40 dk falan sürüyordu galiba. :thinking:

2 Beğeni

Abi seni engellemek lazım. Bu okuma filan değil kitap soykırımı😊 İlgiyle takipteyim… Keşke incelemelerinde daha çok olsa, 1000 k da çok bakıyorum okuduklarına.

2 Beğeni

Devam ettiğim kitap var fakat bu yoğunlukla hedefe ulaşmak zor benim için. Ve durumdan hiç memnun değilim 52 hedefini en az olarak koymuştum onu bile yapamadım. Karantinayı daha iyi değerlendirebilmeliydim.

Yüz ve üzeri okuyanlara da helal olsun bir gün ben de o sayıları görebilecek miyim merak ediyorum.

7 Beğeni

Benim bu yıl en sevdiğim ve okuduğum kitap Sefiller oldu. :slightly_smiling_face:

11 Beğeni

Bu da yılın son günü güncelleme olsun.

10 Beğeni

Hedef 52 olarak yola çıkmıştım. Haftada bir kitap. Çizgi romanlar işin içine girince erken yakaladım hedefi. Sonra 105, daha sonra 300 olarak güncellediğim hedefi yakalamışım. 3te 2si çizgi romandır tabi.

Herkese kitap dolu yeni bir yıl diliyorum.

12 Beğeni

Yıl sonu güncellememi yapayım. 140 kitap bitirmişim. 10 kitabı sesli kitap olarak bitirdim, 130 kitabı da okudum. Geçen sene 100 kitap okumuştum, %30 daha fazla okumuşum bu yıl.

7 Beğeni

222 kitap okuyacağımı öngörmüştüm ama pandemi yüzünden 150 ancak okuyabildim. Yinede kitap sayfa sayısı olarak ~300 olması beni tatmin etti. Yılın son gününde yeni yıla güzel bir temenni ile (Güneş De Doğar | Ernest Hemingway) ile veda edeceğim.

8 Beğeni

Hedefe ulaşmanın gururuyla.

10 Beğeni

:man_shrugging:

7 Beğeni