Bir Yüzyıla Damga Vuran İki Karanlık Büyücü: Grindelwald ve Lord Voldemort

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/dusunseli/bir-yuzyila-damga-vuran-iki-karanlik-buyucu-grindelwald-ve-lord-voldemort/

image

Bir tarafta büyücü ve Muggle dünyasında terör estirmiş, karizmatik, sözü dinlenen, Dumbledore ile yaşadığı ilişki herkes tarafından konuşulan ve merak edilen, 20. Yüzyıl’ın ilk yarısının tartışmasız en kötü adamlarından biri: Gellert Grindelwald. Diğer tarafta ise, işlediği cinayetlerle, çevresindeki Ölüm Yiyenler ile, yanından ayırmadığı Nagini’si ile Kim Olduğunu Bilirsin Sen. Mugglenet yazarlarından biri tarafından, 20. Yüzyıl’ın ilk ve… (DEVAMI…)

Grindelwald’un daha güçlü olduğunu düşünüyorum. Ve tabii taha büyük planları vardı. Örneğin hedefi 1 çocuk değil milyarlarca muggle’dı. Şahsen böyle dşününüyorum.

1 Beğeni

Voldemort yazıda belirtildiği gibi çok bencildi sonsuz güç istiyordu milyarlarca muggle ı öldürmek değil. Önündeki tek engel ve bir türlü olduremedigi tehdit unsuru harry’a kafayi tam anlamiyla takmisti. Boyle bakacak olursak grindelwald tabi ki daha kotu geliyor ama amaçlari baglaminda sadece.