Blog ve Site Önerileriniz


(Ufuk ) #1

Blog okumayı seven, kendi de uzun süredir blog tutan birisi olarak Kayıp Rıhtım’da gemisini demirleyenlerin bloglarını listemelerinin faydalı olacağını düşündüm.

Başlangıç benden olsun:

Öykülerimi yayımlıyorum, oyun-film-dizi-kitap eleştirilerimi yazıyorum, güncel olaylara ilişkin görüşlerimi paylaşıyorum, hayatımızı daha keyifli geçirmemize katkı sağlayacağını düşündüğüm tavsiyelerde bulunuyorum. Bir de uzun süredir yaşadığım ülke olan Katar ile ilgili bilgiler paylaşıyor, insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum.


(Önder Baran T.) #2

Ben de Amerikan - İtalyan mafya tarihi ile bazı konu dışı saçmalıkları yazıyorum. :slight_smile:


(Dedektif Sunay Kanmaz) #3

Henüz düzenleme fırsatı bulamadım ama en kısa zamanda düzenleyeceğim
www.dedektifsunay.blogspot.com


(Yaprak Onur) #4

Beklerim efendim :slight_smile:

yaprakonur.wordpress.com


(Cem) #5

Arkadaşlarla eğlencesine takıldığımız blog sayfamız vardı. Aktif değil ama atayım dursun burada. :slight_smile:
@eomert


(Onur Selamet) #6

Kötü bir alışkanlık:


#7

(Elif ) #8

cosmicseyler.blogspot.com Öykü bloğu.


#9

asdm

Merhaba,
Fantastik kitaplar üzerine açılmış bir forumda blog tanıtmak da cesaret işidir. Ama acizane 6 yıldır yazmakta olduğum blogumu daha fazla okuyucuya ulaştırma çabasındayım. Fantastik öyküler veya sıradışı şeyler yazmıyorum belki ama aklıma gelen her konuda yıllardır bir şeyler karalıyorum. İstedim ki artık daha fazla kişiye ulaşsın, daha fazla kişi takip etsin. Çünkü okuyan olmadıktan sonra yazar olmanın ne anlamı kalır?

Hem kitaplar dışında blog takip ederek farklı bir renk katmış olursunuz renk paletinize. Belki ben de kendi rengimi bulaştırırım da hayatınızı resmederken benim rengimi kullanırsınız, kim bilir?

Neyse, lafı fazla uzatmadan adresi veriyorum: Aruchan Blog

Keyifli okumalar…


#10

(fatih çetin) #11

Üniversite 1. sınıfta açıp 4 senede iyi ilerletmiştim blogumu. Tasarım düzenlemesini kendim yapmıştım. Bumerang ağına (Hürriyet’in reklam ağı) platin üyeydim. Aylık reklam ve tanıtımlardan yüklü miktarda para kazandım. Bazen derslerdeki aktiviteleri bloga aktarırdım ve aynı bölümde okuyup benzer konulara ihtiyaç duyan kimselerin uğrak mekanı olmuştu. Üniversiteden mezun olduktan sonra Kpss telaşı, iş güç telaşı, hastalık-sağlık konuları derken 10 aydır yazı yazmıyorum. Zaten artık soğudum iyice.


(melisak) #13

Herkese selam! Ben de sci-fi cyberpunk subgenre’ı bir fotograf çalışmamı sizlerle paylaşmak istedim.

Umarım beğenirsiniz.

[biraz daha fazlası için link:](http://behance.net/aneshera)

5927b2fd1fa50-2
5927b2fd20219


(Cemalettin Sipahioğlu) #14

Bu Reckoning için yapılan tanıtım çalışması değil mi? Ve sanırım siz de yönetmenisiniz.


(melisak) #15

Evet ‘Reckoning’ tanıtımı için referans olarak bu fotografı kullanmıştık.


(Cemalettin Sipahioğlu) #16

Projede son durumlar nedir, acaba?


(galeme) #17

Çizgi roman incelemeleri yazdığım bir blogum var. Nadiren başka konularda da yazarım ama büyük çoğunluğu çizgi romanlar ile alakalı. Site açma işlerinden anlamadığım için şimdilik wordpress üzerinden ücretsiz olarak açtım. Anlayan birisini bulabilirsem normal bir siteye dönüştüreceğim.


(✌🏼) #18

cogitomeas.blogspot.com takip ederseniz sevinirim :slight_smile:


(Oğuz Eren) #19

Selamlar,

Öncelikle Kayıp Rıhtım’da başka bir web sitesinin tanıtımı uygun olmayabilir diye düşünüp sıkçasorulan sorular’a baktım ancak ilgili bir kural göremedim. Uygun değilse mesajı silebilirsiniz elbette.

2005’ten beri yayında olan (kabul, son yıllarda pek de olamayan) suç edebiyatı portalimiz Cinairoman.com’u tekrar ayağa kaldırdık; ilgilenenlere duyrulur.

Cinairoman.com’da 1885 yılından bu yana basılan 6834 adet polisiye romana (8261 adet baskı) ait künye bilgilerini içeren bir kitap katalogu, yazar ve karakter tanıtım sayfaları bulunuyor. Ayrıca,Ömer Türkeş, Seval Şahin, Sevin Okyay, Erol Üyepazarcı gibi yazarların makalelerini bir araya topluyoruz. Bu isimler dışında sitenin kendi kadrosundan Bekir Karaoğlu, Tülay Güneş Kılıç, Ekin Açıkgöz, Emrah Özen ve benim yazılarımız da var. Bunların kimi daha önce 221b, Virgül, Müteferrika gibi dergilerde çıkmış yazılarımız.

Logomuz altmışlarda 130 kitaplık efsane polisiye serisi ile bilinen Akba yayınevinin kedisi. Arada göz kırpan hali. Sloganımız yine eski basım cinai romanlardan alıntıdır : “Geceleri Okumayınız”

Aşağıda da sitenin tanıtımı için #fallingstars akımından esinle instagram, twitter ve facebook’ta paylaştığımız fotoğraf bulunuyor. Bizim hashtag’lerimiz ise #fallingsleuths ve #yürürkenokumayınız

İlgilenenlere duyrulur.!

2


(Hakan Tunç) #20

Arkadaşlar bu başlık altına gerek kişisel blog sayfalarınızı gerekse başkalarının da okumasını istediğiniz ve yararlı olduğunu düşündüğünüz web sayfalarını yazabilirsiniz. Konu başlığını da buna göre güncelledik :krs:


(Bahadir) #21

Hikaye buraya sığmıyor o yüzden internet linkini veriyorum: shinigamiichi.wordpress.com

Lütfen okuyun, gelin burada tartışalım.

Sevgiler