Büyücülük Dünyasında Yapılan En Önemli 6 Hata

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: Büyücülük Dünyasında Yapılan En Önemli 6 Hata – Fantastik Canavarlar

image

Hatasız kul olmaz – ve bu isterseniz dünyanın en bilge büyücüsü olun ister Sağ Kalan Çocuk ya da Karanlık Lord, hepimiz için geçerli. Ama büyücü dünyası için en yıkıcı olan hatalar hangileriydi? Gelin Pottermore’un hazırladığı bu listeye hep birlikte göz atalım. Cornelius’ın Hagrid’i Azkaban’a Göndermesi Sihir Bakanı Cornelius Fudge kesinlikle bir kariyer politikacısı, prensipleri olmayan… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Bathilda Bagshot’ın da yeğenini yanına alması bonus olarak eklenebilir sen kalk Grindelwald’u (Kara büyüye meyilli olduğu gerekçesiyle Durmstrang’dan atılan yeğenini) dükkanına yanında Albus Dumbledore’la (sırf soyu yüzünden bile hatırlanacak derecede büyü gücünü sahip olacağı belli birini) koy sonuç Çoğunluğun İyiliği fikri oluşsun ve 1.Büyücüler savaşı başlasın

Harry’i in dört kitap boyunca cok sevdim ancak SİRİUS un ölümünden sonra ondan nefret ettim bir de üstüne sanpe’i suçlayınca iki kat nefret ettim ki. harrynin kendini gösterme çabası olmasaydı…

Biz mi Harry’i gözümüzde büyüttük acaba diye düşünüyorum. Dumbledore, filmin sonunda daha büyük bir büyücü olduğunu ispatladı. Peki ya Harry ? Ben tüm seriyi “hadi şimdi kimsenin bilmediği bir büyü geliyor” diye bekledim. Sonuç hüsran. Harmione bile beni şaşırttı süper büyüler kullandı. En büyük hata da buydu bence.

Harry’i çok sevmem ama yetişkinlerin bile zor yaptığı patranus büyüsünü yapabildi hem de 13 yaşında üstüne bunu arkadaşlarına da öğretti ki o voldemort’i yendi daha ne isteyelim

Ölümcül Yadigarlar biraz sığ değil miydi sence ? Yani efsane böyle bitmemeliydi. Yüzüklerin Efendisi’nde; Gri Gandalf’ın, Ak Gandalf olması gibi bir değişim beklerdim ben. Hayaller gerçekler :smiley:

Bence gayet güzel bir son vardı :smiley: öyle de olsaydı imsanlar Tolkien den esinlenmiş aaaa diye ortalığı karistirirlardi :joy: ama sen bir dönüşümde bahsediyorsun galiba ki zaten 19 yıl sonrayi gördük

1 Beğeni

Evet bu şahsi görüşüm ama sonu beni tatmin etmedi. Ki, Harry Potter hayranıyımdır. Beğenmedim diye de linç girişimine uğramak istemiyorum. :smiley:

Hata olarak değil ama yapılan çok çekim hataları var :smiley:

Bence Zümrüdüanka Yoldaşlığında Dumbledore bakanlığın ataması yerine Snape’i Karanlık Sanatlara Karşı Savunma’ya atasaydı Harry Snape’in yoldaşlıkta olduğunu daha kolay hatırlayabilir,Snape de ona Sirius’un bakanlıkta olmadığını söyleyebilir sonra da Zihnebent’te çalışmadığı için bir güzel azarlayabilirdi :grin:. Ayrıca böyle olsaydı Dumbledore’un Ordusu yasadışı olmaz,Draco İhtiyaç Odasının yerini öğrenemez ve Ölüm Yiyenleri okula sokamazdı. Umbridge çocuklara eziyet edemez,Fred ile George okulda kalır (gerçi böyle olsa efsane olabilirler miydi?) Neyse anladınız siz bence daha iyi olurdu yani