Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

(Ufuk ) #1

Hadi bu aralar oynamakta oldu─čumuz oyunlar─▒ konu┼čal─▒m.

PC

World Of Warcraft : Zehir 2006ÔÇÖda kan─▒ma kar─▒┼čt─▒, o g├╝nden beri oynuyorum. Pi┼čman de─čilim.

Mass Effect 2 : ─░lk oyunu bitirmi┼č ┼č├Âyle de bir incelemesini yazm─▒┼čt─▒m blogumda: http://duslerdengercege.com/2017/07/21/mass-effect/ ─░kinci oyuna da severek devam ediyorum. 35 saati devirdim. Herhalde bir 10 saat daha gider.

PS4

Shadow of War : Shadow of Mordor (incelemem burada) sonras─▒ orc kesmeye kald─▒─č─▒m yerden devam ediyor. G├╝nde 15 dakika bile kafiÔÇŽ

Switch

The Legend of Zelda: Breath of the Wild : Masterpiece, ┼čaheser. Huzur ZeldaÔÇÖdaÔÇŽ :stuck_out_tongue:

(g├Ârkem) #2

Bu aralar atmosferik oyunlar ilgimi ├žekiyor. S├╝rekli oynama maratonundan ziyade, ara ara bakt─▒─č─▒m iki oyun var.(PC)

─░lki Jalopy = Bu oyun k├╝l├╝st├╝r araba kullanma sim├╝lasyonu gibi bir ┼čey. 1970ÔÇÖli y─▒llarda AlmanyaÔÇÖdan yola ├ž─▒kan birinin amcas─▒ ile birlikte T├╝rkiyeÔÇÖye gidi┼č yolculu─ču. Alt─▒n─▒zda Trabant marka her taraf─▒ d├Âk├╝len Do─ču Almanya arabas─▒ var. ├çok atmosferik bir oyun. De─či┼čiklik arayan ├žekinmesin als─▒n.

ikincisi 911 Operator = Bu oyunda da 911 santral memurlu─ču yap─▒yorsunuz. ┼×ehir i├žinde olu┼čan yang─▒n, kaza, soygun vs. gibi olaylarla ilgili gelen telefonlar─▒ cevaplay─▒p ekipleri b├Âlgeye sevk ediyorsunuz. Bu oyunun bir g├╝zel yan─▒ da SteamÔÇÖde t├╝rk├že yamas─▒n─▒n da olmas─▒. Yine farkl─▒ bir deneyim isteyen arkada┼člar bu oyuna da bal─▒klama dalabilirler.

Bahsetti─čim iki oyunda sistem olarak pek bir ┼čey istemeyen k├╝├ž├╝k boyutlu oyunlar.

(Ufuk ) #3

─░kisi de oynamak istedi─čim oyunlar. ├ľzellikle JalopyÔÇÖnin ├žok atmosferik ve keyifli bir oyun deneyimi sundu─čunu duymu┼čtum. Senden bunlar─▒ duyunca ┼čimdi iyice merakland─▒m.

(Cem) #4

PC:

Bu aralar Tomb Raider (2013) oynuyorum. Atmosfer, oynan─▒┼č falan harika. Laraaaa seviliyorsun. :kalp:
Filminden ise pek beklentim yok, ama Lara CroftÔÇÖa ekranda ┼čans verece─čim tabii.

En son The Witcher 3ÔÇÖ├╝ oynad─▒m, suyunu ├ž─▒kard─▒m, san─▒r─▒m yapmad─▒─č─▒m hi├žbi ┼čey kalmad─▒ (207 saat). ┼×imdi bilgisayar─▒m m├╝saade ederse tekrar Hearts of Iron IV oynamay─▒ istiyorum ama bakal─▒m ne yapacak nazl─▒ k─▒z.

(Can) #6

@D-San bence sen bu oyunu seversin. :joy::joy::joy::joy::joy::joy:

(Yakup Alio─člu) #7

├ť├ž sefer bitirdim. Oynad─▒─č─▒m ilk Tomb Raider oyunuydu. Ak─▒c─▒ ve cok e─členceli bir oyun. Kesinlikle oynay─▒n. Karakter yarat─▒m─▒, geli┼čimi, ├Âyle ki ilk ba┼člerken Lara ├Âzg├╝veni daha az bir ki┼čilikken oyun sonunda tam bir sava┼čc─▒ya d├Ân├╝┼č├╝yor. Bu de─či┼čimi izlemek ├žok g├╝zel.

Tek ├╝z├╝ld├╝─č├╝m oyun boyunca g├╝zelli─či ile k─▒yamad─▒─č─▒n─▒z, yara alsa yara ald─▒─č─▒n─▒z derecede ba─čland─▒─č─▒n─▒z karakterin yanl─▒┼č bir hareketinizde vah┼čice katledilmesi. ├ľl├╝m sahneleri olduk├ža i├ž karart─▒c─▒.
Bu ya┼č─▒ma kadar oynad─▒─č─▒m en iyi 5 oyun aras─▒na mutlak girer.

210 saattir The Witcher 3 oynuyorum. Son eklenti de biterse, Little Nightmares, Inside gibi hafif oyunlar oynay─▒p sonras─▒nda Pillars of Eternity, Divinity Original Sin 1-2, God of War 4 diye devam etmek arzusunday─▒m. ─░┼čten, okuldan vakit kal─▒rsa 3-5 y─▒la bitirme niyetindeyim. :stuck_out_tongue:

(Can) #9

Rainbow six siege oynayan var m─▒ aran─▒zda?

(Ufuk ) #10

Ben hi├ž oynamad─▒m, Steam indiriminde g├Âz├╝me tak─▒ld─▒ az kals─▒n alacakt─▒m ama m├╝davimi olan arkada┼člar─▒m var. Ne buluyorlar bilmiyorum. Nedir bu kadar saran, merak ediyorum.

(Can) #11

Hocam akl─▒na satranc─▒ getir. Getirdin mi, ┼čimdi de fps t├╝r├╝ bir oyum getir cod olur cs go olur battlefield olur. ┼×imdi o oyunlar─▒ satran├ž oynar gibi oynad─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n. At─▒yorum 50 tane karaker var hepsinin ├Âzellikleri farkl─▒. ├çok zor bir oyun ama zevkli.

(Ceyhun) #12

God of Wars, fena kapt─▒rd─▒m :slight_smile:

(Ahmet Hakan) #13

Okuldan dolay─▒ oyuna anca haftal─▒k 5-6 saat ay─▒rabiliyorum, bu s├╝rede de genelde arkada┼člarla Pubg, Golf ─░t, Fortnite, Stick Fight vb ├žok s├╝re istemeyen keyifli oyunlar─▒ oynuyorum. Vakit darl─▒─č─▒ndan a─č─▒r top oyunlara giri┼čemiyorum maalesef :frowning_face:. ┼×uan yakla┼č─▒k oynamam─▒ bekleyen 80 k├╝sur oyun var , hangi arada derede vakit bulup da oynayacam diye kara kara d├╝┼č├╝n├╝yorum. Vakit buldu─čumda ilk i┼č k├╝├ž├╝k indie yap─▒mlar─▒ bitirecem. Sonras─▒nda da yaz─▒n FF 15 ve Witcher 3ÔÇÖ├╝ ( kitaplar─▒ okuduk, bakal─▒m 3. kez bitirirken nas─▒l bir keyif alacam :slight_smile: ) bitirmeyi d├╝┼č├╝n├╝yorum

(Metal Storm) #14

Pek fazla oyun oynayan birisi de─čilim ama sony nin oyunlar─▒ efsane oluyor bu arada EA ABD nin en sevilmeyen 5 . ┼×irketi olmu┼č duydunuzmu

(Mrs Saturn (Af Bri, Elent├óri) " ─░yi uyu ve Ev'i d├╝┼čle. ") #15

Bu oyunu ├Âneren arkada┼č beni ┼čahsen tan─▒yor olabilir bence. ┼×├╝phe duydum :joy::joy::joy::joy:

(Ahmet Hakan) #16

EAÔÇÖdan daha ├žok nefret edilen ┼čirket mi varm─▒┼č?:astonished:

Dark SoulsÔÇÖu EA yapsa nolurdu diye video vard─▒ ki ├žok ho┼č ve naif bir ┼čekilde ele┼čtirmi┼čti EAÔÇÖi. Buraya atmak i├žin videoyu arad─▒m. Bir de ne g├Âreyim, EA videoyu ┼čikayet edip kald─▒rtm─▒┼č. Ne kadar da ele┼čtiriye a├ž─▒k bir ┼čirket (!)

(Ufuk ) #17

ea

(Yakup Alio─člu) #18

Dua et bir d├Ânem yap─▒mc─▒lar─▒ maddi s─▒k─▒nt─▒ya girince GTA serisine g├Âz koymu┼člard─▒. Serinin sonu diye d├╝┼č├╝nm├╝┼čt├╝m. Sonra anla┼čamad─▒lar bolca dua etmi┼čtim.

(Ahmet Hakan) #19

Efsane olmu┼č :joy:

Normalde oyunlarda torrent kullanmam, kullansam da sadece PC kald─▒r─▒yor mu diye dener geri silerim ancak EA oyunlar─▒na ac─▒m─▒yorum. Zaten kazanmas─▒ gerekenden kat ve kat fazlas─▒n─▒ kazan─▒yor, EAÔÇÖye para felan vermem ben

(Ahmet Hakan) #20

Aman diyim ├žok korkun├ž haberler bunlar. Zaten ┼čurada i┼čini lay─▒k─▒yla yapan birka├ž oyun, oyun firmas─▒ kald─▒. Onlar─▒ da sat─▒n al─▒rlarsa i├žinden ├ž─▒k─▒lmaz bir duruma d├╝┼čer oyun d├╝nyas─▒. D├╝┼č├╝nsene GTAÔÇÖda minigun almak i├žin 5 dolar ├Âdemen gerekiyor :scream: