Brandon Sanderson

Hayır, abartılacak kadar yada anlamayacak kadar değil. Detaycı değilsen hiç değil hatta.

2 Beğeni

Cytonic ne zaman Türkçeye çevirilecek bilen var mı acaba?

1 Beğeni
  1. Kitap çıkmadan önce bir tekrar okumayı hakedior kitaplar. Çok uzun zaman oldu, insan unutuyor.

İlk 5linin son kitabı bence tatmin edici bir final ile bitecek. Sanderson kitap finallerinde bir sonrakini beklemek için eziyet etmez.

Herkese iyi okumalar

1 Beğeni
2 Beğeni

Şafak Paresi 250 sayfa imiş. Hafta sonları gidip 50 50 DR da okumaya karar verdim. Hep oturup okuyanları görüyordum ben okuyayım bu seferde.

8 Beğeni
2 Beğeni
7 Beğeni

Güzel yapmışlar. Zaman çarkı içinde böyle bir haritaya ihtiyaç var.

2 Beğeni

Zaman Çarkı konusunda da buna benzer bir şey paylaştım.

1 Beğeni

Tarzını beğeniriz, beğenmeyiz o kişisel görüşümüzdür fakat deadlinelarına bu kadar saygılı bir yazar daha ömür billah görür müyüz bilemedim…

Stormlight 5 muhtemelen Kasım 2024 çıkar. (Söz verdiği gibi) Bu sözü de sanırım 2020 de vermişti, 4.kitap hemen çıktıktan sonra.

6 Beğeni

Dünyanın en iyi yazarı değil mi? Patrick 3. Kitabı yazar gönlümü alırsa 2. olur ama.

3 Beğeni

Dünyayı bilmem ama fantastik edebiyatta benim için kesin olarak ilk 5’te. Mekanik olduğu görüşlerine katılmakla beraber, kitapları ilgimi son derecede çekiyor. Yaşınında genç olması sebebiyle ileride en tepelere oynaması da son derece muhtemeldir.

PR ile karşılaştırmak adama ekstra hakaret olur. Adam, para toplamış ve söz verdiği bölümü okumamış. Bildiğin nitelikli dolandırıcı. Ben 3.kitabı çıksa bile okuyacağımı sanmıyorum, hiç sevmediğim insan tipi. Hatta, bu bilgiden emin değilim, gene bir para toplamaya mı ne çalışmış ama başaramamış.

7 Beğeni

Fantastik alanda dedim. :writing_hand: Bence de ilk 5’te ama en hızlı ve yaratıcı şekilde yazanlar kısmında 1. şu an.

Pat niye böyle bir şey yaptı ben anlayamadım. Üzücü olduğu ve heves kırıcı olduğu su götürmez. Bahsettiğin diğer para toplama girişimini duymadım. Olsaydı öyle bir şey kesin görürdüm diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Şundan bahsediyor sanırım.

1 Beğeni

2010larda başladım Sanderson kitapları okumaya. 1 kere bile pişman etmedi kitapların çıkış zamanları için. Yıllar icinde kendini gelistirdi, ilk kitaplar ile sonraları arasında oldukça fark var bence. Arada dalgalanmalar dipler de görmüş olsak genel ilerleme hep yukarı yönlü. Fanları ile etkileşimi ise yazarın bence en sevilesi tarafı.

Keşke bu taraflara da gelseydi şahsen tanışmış olsaydık. Bu kadar ünlendikten sonra artık zor.

11 Beğeni
5 Beğeni

2222 ileti olmadan ilk kitabı bitirdim. Çok güzeldi. Galiba 2222 ileti olana kadar ben ilk 3 kitabı bitirmiş olacağım bu gidişle haha.

3 Beğeni
2 Beğeni
2 Beğeni
3 Beğeni