Book of Demons: Eskilerin Anısına

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Book of Demons: Eskilerin Anısına – Kayıp Rıhtım

image

Yakın zamanda çıkan parodi ile harmanlanmış, kâğıt katlama sanatı benzeri animasyonların olduğu “Book of Demons” adlı oyunu inceledik. (DEVAMI…)

4 Beğeni

Eline sağlık. Birçok oyuncunun ve eleştirmenin gözünden kaçan ilginç bir yapıma benziyor. Bi’ ara şans verilebilir.

Bir kaç gün önce oyun içi videolarını izledim, ilginç bir yapım. Bazı teknik, oynanış aksaklıkları ve kısıtlamaları var ama yorumlarda baya övülüyor.

Teşekkür ederim, ben de bir şans verilebilecek bir oyun olduğu kanısındayım. :slight_smile:

Oyunda ilk acti bitirdim ve bitirene kadar bir kaç kere öldüm. Ölünce öldüğünüz yerde mezar taşı kalıyor ve kartlarınız orada kalıyor, gidip geri almak zorundasınız. Oyunda eşya sistemi yerine kart sistemi var. Gayet eğlenceli bir oyun. Oyunun Türkçe olması da cabası. Cehennemin dibine doğru inişime devam ediyorum :slight_smile:

Ben tam bir “casual” olduğum için en kolayda oynayıp ölmediğimden bilmiyordum bak, bilgi için teşekkürler. :smiley:

İşte burası yıkıldığım andır. Kalbime kalbime bir şey saplandı bu cümleyle.

Book of Demons gözümde bir origami Diablo :slight_smile: Büyük keyifle oynadığım, farklı build’ler yerine build muadili farklı kart desteleri hazırladığım epey eğlenceli bir yapımdı. Özellikle kartlarla birlikte oyuna gelen esneklik de ayrı güzeldi. İstersek full plate de gidebiliyoruz, istersek full skill de. Ziynet eşyaları falan da yine bizim kontrolümüzde. Aynı şekilde eşyaların daha iyisini bulmak yerine kartların (yani kart eşyalarımızın) upgrade olması da hoş bir rekabet katmış :slight_smile:

Bitirmeden başından kalkmadım. Esprilerine de bir o kadar güldüm.

Favorim dikenli tasması olan plastik ördek :smiley: (bkz. aşağıdaki görsel)

Son olarak, sevgili hemcinsim, tez vakitte casual’lıktan çıkıp hardcore gamer olduğunu görmeyi umuyorum :slight_smile: Sayımız az. Bizi casual kalıp yalnız bırakma.

Hardcore gamer’lıktaki incelemelerini bekliyorum/bekliyoruz.

Not: Oyun açılışında birden fazla sunak olmasına rağmen tek kitap vardı. Sanki bu serinin devamı gelecek ve bir nevi “Book of” serisi gibi bir şey olacak. Umarım olur.

Sevgili hemcinsim yorumun için teşekkür ederim. :smile:

Benimkisi seçici casuallık. :smiley: İzometrik, hack & slash’ı ben pek beceremiyorum. FPS de beceremem mesela. Ama Shin Megami Tensei’ler, Final Fantasy’ler, Suikoden’ler gibi JRPG’leri en zor seviyelerde oynarım. Alışkanlık diyelim. :slight_smile:

Evet, Paperverse ismini verdikleri çoklu evren içerisinde, Book of Demons tarzı “kitapların içerisinde geçen hikayeler” gibisinde oyunlar çıkarma planları var yapımcıların, ama ben yazıyı yazarken bakındığımda henüz ikinci bir oyun için duyuru görememiştim. Umarım Book of Demons’tan yollarına devam edebilecek kadar gelir elde ederler. :slight_smile:

1 Beğeni

O zaman ayrıntılı bir JRPG incelemesi bekliyorum :slight_smile: Rehberli falan olur, çok da güzel olur.

1 Beğeni