Brandon Sanderson

3 Beğeni

Gizli proje #3 Yumi and the Nightmare painter sonunda bitirdim. Bu senenin ilk kitabı gizli proje #1 Tress of the Emerald sea tadında çok şirin bir hikayeydi. Yazar manga ve animelerden esinlendiğini söylemiş ve bunu oldukça güçlü hissediyorsunuz hikayede. Illüstrasyonlar zaten harikaydı ve bu etkiyi destekliyor. Ilk kitap gibi bu da kozmer ölçeğinde oldukça ileri bir tarihte geçiyor. Investiture teknolojisi oldukça gelişkin ama kozmerin başka yerlerinde daha fazlası oldugunun da işaretleri var. Bol kozmer bağlantısı mevcut ama bunlar oldukça eğlenceli sekilde veriliyor. Anlatılan kozmer mekaniklerini anlamak icin uzman falan olmak lazım yoksa diğer kitapları okumamış olmak çok da önemli değil.

Yazarın serbest zamanda kafası estikçe yazdığı kitaplar gerçekten kendi ortalamasının üstünde. Umarım böyle devam eder.

6 Beğeni

Weekly update veren tarihte başka yazar olmuş mudur acaba ya? En iyi yazar diyemem ama gerçekten fan related relationship konusunda üstüne dünyada eşi benzeri var mıdır acaba… Umarım çok daha başarılı olur.

6 Beğeni

Brandon bence müthiş bir insan ve karakter. Patrick’e göre melek sayılır. Diğer yazarların böyle bir şey yaptığını görmedim ben. Keşke Türkiye’ye gelse Steven Erikson ile birlikte.

2 Beğeni

Pembe bir mezarlık gördüm rüyamda.
Sakallı cesetler, şekerden tabutta.

4 Beğeni

3 yıllık hayat planımda Utah’a gidip tanışmak var kendisiyle.

4 Beğeni

O senle tanışmak ister mi mesela :thinking:??? :sweat_smile:

1 Beğeni

Evet :slight_smile: ünlü değilken twitterda çok uzun mentionlaştığımız bile olmuştu. Bu adamda ego olduğunu sanmıyorum.

1 Beğeni

Gaziantep’ten baklava al en iyisinden. Elin boş gitme bari.

4 Beğeni

Yok ya, ona kazandibi.

3 Beğeni

Bulgaristan’a geldiğinde oranın cacığına bayılmıştı.

1 Beğeni

Secret Project 3 Yumi and the Nightmare Painter okumayı düşünen var mı? Okuyanlar öve öve bitiremiyor, merak ettim. Epub düşmüş bugün ortamlara, isteyene atayım :upside_down_face:

4 Beğeni

Kitap oldukça iyi ve beklenenden çok uzun. Parasıyla alıp okumayı fazla fazla hakediyor.

4 Beğeni

#SecretProject3 Yumi and the Nightmare Painter!

The Premium Hardcover Book Bundle is now available for purchase on https://t.co/V8yiSngIdg! Digital files are available for download immediately. Premium hardcover will ship in 4-6 weeks. @DragonsteelBookpic.twitter.com/SxA2DF7SL0

— Brandon Sanderson (@BrandSanderson) July 11, 2023
3 Beğeni

Atma fırsatınız varsa çok makbule geçer gerçekten z library falan baktım ama göremedim.

2 Beğeni
4 Beğeni
3 Beğeni

@Artorias

Zaman çarkı başlığında aşağıdaki gibi bir okuma sırası paylaşmıştın. Daha bu evreni okumaya başlamadım ama Sisyolu serisini aldım. Goodreads de ki okuma sıralaması sizin paylaştığınızdan farklı. Evrenin tam bir okuma listesi var mı?

1 Beğeni

Bana kalırsa Elantris o listede çok ileride kalmış. Elantris yazarın yayımlanan ilk kitabı ve ilk kitap olduğu da okurken anlaşılabiliyor. O yüzden diğerlerine göre görece daha zayıf olan Elantris’i baştan okumayı tavsiye ediyorum genelde ben.

2 Beğeni

Su an yeni başladığın icin karışık gibi gelebilir. Bence de ilk Elantris’den başla sonra ilk Sissoylu 3’lemesini bitir. Yazari seversen devam edersin.

Sevdin ve devam etmek istersen de Firtinaisiği Arşivi’nin 2. kitabından önce kesinlikle Savaşkıran’ini oku. Bir de Sissoylu ilk 3’lemeden sonra Sınırsız Arcanum’daki Gizli Tarih’i oku, bunu okursan emin ol diğer kitapları daha bi iştahlı okumak istersin ( tabii ayni kitabin içinde evrenle alakalı hikayeler var, İmparatorun Ruhu gibi ödüllü ya da Firtinaisiği serisinde önem arz eden)

2 Beğeni