Brandon Sanderson

Sissoylu ilk 3 kitap ile devam edebilirsiniz. Sonrasında da Savaşkıran’ı okuyabilirsiniz.

Fırtınaışığı Arşivleri en hacimli seri olduğu için en sona bırakırsanız dahi iyi olabilir. Fırtınaışığı Arşivleri’nin ilk kısmı 5 kitaptan oluşacak dilimizde henüz 3 kitap yayınlandı. 4. kitap ingilizce olarak çıktı. Siz Sissoylu ve Savaşkıran’ı bitirene kadar en azından 4. kitap çıkar belki dilimizde o zaman rahat rahat başlarsınız seriye. :slight_smile:

3 Beğeni

Teşekkür ederim. Peki sissoylu ilk üç kitap okunup geçilebilir mi? Devamını okumak zorunda mıyım yani hikaye yarın kalıyor mu?

1 Beğeni

Ilk üç kitap ilk üçlemenin finali. Sonra bir üçleme daha var ama son kitabı henüz çıkmadı.

2 Beğeni

Hayır yarım kalmıyor. Devamını okumak zorunda değilsiniz.

2 Beğeni

Uzun zamandır yoktum buralarda, kitap değiştirme gibi bir mevzu var sanırım. Bende Kralların Yolu’nun aşağıda görülen baskısı var. Değiştirmeli miyim ? Yerine hangi basımı gönderiyorlar? Hala devam ediyor mu ? Birisi aydınlatabilir mi acaba ?

2 Beğeni

Bende merak ediyorum, Instagram kullanmaya ara verince biraz uzak kaldım akılçelen konularında. Varsa öyle bişey bende değiştirmek isterim

1 Beğeni

İkiye bölünmüş yeni baskısını gönderiyorlar bunu gönderdiğiniz zaman.

3 Beğeni

Eski baskıyı alıp yeni baskıyı yani bölünmüş olanları gönderiyorlar. Bunun için ytp@arkadas.com.tr sitesine e-posta ile ulaşmanız gerekiyor. Değişim tamamen ücretsiz.

3 Beğeni

Teşekkür ederim. Belirli bir süresi var mı?

2 Beğeni

@Elmakurdu23 forumdan birileri bu değişimle sorun yaşamıştı. Haber vereyim dedim. @yates232 olabilir ama emin değilim.

4 Beğeni

Evet bendim bayağı bir sorun yaşadım. Merak ettiğiniz sorular olursa cevaplarım.

1 Beğeni

Ne gibi sorunlar yaşadınız acaba? Madde madde yazarsanız çok iyi olur. Değişim yapmak isteyen kullanıcılar da faydalanmış olurlar. Misal bunlardan birisi benim. Soru cevap yaparak konuda gereksiz yere mesajlar oluştururuz. Süreci tek bir mesajda anlatabilirseniz herkes için daha iyi olur.

2 Beğeni

Ilk etapta kendilerine ulaşabilmek için herzaman kullandığım mail adresimden 4 defa mail attım dönüş olmadı. İnstagramdan hem DM hemde paylaşımların altından yardım talebinde bulundum ancak yetkililerden dönüş olmadı. O ara insta dan başka bir kullanıcı bir öneride bulunara farklı mail adresinden mail atmamı söyledi. Bende 3 değişik mail adresinden mail gönderdim ikisine dönüş oldu. Mail de yazdıkları adrese karşı ödemeli olarak kitabı gönderdim. Bir hafta kadsr bekledim cevap gelmedi bende tekrar mail atıp kitabın akıbetini sordum. En kısa sürede kargolanacağını söylediler.Neyse ben iş yerindeyken kargo gelmiş ama karşı ödemeli olarak 15tl kargo bedelini eşim ödemiş. Üstüne üstlük gelen kitaplarda iki adet 2.ciltti. Hemen mail atıp durumu ilettim. Para iadesi yapıp bir adet 1.cilt yollayacaklarını söylediler. Bu söylediklerini yapmaları da bir 10 günü buldu ki bu surede attığım mailleri söylememe gerek yok sanırım. Yeni kargo geldi ama onu da karşı ödemeli göndermişler fakat bu sefer eşim almadı kitabı. Üzerine kargocunun tribini de çekerek geri göndermiş. Ben de o sinirle karşı tarafı mail ve telefon yağmuruna tuttum. En sonunda bu lojistik işleri ile uğraşan şahısa ulaştım ve bütün sinirimi aktardım kendisine. Özür dileyerek kısıtlı imkanlarla iş yapan bir yaýın evi olduklarını hatayı düzelteceklerini söylediler. Sonuç itibari ile yeni kitap ertesi gün geldi. Bu arada gelen ilk iki 2.cilt olanlardan biride hasarlı gelmişti.
Yukarıda anlattığım bu kitap değiştirme mücadelesi hemen hemen 1 ay a yakın sürdü malesef.

6 Beğeni

Leş yayın evi, almayın aldırmayın uğraşmayın. Satışlara yansıdığında telifi bırakırlar. Onlar sizin ne kalitede okuduğunuzu değil kazandıkları parayı düşünüyorlar. Basım hakları bir diğerine geçer, belki bir umut iyi şeyler yaşanır ama burası Türkiye zannetmiyorum.

7 Beğeni
6 Beğeni

Okuma listemde Ritmatist var. Başlangıç için kötü, çocuk kitabı, gibi yorumlar gördüm. İlk Brandon Sanderson tecrübem olacak.

Okuyanlar düşüncelerini paylaşırsa sevinirim.

1 Beğeni

Ritmatist güzel bir kitap aslında, bence başlangıç için de uygun ama devamı henüz çıkmadı. Kozmer dışındaki kitaplardan başlamak isterseniz bence iyi bir seçim ancak Steelheart serisi daha aksiyonlu ve keyifliydi bana göre.

2 Beğeni

Steelheart dispotik bir hikaye olarak güzel bir seri. Elantris sonra bende bu seriyi okumuştum. Tavsiye ederim. Fakat bu kitapları ikiye ayırmak lazım bence. Yazarın kitaplarının çoğunu okuyanlar daha iyi anlatacaktır. Yazarın bu yazdığı küçük eserler daha hafif romanlar. Ama diğer fantastik eserleri daha ağır bir dil ile yazılmış.

3 Beğeni

Şöyle:
Yazarın ağır topları diyebileceğimiz Elantris, Sissoylu, Savaşkıran ve Fırtınaışığı Arşivi kitapları (bunlardan ikisi seri ikisi şu anlık tekil) Kozmer adlı bir evrende geçiyor. Kitaplar birbirlerine bağlı değil ancak aralarında küçük göndermeler ve dokundurmalar yapılıyor. Eğer epik fantastik seviyorsanız bu kitapları zevkle okuyacağınıza eminim.
Diğer taraftan Steelheart, Ritmatist, Skyward gibi serilerse Sanderson’ın yazdığı daha hafif, çerez seriler diyebiliriz fakat bunlar da bence kendi türlerinde üst seviyede kitaplar. Şans verin derim.

2 Beğeni

Sissoylu serisinin 2. kitabını’da tamamlamak üzereyim. 3. kitap Çağların Kahraman’ı kitabının baskısı mı bitti ? Kitabı hiç bir yerde bulamıyorum. Kitapçılarda yok, internet sitelerinde yok. Nadir kitapta bile 200 TL satılıyor. Yayınevi kitabı tekrar basmayı düşünüyordur umarım. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba ?

1 Beğeni