Brandon Sanderson

Konu önemli değil, Sanderson bebekler için tuvalet eğitimi yazsa da okurum ahdhsnak
Yalnız fiyat bayağı bir fırlamış ve Akılcelen’in sitelerde doğru düzgün indirimi yok. Prensip olarak %35in altında indirimi olan yayınları tercih etmiyorum da :smiley: Babil.com’u bekliyorum, onlar indirim yaparlarsa eksiklerimi tamamlayacağım umarım.

Yav Babil. com , ilk nokta .com i, idefix buralardan almaya değmez . O sitelerdeki kitaplar genelde hatalı baskı oluyor o yüzden o kadar ucuz ve birde korgolama şekilleri var.

(Ahmet Hakan) #57

Nereden almalıyız sence?

Idefix’i 3 kere falan anca kullandım birinde siparişim iptal oldu o kadar. O da Yüzyılın BK Öyküleri’ydi. Ilknokta’yı kullanmadım hiç. Babil’le ise hiç sıkıntı yaşamadım, tertemiz ve vaktinde yolladılar hep. Nitekim Eganba, Kitapyurdu da öyle…

Ayrıca yapılan iskontoların kitapların hasarlı olmasıyla vs alakası yok. Kitap siteleri yayın evleriyle anlaşarak iskonto uyguluyorlar, ‘şu yayının kitapları çürüdü elimde basayım %40’ı’ demiyorlar. Kaldı ki stoklu değiller zaten :slight_smile: Babil ve Bkm stoklu bildiğim kadarıyla yalnızca. Bkm’ye güvenmiyorum sadece, yukarıda verdiğim örneği uygulayan tek site bence.:joy:

(Hazal Çamur) #60

Sanderson çevirileriyle ilgili bir sorum var, fakat nereye yazayım bilemedim. Burası en uygunu sanırım :blush: Yeni konuya gerek görmedim.

Alcatraz’ın ilk kitabının çevirisi (M. Eralp Ersoy) gerçekten güzeldi. Warbreaker’ın çevirmeni olaraksa Lejyon’un çevirmeni Deniz Evliyagil görünüyor. Bu çevirmen hakkında ne düşünüyorsunuz? Lejyon’da nasıl bir iş ortaya konmuştu?

Savaşkıran | Brandon Sanderson
(M. Ihsan Tatari) #61

Fury Of The Sword’ün (Chronicles Of Arkadia 3) kapağını aynen kullanmasalarmış iyiymiş :blush:

Çok iyi farkına varmışsınız :slight_smile:Akılçelen soru hattındafa paylaştım .Burada da paylaşıyorum.

(Mertcan Kurnaz) #63

sis soylunun ilk 3 kitabı kralların yolundan önce diğer üçü sonra çıkmış ben şimdi üçüncü kitaba geçtim 4. de elimde ama kralların yolundan önce mi yoksa sonra mı okumam daha doğru olur sonra ki üçlemeyi

(Mehmet Turan) #64

Kronolojik olarak Sissoylu ilk üçleme ile ikinci üçleme arasında geçiyor Fırtına Işığı Arşivi serisi. Ancak arada önemli bir bağlantı yok. Tavsiyem Sissoylu ikinci üçlemeyi de bitirip Fırtına Işığına geçmeniz.

Ayrıca Sissoylu ikinci seri 4 kitap olacak son kitap henüz yazılmadı.

(Mertcan Kurnaz) #65

çok teşekkür ederim.

(stormblessed) #66

Kronolojik olarak Sissoylu ilk üçleme ile ikinci üçleme arasında geçiyor Fırtına Işığı Arşivi serisi.

Serilerin kronolojik sırası belli değil diye biliyordum bu bilgi kesin mi yoksa fan teorisi falan mı?

(Can) #67

Merhaba eski mızrağın kızı,

Sissoyludaki bir olayın hatırladığım kadarıyla fırtınaışığına da etkisi olmuştu yani oradan anlamıştım ben fırtınaışığıyla sissoylunun kronolojik ilişkisini.

(stormblessed) #68

Hmm anladım. Ben de Brandon açıklama falan yaptı sanmıştım :d

(Can) #69

Yapmış da olabilir bilmiyorum Brandon hayranı çok forumda eminim biri cevaplar. Ben de merak ettim. :slight_smile:

(Yusuf Ekici) #70

Coppermind’ın şöyle bir bölümü var: Chronological Order.
Henüz kesinleşmiş bir şey yok nedeni de yazarın esnek kalmak için tarihleri kesinleştirmediği imiş. Yine de ufak tefek bilgilerle ortaya çıkan sıra verilmiş orada. Yukarıda yazılanı da doğruluyor linkteki bilgi, Fırtınaışığı Sissoylu 1 ve 2 arasında gözüküyor.

(Mehmet Turan) #71

Bu cevabı vermek için girmiştim ama cevap verilmiş @Aviendha .

(orhan capas) #72

Beyaz kum-Elantris ikilisi ile Sissoylu-Firtinaisigi arasinda cok uzun bir zaman var bildigim kadariyla. Bu farki biraz Mistborn Secret history de ipucu olarak veriyor.

Aynen 3. Kitapla aaralarında 300 yıl var . Yazar serinin 3. Ve 4. Çağınıda yazacak . Boylece scadrial ( sisoylunun geçtiği yer) gezegenin teknolojik olarak verilmesinin aşama aşam göreceğiz . Ayrıca 4. Cag ilk kez kozmer ile etkilesime gireceğiz .

(Mertcan Kurnaz) #74

nasıl yani kozmer ile gireceğiz o cümleyi anlamadım tam açabilir misin biraz?