Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

Deep Sky Derelicts. Bir Roguelike kart oyunu. Uzay gemisi enkazlarında ganimet arayan bir ekibi kontrol ediyorsunuz. Silahlar, araç gereçler, kalkanlar ve bunların eklentileri derken inanılmaz bir çeşitlilik sunuyor. Her ekipmanınızda farklı yetenekler var, bunlar kart oluyor ve üzerinizdekiler+sınıfınızın verdikleriyle bir desteniz oluyor. Bu desteden çekerek farklı yetenekler oynuyorsunuz. Kısa bir oyun değil 6-7 saattir oynuyorum henüz seviye olarak 6/10’dayım. Tabi roguelike ın esprisi tekrar tekrar oynamak, 6 ana sınıf var ve belirli bir seviyeden sonra 8 yeni sınıftan birini seçerek başlangıçta seçtiğinizle kombine ediyorsunuz. Henüz 3 kombinasyon deneme şansım oldu, en az bir kere daha oynarım.

2 Beğeni

Sonunda AC Odyssey’e başlayabildim.Oyun güzel ilerliyor fakat şehir içine girdiğimde ani fps dropları yaşıyorum bu normal bir durum mu acaba? Zaten ağır bir oyun üstüne de böyle optimizasyon sorunu olunca bazen sinir bozucu oluyor. 75 fps’e kilitleyip oynamaya başladım böyle biraz daha düzeldi.Medium-High arasında ayarlar. 1660Super ekran kartıyla oynuyorum eğer siz de bu oyunu oynuyorsanız fps değerlerinizi yazarsanız sorunun benden mi kaynaklı olduğunu öğrenebilirim teşekkürler

2 Beğeni

Bende de aynı problem var, ağır bir oyun olduğu için normal sanırım. Ben oyuna girdiğimde spotify veya discord direkt kapanıyor mesela. Beraber çalıştıramıyorum. Bilgisayar dilinden pek anlamam ama kendi yaşadıklarım şöyle: Özellikle yeni girdiğim yerlerde atla giderken arka arkaya duraklama yapıyor. Sık sık da karakter ve yapılar diplerine girene kadar tam yüklenmemiş oluyor. Bir de bunlardan anlayan arkadaşlarım görüntüyü Windowless yap demişlerdi, yanlış hatırlamıyorsam ya da tam tersini söylemediysem :sweat_smile:. Benchmark testi yaptığımda sonucu şimdi bulamasam da normal çıkmıştı aslında, yani normal denmişti :joy:.

1 Beğeni

Yorumun için teşekkürler ben de fps droplarını düzeltebilirsem buraya editlerim.Edit: Youtube’dan biraz oyun içi testlere baktım galiba böyle droplar girmesi normal izlediklerimde de aynısı oluyor.Sen de ayarlarda V-Sync veya fps kilidi görürsen onları ayarlayabilirsin ekran kartın daha performanslı çalışabilir :+1:

1 Beğeni

Ben de teşekkür ederim, bir bakarım. :grin:

1 Beğeni

Batman Arkham Knight’ta bir Batmobile görevi vardı, bir türlü geçemiyordum. Yaklaşık 2 sene sonra tekrar indirip denedim ve geçtim. Şu an üstümdeki mutluluğu tarif edebilecek kelime yok. Aşırı rahatladım :smile:

2 Beğeni

Witcher 3 denilen ömür törpüsü ile süren münasebetim 120. saatine girdi. Bu gidişle ben değil, oğlum değil ama onun oğlu bu oyunu bitirebilir diye umuyorum. Toruna miras bırakacağım Witcher 3 savelerini anlaşılan.

İşi gücü bırakıp ekvatoru yürüyerek kat etmeye başlasam bundan daha kısa sürerdi herhalde. Bir oyunun her bir köşesi bu kadar mı dolu dolu olur, hayretler içerisindeyim hakikaten. Tam bir açık dünya şöleni. Fakat ben bittim, tükendim ama bu oyun en az 100 saat daha gider. Çok acayip bir şey.

19 Beğeni

Witcher’ın gene yan görevleri az biraz birbirlerinden ayrılıyordu. Yani bu oynanış süresi tüm DLC’ler ile birlikte o kadar da koymuyordu. Kendi sabrım için konuşuyorum tabii ancak Assassin’s Creed Odyssey bu anlamda benim sinirlerimi, sabrımı zorlayan bir oyun oldu. Yalan olmasın 100-150 saat arası oynanış süremin olduğunu hatırlıyorum ki daha bu ana hikaye bitmemiş ve The Fate of Atlantis DLC’sine geçememiş hali. Oyunu oynayan arkadaşların hevesini kırmamak amacıyla hakkında detaya da girmek istemem fakat ben bırakmıştım oyunu. Witcher yine iyi hele DLCleri tamamen ayrı bir oyun sanki.

2 Beğeni

Bu kadar çok yorumdan sonra Witcher’a başlamak farz oldu. Aldım kardeşime verdim oyunu, hala onda isteyim artık başlayayım. Ya da kitapları okuyup, dizi izleyip ondan sonramı başlasam :sweat_smile:

1 Beğeni

Ben oyun->kitap->dizi sıralamasında gitmiştim fakat oyun ve kitaplardan sonra dizi biraz hayal kırıklığı oldu benim açımdan. Ha kendini izlettiriyor mu, izlettiriyor.

2 Beğeni

Sorum Playstaion 4 kullanıcısı arkadaşlara. Başlaması gereken Days Of Play indirimleri Türkiye’de bi türlü başlamadı. Sebebini, tarihini bilenler var mıdır?

Bugün başlaması gerek aslında 3-17 Haziran olarak görünüyor. Kendi web sitelerine de eklemişler. PS’de de sekme olarak %60 tasarruf fırsatı diye eklemişler fakat içine girilmiyor. Gün içinde, olmadı bugün yarın güncellenir diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Teşekkürler arkadaşım. Açıkcası Call Of Duty WWII yi plustan indirmek için plus üyeliği indirimlerini bekliyorum. Plus’ın aylık oyunlarının kalite çıtası iyice yükseldi. Umarım bugün açılır.

1 Beğeni

Ben de 80’i devirdim ama yılmadım, kararlıyım. Bu oyun tamamen bitecek :joy:.

PS Store Days of Play indirimleri başlamış. Fifa 20 49tl mesela. Alayım bari :smiley:

1 Beğeni

Oooo :hushed:
PS app 'den baktım göremedim ama akşam eve gidince konsolu açıp bakayım. Umarım plus üyelikleri cazip düzeylere inmiştir. Teşekkür ederim :pray:

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim , tahmin ettiğim öngördüğüm bir fiyat olmuş. Umarım diğer aylarda verilecek plus oyunları üyeliği almama değer.

Şimdi meraktan kontrol ettim kaç saat oynamışım diye 134 saat 24 dk… Benim bu oyuna devam edebilmem için unutmam lazım o kadar özlememişim. İnşallah siz bitirirsiniz :joy:

1 Beğeni

Henüz bitirmemiş olmama rağmen görüş bildirmem gerekirse; Witcher 3, 2010’lu yıllarda benim oynadığım en iyi oyunlardan birisi diyebilirim. Hem teknik hem de sanatsal anlamda tam bir şaheser. Aldığı her övgüyü sonuna kadar hak ediyor. Daha ne diyeceğimi bilemiyorum, elim ayağım titriyor şu an inanır mısınız? (inanmayın)

image

2 Beğeni