Bulanıklar

Öncelikle özür dilerim annesi babası muggle olanlar nasıl büyücü olabiliyor bir de bunu bakanlık nasıl tespit ediyor

1 Beğeni

Nasıl büyücü olduklarını bilmiyorum. Anne babası büyücü olup kendisi büyücü olmayanlarda var; Koftiler. Mesela Argus Filch gibi veya Arabella Figg gibi. Bu konu sihir dünyası için de bir sır diye hatırlıyorum.
Nasıl tespit edildiklerine gelince
Bence Takipçi büyüsü ile tespit ediyorlar. Bir çok çocuk 6 7 yaşlarında büyü emareleri göstermeye başlar. Bakanlıkta nerede büyü yapıldığını bilir. Yaşı küçük büyücüleri bu şekilde takip ederler. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, Harry Potter ve Zümrüdü Anka Yoldaşlığı kitaplarına bakabilirsiniz. Bir çocuk sihrini keşfetmeye başladığı zaman bakanlık onu bu şekilde bulup kayıt altına alıyor olabilir.

1 Beğeni

Bu büyücü dünyasının kendine ait bir genetik geçişi gibi,yani muggle doğumlu bir büyücünün soyunda yeterince yukarı gidersek bir büyücü görürüz.
bakınız:J.K hayranların sorularını cevaplıyor.
“Rowling:Muggle doğumlular bazen soyağaçlarında bir cadı veya büyücüye sahip olabiliyorlar. Bazı durumlarda çok, çok fazla kuşak geride. Beklenmedik yerlerde genler yeniden ortaya çıkabiliyor.”
Bakanlığın muggle doğumluları özel tespit etmesi değilde tüm büyücü doğanları tespit ettiğini biliyoruz,tam detayları hatırlamıyorum,Hogwarts ta bir sihirli kalem var her doğan büyücünün adını direk kağıda yazıyor ve 11 yaşına geldiklerinde bu listeden bakılarak onlara mektup gönderiliyor,bunu sanırım potermore.com da okumuştum bulabilirsem buraya eklerim.
edit:
bakınız: The Quill of Acceptance and The Book of Admittance | Wizarding World
büyücüleri kaydeden defter