Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

Hadi bu aralar oynamakta olduğumuz oyunları konuşalım.

PC

World Of Warcraft : Zehir 2006’da kanıma karıştı, o günden beri oynuyorum. Pişman değilim.

Mass Effect 2 : İlk oyunu bitirmiş şöyle de bir incelemesini yazmıştım blogumda: Mass Effect - Bioware'in 10 Yıllık İnteraktif Uzay Draması Yıllara Meydan Okuyor - Düşlerden Gerçeğe İkinci oyuna da severek devam ediyorum. 35 saati devirdim. Herhalde bir 10 saat daha gider.

PS4

Shadow of War : Shadow of Mordor (incelemem burada) sonrası orc kesmeye kaldığım yerden devam ediyor. Günde 15 dakika bile kafi…

Switch

The Legend of Zelda: Breath of the Wild : Masterpiece, şaheser. Huzur Zelda’da… :stuck_out_tongue:

7 Beğeni

Bu aralar atmosferik oyunlar ilgimi çekiyor. Sürekli oynama maratonundan ziyade, ara ara baktığım iki oyun var.(PC)

İlki Jalopy = Bu oyun külüstür araba kullanma simülasyonu gibi bir şey. 1970’li yıllarda Almanya’dan yola çıkan birinin amcası ile birlikte Türkiye’ye gidiş yolculuğu. Altınızda Trabant marka her tarafı dökülen Doğu Almanya arabası var. Çok atmosferik bir oyun. Değişiklik arayan çekinmesin alsın.

ikincisi 911 Operator = Bu oyunda da 911 santral memurluğu yapıyorsunuz. Şehir içinde oluşan yangın, kaza, soygun vs. gibi olaylarla ilgili gelen telefonları cevaplayıp ekipleri bölgeye sevk ediyorsunuz. Bu oyunun bir güzel yanı da Steam’de türkçe yamasının da olması. Yine farklı bir deneyim isteyen arkadaşlar bu oyuna da balıklama dalabilirler.

Bahsettiğim iki oyunda sistem olarak pek bir şey istemeyen küçük boyutlu oyunlar.

3 Beğeni

İkisi de oynamak istediğim oyunlar. Özellikle Jalopy’nin çok atmosferik ve keyifli bir oyun deneyimi sunduğunu duymuştum. Senden bunları duyunca şimdi iyice meraklandım.

3 Beğeni

PC:

Bu aralar Tomb Raider (2013) oynuyorum. Atmosfer, oynanış falan harika. Laraaaa seviliyorsun. :kalp:
Filminden ise pek beklentim yok, ama Lara Croft’a ekranda şans vereceğim tabii.

7 Beğeni

En son The Witcher 3’ü oynadım, suyunu çıkardım, sanırım yapmadığım hiçbi şey kalmadı (207 saat). Şimdi bilgisayarım müsaade ederse tekrar Hearts of Iron IV oynamayı istiyorum ama bakalım ne yapacak nazlı kız.

10 Beğeni

@D-San bence sen bu oyunu seversin. :joy::joy::joy::joy::joy::joy:

3 Beğeni

Üç sefer bitirdim. Oynadığım ilk Tomb Raider oyunuydu. Akıcı ve cok eğlenceli bir oyun. Kesinlikle oynayın. Karakter yaratımı, gelişimi, öyle ki ilk başlerken Lara özgüveni daha az bir kişilikken oyun sonunda tam bir savaşcıya dönüşüyor. Bu değişimi izlemek çok güzel.

Tek üzüldüğüm oyun boyunca güzelliği ile kıyamadığınız, yara alsa yara aldığınız derecede bağlandığınız karakterin yanlış bir hareketinizde vahşice katledilmesi. Ölüm sahneleri oldukça iç karartıcı.
Bu yaşıma kadar oynadığım en iyi 5 oyun arasına mutlak girer.

6 Beğeni

210 saattir The Witcher 3 oynuyorum. Son eklenti de biterse, Little Nightmares, Inside gibi hafif oyunlar oynayıp sonrasında Pillars of Eternity, Divinity Original Sin 1-2, God of War 4 diye devam etmek arzusundayım. İşten, okuldan vakit kalırsa 3-5 yıla bitirme niyetindeyim. :stuck_out_tongue:

4 Beğeni

Rainbow six siege oynayan var mı aranızda?

3 Beğeni

Ben hiç oynamadım, Steam indiriminde gözüme takıldı az kalsın alacaktım ama müdavimi olan arkadaşlarım var. Ne buluyorlar bilmiyorum. Nedir bu kadar saran, merak ediyorum.

3 Beğeni

Hocam aklına satrancı getir. Getirdin mi, şimdi de fps türü bir oyum getir cod olur cs go olur battlefield olur. Şimdi o oyunları satranç oynar gibi oynadığını düşün. Atıyorum 50 tane karaker var hepsinin özellikleri farklı. Çok zor bir oyun ama zevkli.

3 Beğeni

God of Wars, fena kaptırdım :slight_smile:

2 Beğeni

Okuldan dolayı oyuna anca haftalık 5-6 saat ayırabiliyorum, bu sürede de genelde arkadaşlarla Pubg, Golf İt, Fortnite, Stick Fight vb çok süre istemeyen keyifli oyunları oynuyorum. Vakit darlığından ağır top oyunlara girişemiyorum maalesef :frowning_face:. Şuan yaklaşık oynamamı bekleyen 80 küsur oyun var , hangi arada derede vakit bulup da oynayacam diye kara kara düşünüyorum. Vakit bulduğumda ilk iş küçük indie yapımları bitirecem. Sonrasında da yazın FF 15 ve Witcher 3’ü ( kitapları okuduk, bakalım 3. kez bitirirken nasıl bir keyif alacam :slight_smile: ) bitirmeyi düşünüyorum

2 Beğeni

Pek fazla oyun oynayan birisi değilim ama sony nin oyunları efsane oluyor bu arada EA ABD nin en sevilmeyen 5 . Şirketi olmuş duydunuzmu

1 Beğeni

Bu oyunu öneren arkadaş beni şahsen tanıyor olabilir bence. Şüphe duydum :joy::joy::joy::joy:

2 Beğeni

EA’dan daha çok nefret edilen şirket mi varmış?:astonished:

Dark Souls’u EA yapsa nolurdu diye video vardı ki çok hoş ve naif bir şekilde eleştirmişti EA’i. Buraya atmak için videoyu aradım. Bir de ne göreyim, EA videoyu şikayet edip kaldırtmış. Ne kadar da eleştiriye açık bir şirket (!)

2 Beğeni

ea

4 Beğeni

Dua et bir dönem yapımcıları maddi sıkıntıya girince GTA serisine göz koymuşlardı. Serinin sonu diye düşünmüştüm. Sonra anlaşamadılar bolca dua etmiştim.

1 Beğeni

Efsane olmuş :joy:

Normalde oyunlarda torrent kullanmam, kullansam da sadece PC kaldırıyor mu diye dener geri silerim ancak EA oyunlarına acımıyorum. Zaten kazanması gerekenden kat ve kat fazlasını kazanıyor, EA’ye para felan vermem ben

2 Beğeni

Aman diyim çok korkunç haberler bunlar. Zaten şurada işini layıkıyla yapan birkaç oyun, oyun firması kaldı. Onları da satın alırlarsa içinden çıkılmaz bir duruma düşer oyun dünyası. Düşünsene GTA’da minigun almak için 5 dolar ödemen gerekiyor :scream:

2 Beğeni