Blue and Gold - K. J. Parker Mini Okuma Etkinliği

Baştan bir iki taneye bakıp bir şey bulamayınca pek takılmadım o bileşenlere. Bir ara Return to Krondor oynuyormuş havası bile verdi inceden(ilk potion craftlama deneyimim olduğu için sadece) :slight_smile:

2 Beğeni

Kitabın kapağı Yu Gi Oh kartlarından büyü yapmaya yarayan kartlara benzemiyor mu sizce de? Bu kart ile rakibinin elindeki tüm büyü kartlarını taşa dönüştürebilirsin yazsak altına sırıtmaz.

İlk kısmı okudum. Dili yine güzel. Mr. S. tam da isminin vaat ettiği şeyi verecek mi bakalım :grinning:.

2 Beğeni

Bitti. :slight_smile:

Öyle ahım şahım bir kitap değildi ama eğlendim. Üçlemeye hoş bir giriş kitabı olmuş, bir sonraki kitap olan The Devil You Know’u da okumak gerekli şimdi çünkü serideki en beğenilen kitap o.

Orada Saloninus ruhunu Şeytan’a satmış, tabii bir yandan da Şeytan’ı düdüklemeye çalışmış. :slight_smile: Faust-vari bir şeye benziyor.

3 Beğeni

Yüzde 10’dayım. Ana karakter tam bir K. J. Parker karakteri. :slight_smile:

2 Beğeni

Ogre n’oldu? :slight_smile:

1 Beğeni

Siz buna başlayınca buna geçtim. O da yüzde 10’da. :sweat_smile:

3 Beğeni

Ben senin hangi kitabı bırakıp hangisine geçtiğine artık akıl sır erdiremiyorum. :joy:

Neyse Blue & Gold’dan sonra etkinliklere bir ara veriyoruz, sen de rahat rahat kaldığın yerden devam edersin. Ogres bence aralarından en iyisiydi, ikinciliği ise Acadie alır. Özellikle Ogres’ı kesinlikle bitirmelisin ama.

3 Beğeni

K bile baştan bu kadar değildi ama . :slight_smile:

@Abraxas Onu da okuruz, İsmet de bi yetişsin. :slight_smile: yarına biter sanırım benim de.

2 Beğeni

Acadie’yi bitirdim. Bu etkinliğe de katılacağım. :wave:

2 Beğeni

Acadie’yi nasıl buldunuz?

2 Beğeni

Bugün bitirebildim. Beklentim yüksekti ve tam olarak karşılayamadı. Karakterimiz benim başta tahmin ettiğim kadar namussuz olmasa da pek de masum değilmiş ama yazar ters köşe yaparak geçerli sebep vermiş.

Altını eritebilen tek asit olan aqua regia’yı metalleri altına dönüştürmek için kullanması garip geldi. Ama araştırmasını yapmıştır.

Theodoxia’nın idamını kimyasal tepkimelerle anlatması sıkıcı ve güzeldi. :smiley:

Ayrıca karakter çok da sempatik, sadece çok övünüyor.

Devamını da okumak isterim ama önce Faust’u okusam daha isabetli olur sanırım.

3 Beğeni

Bu etkinliği biraz boşladık. Gerçi kitap hakkında – adamın sempatik bir namussuz olması dışında – söyleyecek pek bir şeyimiz de yokmuş. :slight_smile:

Simya kısımlarını ben de sıkıcı buldum, hızlıca geçtim o fasa fiso lafları. Yok bunla şunu karıştırdım, buna şunu ekledim şu kadar süre bekledim. Kitabın olayı bu değil çok şükür, Saloninus’un simyacılığı neyse ki uğraşlarından sadece biri.

Ben ikinci kitaptan çok ümitliyim yine de, bir ara okuyalım. Şeytan’la olan pazarlık, iblisler ve cehennem temaları derken kitap bana biraz Prosper’s Demon’ı hatırlatıyor. Belki de The Devil You Know’daki konuyu daha sonra biraz daha detaylıca ele alıp Prosper’s Demon’da kullanmıştır.

Bir ara okuyalım derken, listemiz gene dolup taştı, ben birkaç kitap sonrasını düşünmeye başladım. Novella serüvenimiz sona erince daha doyurucu kitaplara geçeriz.

Erevis Cale cepte. Hominids, Serçe ve Diaspora sıralarını bekliyorlar. John Gwynne’in Malice’ine veya Christopher Ruocchio’dan Empire of Silence’a başlayabiliriz. :heart:

5 Beğeni

Okuyalım mutlaka, başka hiçbir şey olmasa bile yeterince eğlenceli. Faust’u okuyayım ama önce. Gözümde büyüyor bazen, Remzi’nin 66 baskısı elimdeki. :slight_smile:

Bir ara üşenmeyip tüm saydığımız novellaları arşivleyeceğim, fırsat oldukça sıkıştırmak lazım araya yoksa bitmezler. Becky Chambers da var. Ayda bir tane doyurucu kitap, yanına da aldığı kadar novellayla götürebilir miyiz acaba. Bir süre yenilere bakınmayalım bence. :sweat_smile:

Çaktırma, Drizzt’i saymayı unuttun. :face_with_hand_over_mouth:

3 Beğeni

%20’leri geçtim kitapta. Da Vinci dizisine de bir bakayım da adamın bana anımsattığı başka bir karakter vardı aklıma bir türlü gelmedi. Simya ile ilgili herhangi bir şey görünce epey araştırıyorum. Sanırım bitirmeden önce simya üzerine bir kitap okusam daha rahat edeceğim.

Bende de Sosyal Yayınları, İsmet Zeki Eyüboğlu çevirisi var. En iyi çevirinin onun olduğu söylenir hep. Etkinlik açarsanız beni de sayın.

Walked up Coppergate, left into Old Street, right into The Mile; fifth left, second right.

Şurada gönderme var mı onu da düşünüyorum. 3-4 isim daha var.

1 Beğeni

Doğrudur hocam. Elimde hazır varken masrafa girmemek için kendimi ikna etmeye çalışıyorum. :slight_smile: Elbette, haber veririm. :+1:

Simya kısmından anlamam hiç, -oyunlarda karşılaştıklarım hariç- bir tek aqua regiayı biliyorum onu da kendi işim için yılda 1-2 kere kullanmam gerektiğinden.(geri dönüşüm)

Göndermeler olabilir. Kitabın sonunda bir isim veriyor, soyadı bilindik ama o isimde birini bulamadım tarihte. Gerçi iddiası da doğru değil.

2 Beğeni

Faust gibi 600 sayfalık bir manzum destana nasıl bir etkinlik yapmayı tasarlıyorsunuz bilmiyorum ama yaparsanız bana da haber verin, ben de okumadım. :joy:

2 Beğeni

Daraldıkça birbirimizi gazlayıp devam ettiricez falan. :joy:

Bendeki sadeleştirilmiş baskı mı acaba.

1 Beğeni

Sizdeki kitap Faust’un ilk cildi imiş.

Yaparız hocam, dönüp dolaşıp edebiyatta, sinemada karşıma çıkan artık musibet olan eserlerden birisi.

2 Beğeni

O bana yeterdi aslında hocam. :sweat_smile: Ben 200+ sayfa görünce hallederiz diye kendimi gazlamıştım ama yelkenlerimden havayı çaldınız @Abraxas ile. :smiley:

Aynen, sırf bu sebepten okumak istiyorum, bütün dünya okumuş bir tek ben okumamışım gibi hissettiriyor.

@Abraxas Yok sana 800 sayfalık fantastik, Faust yeter. :face_with_hand_over_mouth:

3 Beğeni