Bir

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Bir – Aylık Öykü Seçkisi

image

“Akkuyu’da inşa edilen nükleer santralin doğaya verdiği zararlar hakkında bilgilenmek ister misiniz?” Bu bir soru değil, bir mayın. En ufak bir temasla ayağınızı alıp götürecek bir mayın. O yüzden “No puedo hablar Turco, hermano,” diyorum bir İspanyol edasıyla. Çünkü ben bir İspanyolum. Beklenmedik bir durum yaşansa ve karşımdaki insanla muhabbet etmek zorunda kalsam, hayat hikâyemi… (DEVAMI…)

5 Beğeni

Selam Çağatay.

Müthiş bir anlatımın var. Bayıldım. Yer yer çok güldüm, yer yer rahatsız oldum.( Ki bu amacına ulaştığın anlamına geliyor bence :slight_smile: Bildiğimiz ama bilmezden ve görmezden geldiğimiz çok şeyi suratımıza suratımıza vurmuşsun. Adeta şamar oğlanına çevirmişsin okuyanı. :smiley: )

Kitabı alıyorsunuz, kahvenizi söylüyorsunuz ve sonrasında güzel ışığı yakaladığınız vakit patlatıyorsunuz fotoğrafları. Entelektüel olmak zorunda değilsiniz, fakat entelektüel görünmenin bir zorunluluk olduğunu inkâr edemezsiniz. Aksini iddia edemediğiniz gibi, aksinin iddia edilmesini teklif dahi edemezsiniz.

Bayıldım bu kısma.

“Ta kendisi, ya sen dostum?” diyorum. Dostum iyidir, babacandır, kanka yavşaklığına, hacı samimiyetine sahip değildir. Bir sıcaklık verir ama alttan da sopayı gösterir, mesafeni koru der. Cüzdanımdaki kimlik ve üzerimde taşıdığım takımla da uyumludur aynı zamanda.

Gülmekten kramp girdi. Ne güzel tespitler bunlar :smiley:

Son olarak şu kısım beni ayrıca mest etti :smiley:

Özet

anahtar taşıyıcısı Sevgi

Kalemine yüreğine sağlık :slight_smile:

1 Beğeni

Oğlum sen ne içtin de böyle bir öykü yazdın? Ben de istiyorum aynından. :tea:

Bir kere, bu öyküden çok bir romanın içinden cımbızla çıkartılmış bir pasaj gibi olmuş. Önü, arkası, sağı, solu yok mu bunun? Acayip akıcı olmuş. Yaladım yuttum bitirdim, ikinciyi sipariş edeceğim, o derece iyi. İkinci de ilki gibiyse bir selfie çeker Insta’ya atarız kanka. :star_struck:

Tespit kasıp, kendi yaptığın tespitin içinde yaşamak zorunda kalmanın verdiği sıkıntı kokmuş ortalık.

Agresif, anarşist ve düzen karşıtı olup devlet memuru olarak çalışmaya gülsem mi ağlasam mı bilemedim. :department_store:

Neyse uzatmayayım ve öykünün gizli kahramanını sorayım; o Kemal var ya o Kemal, ne ayak o?

1 Beğeni

Sana yorum yapmak bile haddim değil artık da, şunu alıntılamadan edemedim. Öykünün bu bölümüne ilham veren arkadaşa selamlar. Sana da saygılar. Altına imza bölümü aç imzamı atayım. Daktilo bahane, mesajlar, tespitler şahane.

1 Beğeni

“Agresif, anarşist ve düzen karşıtı olup devlet memuru olarak çalışmaya gülsem mi ağlasam mı bilemedim.”

Bence ağlamalıyız.

1 Beğeni

Merhabalar,

Türlü imkânsızlıklar arasında çok şükür vakit bulabildim sizlere dönecek.

@Umut, vaktin ve yorumun için çok teşekkür ederim Umut, beğenmene çok sevindim. Sondaki 200-300 kelime hariç öykünün tamamını tek oturuşta yazdım. Ziyadesiyle garip bir taşınma işlemi çıktı aniden, o sebepten ötürü tekrardan bakmaya fırsatım olmadı pek öyküye. Tekrardan çok teşekkür ediyorum her şey için, güzel vakit geçirdiysen ne mutlu bana ^^

@Gurlino Önce bi’ posta sefaletle açılışı yaptım abi, sonrasında da öfkeyle altın vuruş yaptım. Yerli mekân ve karakterler konusunda gıptayla baktığım senin de öyküye akıcı demen benim için ayrı hoş, beğenmen çok hoşuma gitti. Instagram’a kesinlikle atacağız tabii, Instagram’a atılmayan bir yaşanmışlık gerçekten yaşanmışlık mıdır? Değildir!

Kemal her ortamda bulunan, etliye sütlüye karışmayan, gruptaki diğer insanlara kıyasla daha uzun boylu ve düşük IQ’lu kişi. Umut’a dediğim gibi, fazla aksaklık yaşadım, yoksa birçok karakteri daha da açacaktım ama kısmet olmadı. Tekrardan çok teşekkür ediyorum vaktin ve yorumun için.

@C.Paladros, estağfurullah üstadım, vaktin ve yorumun için çok teşekkür ederim. Yalnız şimdi şimdi düşünüyorum da, zeytinyağı bölümüne ilham verenin bir Egeli değil de Doğu Anadolulu olması gerçekten fazlasıyla ironik. Kendisine buradan selâm ve saygılarımı iletiyorum.

@MuratBarisSari Üzerine makale yazılabilir aslında ama, ne boyum yeter, ne de vaktim. O yüzden bir şey demeyeceğim bununla ilgili :smiley:

1 Beğeni

Aklımdan geçenler; ne karamsar ne pozitif bir yazım. İsyankar, alaycı, belli bir düzeni olmayan ve kuralların oluşturduğu düzenin ötesinde, üstelik potansiyel olarak punk. Belki :slight_smile:

1 Beğeni

Hocam vaktiniz ve yorumunuz için çok teşekkürler. Kesinlikle punk, çok doğru görmüşsünüz ^^

1 Beğeni