Brandon Sanderson

Cizgiroman cidden tam olmamis. Guzel ayrintilar var ama bi Sanderson havasi alamadim daha ikinci bolumunu de okumama ragmen.

Bu arada yazar su aralar hafif bilimkurgu fantazi bambaska bisey yaziyor. Skyward adindaki hikaye sanirim genc yetiskin tipinde ve kozmer disi olacak.Bir de gizli proje dedigi birsey var ki insani heyecanlandiriyor. Sahsen yeni bir dunyadaki kozmer kitabi olmasini cok istiyorum.

6 Beğeni

Belkide yolen gezegeninde geçer yada aşağıda paylaştığım resimdeki soru işaretli gezegenlerin birinde.

2 Beğeni

Bence bu resim spoiler dolu :mage: spoiler kullanmanız güzel olur. :+1:t2:

4 Beğeni

Resmi acilen karartmanizi rica ediyorum. yada spoiler basligina tasiyin

3 Beğeni

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Sanırım Cosmer Evren’iyle başlayacağım ilgimi asıl çeken kitaplar orada :slight_smile: Ama yine de bence yavaşlaması lazım yoksa yetişemiyeceğim Brandon abiye.

2 Beğeni

Spoiler mi ? neresi spoiler anlıyamadım sadece gezegenler var ama yinede özür dilerim .

Not : Resmi defalarca inceledim ciddiyim şaka yapmıyorum.

2 Beğeni

neresi mi spoiler

Bence;

Özet

Bir kere shard, dunyalar arasi seyahat, Odiumun, bi kac dunyaya birden gitmis olmasi, bunlar okudukca ogrenilen seyler. Hatta preservation-ruin ikilisinin varligi sissoylu son kitapta ogreniliodu sanirim.

Kozmer dunyalarinda shardlarin varligi kitaplarin hikayelerinde cok sonra ortaya cikan bilgiler.

4 Beğeni

Çok ta önemli spoilerler değilmiş .

odimuda kim lan sakın bana fırtınanın kötü karakteri olduğunu söylemeyin ?

Yukarıdaki soruma cevap vermeyiniz öylesine boş boş sordum.

Edit :Ben sizin yukarıda saydıklarînızın çoğunu spoiler olarak yediğim için fark etmedim. Artık o’ kadar alışmışım ki.

3 Beğeni

Akılçelen Instagramda bir video yayınladı warbreaker “savaşkıran” geliyor…

7 Beğeni

@Elend warbreaker in haberini sen verdin .Oathbringer çıktığı zaman onun haberini ben vereceğim .mızıkçılık yapmak yok tamamı.

Ama kapak yine berbat . @BlackOut soru hattında paylaşmış olduğu kapak bundan daha güzeldi.

3 Beğeni

Anaaaam Warbreaker mıııı! Bak şimdi heyecanlandım. Ama umarım çeviri ve editörlüğü iyi olur bu sefer

3 Beğeni

Bu kitabın başka dillerdeki ve de orijinal dilindeki kapağını da beğenmiyorum ben. Zaten sırf o yüzden kitaplığıma beğenerek koyabileceğim bir Türkçe baskı olur mu diyerek yayınevi soru hattına yazmıştım ama nafile. Yapacak bir şey yok demek ki Kindle (e-book) versiyonu ile idare edeceğim, hem orada istediğim kapağı ekleyebiliyorum :smile:.
Umarım çeviri ve editörlüğü iyi olur çünkü her ne kadar kapağı beğenmesem de -çevirisini beğenirsem- edinip bir defa da Türkçe okumak istediğim bir eser.

4 Beğeni

Fırtınaışığı Arşivi’nin çevirisini bir tek ben beğeniyorum sanırım.

2 Beğeni

Benimde aklıma ilk çeviri geldi. Kapak aceleye gelmiş gibi duruyor

@BlackOut kralları yolu nu okurken su kapağa baktıkça içim gitti:

Özet

whoissanderson

@Ishamael bende beğeniyorum insanların vallono oğlu -oğlu szet kalıbını eleştirmesinide bir türlü anlamıyorum .

3 Beğeni

Türkçede oğlu oğlu bir ifade biçimi değildir arkadaşlar. Oğlunun oğlu türkçenin yapısına çok daha uygundur. Ayrıca türkçeye çevrilmeyen onca isim ve ham olduğu gayet açık cümleler de cabası. Üzerinde çalışılıp düzeltilebilecek şeyler hepsi.

3 Beğeni

Yinede çevirisi çok kötü sayılmaz daha kötülerinide gördük mesela zaman çarkı.

2 Beğeni

Zaman Çarkı da çeviri olarak beni rahatsız etmedi mesela. Gözeüme 13. kitaptaki sıkıntılar dışında bir şey batmadı.

2 Beğeni

Bence önce Arcanum Unbounded gelecek sonra Oathbringer gelir…

Warbreaker’ı Savaşkıran olarak görünce bir garipsedim. Hep sanki orjinal ismiyle çıkacakmış gibi bir his vardı içimde ama kitap kapağını görünce o daha da afallattı. Bildiğin aşk meşk roman kapakları gibi olmuş…

4 Beğeni

Ismini bende garipsedim ben Elantris gibi özel ad sanıyordum. ask meşk konusuna gelince warkbreaker azıcık romantik bir kitap. Arcanum unbounde çevirisi tamamlandı diye biliyorum ben Ağustos yada sonbahar aylarında çıkar tahminen .

2 Beğeni

Warbreaker yazarın evlendiği sene yazdığı bayağı da aşk temalı bir kitap zaten ama kapak tam bir hayal kırıklığı benim için (Gerçi yazar sanırım Warbreaker’ı aşktan ziyade iki kız kardeşin hikayesi olarak tanımlıyor). Her ne kadar aşk temalı olsa da ben sevmiştim Warbreaker’ın dünyasını, böyle bir kapak hak etmiyor. Bazı yerleri hızlıca -biraz geçiştirerek daha doğrusu- okumadım değil ama Nightblood gibi bir eserin yapılabildiği dünya -Nalthis- fazlasıyla ilgili çekici…

Not: Kitapta Sanderson kitaplarının ortak teması sayılabilecek din konusu da ilginç bir şekilde işleniyor, epey ilginç hatta :joy:.

Not 2: Üstteki mesajda belirtmiştim kitabın bir çok baskısının kapağı zaten iyi değil ama biz de o kervana katılmak zorunda mıydık?

3 Beğeni