Burun Delikleri ve Nohutlar

Merhaba,

Öncelikle sevgili Oğuzhan’a bir teşekkür daha edeyim, ilgisine ve önerisine.

Beğenmenize çok memnun oldum. Kıymetli zamanınız, güzel yorumunuz için sağ olun.

Hepimizin emeğine sağlık.

Sevgiler.

2 Beğeni

Merhaba @Osman_Eliuz
Kalemin muazzam bir olgunlukta. Cümlelerin okuyucuyu cevreleyip, sınırlarını çiziyor. Öyküden kopmak mümkün olmuyor.
Bu oykunu çok çok beğendim. Çok güzel detaylar vardı. Küçük ayakkabılar ve bicimsizlesen ayaklar, güzel kokmayan anne, kıskanılan kardeş, aklı yarım nine. Antikahramanin ve hoca. Hocanın öpücükleri güzel bir gondermeydi. Tebrik ederim.
Bu ay yazmadım ama okuduğum her öykü ya aileyi anlatıyor ya da çocukluk travmalarından bahsediyordu. Mühür teması bircogunuzda bunu yaratmis. Sanırım çocukluğumuzun travmaları, hayatımızın silinmez mühürleri olduğu için.
Hep yaz. Görüşürüz sonraki Secki’de🤟

1 Beğeni

Merhaba,

Karaktere öykü yazdırmayı seviyorum, yazarı ortadan kaldırmak her zaman mümkün olmuyor ama en içime sinen öykülerim bu gibi bir bakışla yazdıklarım oluyor. Detaycılık sanki bu şekilde daha oturuyor, göze batmıyor. Benim gereksiz algımı da kırıyor bu.

Henüz seçkiyi okuyamadım ama harika öyküler barındırdığına eminim; hele de çoğu dediğiniz gibi çocukluk travmaları üzerineyse.

Ne de güzel söylemişsiniz.

Zamanınız, bu yüreklendirici yorumunuz için teşekkür ediyorum.

Sevgiler.

1 Beğeni

Merhaba.

Kendine has bir kaleminiz var ve seçki konularına özgün yaklaşabilen yazarlardan olduğunuz çok açık.
Bir delinin ağzından yazmak akıllıca. Delinin çevresindeki kişileri anlattığı bölümlerde gizli ahenkler bulunması - en azından benim hissettiğim böyle - öyküyü akıcı kılmış. Tebrik ederim. Kısa ama öz, tat bırakan bir hikayeydi.

Tekrar görüşmek dileğiyle.

Sevgiler…

1 Beğeni

Merhaba,

Delinin çevresindeki kişileri anlattığı bölümlerde gizli ahenkler bulunması - en azından benim hissettiğim böyle - öyküyü akıcı kılmış.

Ne güzel görmüşsünüz, kesinlikle öyleydi.

Beğemenize memnun oldum. Geççe gördüğüm ama görünce çok mutlu olduğum bir yorum oldu, çok teşekkür ederim.

Sevgiler.

1 Beğeni