Blog ve Site Önerileriniz

Selamlar,

Öncelikle Kayıp Rıhtım’da başka bir web sitesinin tanıtımı uygun olmayabilir diye düşünüp sıkçasorulan sorular’a baktım ancak ilgili bir kural göremedim. Uygun değilse mesajı silebilirsiniz elbette.

2005’ten beri yayında olan (kabul, son yıllarda pek de olamayan) suç edebiyatı portalimiz Cinairoman.com’u tekrar ayağa kaldırdık; ilgilenenlere duyrulur.

Cinairoman.com’da 1885 yılından bu yana basılan 6834 adet polisiye romana (8261 adet baskı) ait künye bilgilerini içeren bir kitap katalogu, yazar ve karakter tanıtım sayfaları bulunuyor. Ayrıca,Ömer Türkeş, Seval Şahin, Sevin Okyay, Erol Üyepazarcı gibi yazarların makalelerini bir araya topluyoruz. Bu isimler dışında sitenin kendi kadrosundan Bekir Karaoğlu, Tülay Güneş Kılıç, Ekin Açıkgöz, Emrah Özen ve benim yazılarımız da var. Bunların kimi daha önce 221b, Virgül, Müteferrika gibi dergilerde çıkmış yazılarımız.

Logomuz altmışlarda 130 kitaplık efsane polisiye serisi ile bilinen Akba yayınevinin kedisi. Arada göz kırpan hali. Sloganımız yine eski basım cinai romanlardan alıntıdır : “Geceleri Okumayınız”

Aşağıda da sitenin tanıtımı için #fallingstars akımından esinle instagram, twitter ve facebook’ta paylaştığımız fotoğraf bulunuyor. Bizim hashtag’lerimiz ise #fallingsleuths ve #yürürkenokumayınız

İlgilenenlere duyrulur.!

3 Beğeni

Arkadaşlar bu başlık altına gerek kişisel blog sayfalarınızı gerekse başkalarının da okumasını istediğiniz ve yararlı olduğunu düşündüğünüz web sayfalarını yazabilirsiniz. Konu başlığını da buna göre güncelledik :krs:

4 Beğeni

Hikaye buraya sığmıyor o yüzden internet linkini veriyorum: shinigamiichi.wordpress.com

Lütfen okuyun, gelin burada tartışalım.

Sevgiler

Eserimi paylaşmama imkan verdiğiniz ve diğer yazar/ yazar adayı arkadaşları okuyabileceğimiz bir platform yarattığınız için tebriklerimi sunarım.

Yararlı olduğunu düşündüm bir kaç bilim ağırlıklı ve forum üyelerinin ilgisini çekebilecek yayınlar yapan siteleri önereceğim ben de…

BONUS

Kayıp Rıhtım eski site ( Arşiv)

7 Beğeni

Merhaba arkadaşlar. Yeni kurduğum site için herhangi bir konuda bana içerik gönderebilirsiniz. Konu ayrımı yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

3 Beğeni

Tanrılarla Konuşmak Son kitabım, okumanızı ve üzerine sohbet etmeyi çok isterim. Epey kısa 45-50 sayfa tamamı. Yorumlarınızı bekliyorum.

1 Beğeni

Tabi okumak isterim. Basılı bir yayın mı? site üzerinde mi? Ulaşabileceğim bir link var mı acaba ?

Linki yukarı koydum. Bir kısmını ingilizce yazmış olduğum ve henüz tercüme etmediğim için daha basımı ile ilgilenmedim ama dediğim gibi internette. okursan çok sevinirim.

Sadece kendimi takip etmek için blog tutuyorum. Genelde hep taslaklardadır yazdıklarım :ç)

lisansüstü öğrencilerin işine yarayacağını düşünerek hazırladığım bir de böyle bir link portalım var,

1 Beğeni

:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: yeğenimin kitap blogunu paylaşarak aile desteği veriyorum! :grinning: bol bol gençlik romanı ve gençlik filmi için bakınız efendim. :roll_eyes:

1 Beğeni

Bende yeni açacağım bloguma tema ariyorum yardımcı olabilecek varmı

Ben de default olanlardan birini kullandım. Çok bilmiyorum, üzgünüm. :sweat:

1 Beğeni

Hocam sizin site için izin istiyor.

1 Beğeni

Hmmm… Ne izni? Bakayım biraz.

Edit: Düzelttim. Hay Allah, başıdan beri kimse erişemiyormuş o zaman. Üzüldüm bu duruma.

1 Beğeni

Merhaba, çoğunlukla okuduğum kitapları yorumlayacağım, aralıklarla da çalışmalarımı paylaşacağım blogumu bırakıyorum.

https://okuruntesellisi.blogspot.com/

2 Beğeni

Ecosia’yı tavsiye ederim. Bir süredir Google ve diğer arama motorları yerine hem bilgisayarım hem de telefonumda kullanıyorum.

Peki bunun farkı ne? Bu arama motoru, çevreciliği odak noktası yapıyor. Gelirinin önemli bir kısmını ağaç dikmek için harcıyor. Ayrıca sunucularında sadece yenilenebilir enerji kullanıyor. Yaptığınız aramalardan elde ettiği geliri ağaç dikmek için kullanırken sizin de kaç ağacın dikilmesine vesile olduğunuzu bir sayaçla gösteriyor.

Bugüne kadar milyonlarca ağaç dikilmesini sağladılar. Bloglarında parayı nereye ve nasıl harcadıklarını makbuzlarıyla gösteriyorlar. Böylece akıllarda şüphe kalmıyor. Ayrıca sosyal medya ve YouTube kanallarında ağaç dikme etkinlikleriyle ilgili paylaşımlar yapıyorlar. Ayrıca mahremiyete de saygı duyuyorlar.

Kullanınız, kullandırtınız. Kullanırken reklam engelleme eklentisini de kapatmayı unutmayın ki gelir elde edip ağaç dikebilsinler. İşte adresi:

https://www.ecosia.org/

2 Beğeni

Öykülerimin ve kimi aktivitelerimin yer aldığı blogumdur efendim: https://yasininkalemi.blog

Öykülerime dair görüş, öneri ve eleştirilerinize açığım :slight_smile:

Merhabalar.

Çok fazla yazıyorum. Makine gibi üretiyorum. Ancak okuyucu ile buluşmakta zorluk çekiyorum. Her türlü geri bildirime minnettar olacağımı belirteyim. Bu işe karşı büyük bir tutkum var ancak çok az geri dönüş alabiliyorum.

Avangart şeyler yazıyorum, sansürlemiyorum, sakınmıyorum. Küfür, uyuşturucu, seks, kadına şiddet, delilik, ölüm hakkında, farkında olmadan neler yaşadığımız hakkında, reklam, marka, medya ve benzeri kavramların üzerimizdeki ters etkisi hakkında karanlık ve sindirmesi güç kurgular üretiyorum. Yeraltı ve bilimkurgu türlerinde saykodelik öyküler paylaşıyorum.

Aldığım her türlü geri bildirim ve eleştiri inanın çok büyük olumlu etkiler yaratıyor. Teşekkür ederim.

4 Beğeni

Finallerin bitsin ilk işlerimden biri buraya bakmak olacak. Yeraltı dediniz ah kalbim :purple_heart::blue_heart:

2 Beğeni