Brandon Sanderson

Kronolojik olarak Sissoylu ilk üçleme ile ikinci üçleme arasında geçiyor Fırtına Işığı Arşivi serisi. Ancak arada önemli bir bağlantı yok. Tavsiyem Sissoylu ikinci üçlemeyi de bitirip Fırtına Işığına geçmeniz.

Ayrıca Sissoylu ikinci seri 4 kitap olacak son kitap henüz yazılmadı.

3 Beğeni

çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

Kronolojik olarak Sissoylu ilk üçleme ile ikinci üçleme arasında geçiyor Fırtına Işığı Arşivi serisi.

Serilerin kronolojik sırası belli değil diye biliyordum bu bilgi kesin mi yoksa fan teorisi falan mı?

2 Beğeni

Merhaba eski mızrağın kızı,

Sissoyludaki bir olayın hatırladığım kadarıyla fırtınaışığına da etkisi olmuştu yani oradan anlamıştım ben fırtınaışığıyla sissoylunun kronolojik ilişkisini.

2 Beğeni

Hmm anladım. Ben de Brandon açıklama falan yaptı sanmıştım :d

2 Beğeni

Yapmış da olabilir bilmiyorum Brandon hayranı çok forumda eminim biri cevaplar. Ben de merak ettim. :slight_smile:

1 Beğeni

Coppermind’ın şöyle bir bölümü var: Chronological Order.
Henüz kesinleşmiş bir şey yok nedeni de yazarın esnek kalmak için tarihleri kesinleştirmediği imiş. Yine de ufak tefek bilgilerle ortaya çıkan sıra verilmiş orada. Yukarıda yazılanı da doğruluyor linkteki bilgi, Fırtınaışığı Sissoylu 1 ve 2 arasında gözüküyor.

4 Beğeni

Bu cevabı vermek için girmiştim ama cevap verilmiş @Aviendha .

1 Beğeni

Beyaz kum-Elantris ikilisi ile Sissoylu-Firtinaisigi arasinda cok uzun bir zaman var bildigim kadariyla. Bu farki biraz Mistborn Secret history de ipucu olarak veriyor.

1 Beğeni

Aynen 3. Kitapla aaralarında 300 yıl var . Yazar serinin 3. Ve 4. Çağınıda yazacak . Boylece scadrial ( sisoylunun geçtiği yer) gezegenin teknolojik olarak verilmesinin aşama aşam göreceğiz . Ayrıca 4. Cag ilk kez kozmer ile etkilesime gireceğiz .

2 Beğeni

nasıl yani kozmer ile gireceğiz o cümleyi anlamadım tam açabilir misin biraz?

1 Beğeni

Şimdi önce sissoylu 1-2-3 okuyacağım dimi? Sonra neye geçeceğimi ?

1 Beğeni

Yanlış hatırlıyor olabilirim ancak birçok arkadaş okuma sırası önerisinde bulunmuştu daha önce Brandon Sanderson ile ilgili olan farklı başlıklarda, biraz ararsanız bulabilirsiniz sanıyorum. Yine de şu linki bırakayım belki birilerinin işine yarar. Çevirisini yapacak vakit ve enerji bulamıyorum kendimde o yüzden kusura bakmayın:
Cosmere Order.

Orada da belirtildiği gibi serileri okumanın “doğru” tek bir yolu yok. Önemli olan da “Hedeften önce yolculuk.”

Linkteki görsel:

Özet

4 Beğeni

Sen önce bir sissoylu serisini bir oku da ondan sonra bana yaz bena sana yardımcı olurum.

1 Beğeni

Pardon etkileşim kelimesi çıkmamış . Yani 4 . Çağdan sonra kozmer farklı bir yapıya bürünecek bir nevi yenilmezler filmi gibi olacak.

1 Beğeni

he anladım ben de öyle bi olay bekliyordum zaten karakterlerin birleşimini ve buna sanırım akıl vesile olacak kuzenim gezegenler arası kapı açabiliyor gibi bişey demişti her kitapta karşımıza çıkmasından da anlaşılıyor zaten öyle bi gücü olduğu

2 Beğeni

Akıl değil o hoid hoid😆

1 Beğeni

ya ben kralların yolunda ilk olarak kralın aklı olarak duyduğum ve aşırı sevip benimsediğim için orda ki kişiliğini akıl dışında bişey diyemiycem sanırım asla ismin hoid olduğunu bilsem de otomatik akıl yazıyorum direk :smiley:

1 Beğeni

bu arada kralların yolu ve sis soylunun film olacağını okumuştum ben haber 2012 aitmiş ve o zamandan beri hiç ses soluk yok sanırım yani ben denk gelmedim yabancı sitelerden filan takip eden bilenininiz filan var mı acep çok heyecanlanmıştım duyunca ama yabancı kaynaklardan takip edemiyorum inşallah iptal filan olmamıştır

1 Beğeni

Kozmer icin sudur efendim denebilecek bir okuma sirasi yok. Serileri kendi icinde sirasiyla okuyunuz yeter bence.

Illa birsey isteniyorsa yazilma sirasina gore okuyunuz efendim

1 Beğeni