Buz ve Ateşin Şarkısı Serisini Okumamışlar Cemiyeti

Aaa buz ve ateşin şarkısını diğer fantastik seriler ile kıyaslanamaz. Okuyunca o dünyaya hakim olunca basit bir evrenden ziyade, geçmiş ile geleceğin bu kadar iç içe olduğu, her zaman heyecan ve sürprizlerin eksik olmadığı, metaforların ve denklemlerin bolluğu, serinin çok karmaşık bir yapısı olduğunu anlayınca neden bu kadar yavaş yazıldığını anlayacaksınız. En ufak baştan savmada zincir kırılır ve bütün denklem bozulur. Okuduğum bana göre mükemmele en yakın seri. Umarım sonuda dizi gibi baştan savma oldu-bittiye gelmez. Ama yine bu zamana kadar okuttuklari ve izlettikleri çok muazzamdı.

5 Beğeni

Kitaplıkta duruyor ama okumadım. Şu ginlerde okuyalirdim ama yanımda getirmedim.

serinin çok karmaşık bir yapısı olduğunu anlayınca neden bu kadar yavaş yazıldığını anlayacaksınız. En ufak baştan savmada zincir kırılır ve bütün denklem bozulur.

Bir şeyi karışık yapmak kolay, ama GRRM gibi içinden çıkamazsan ne anlamı kaldı?

Aaa buz ve ateşin şarkısını diğer fantastik seriler ile kıyaslanamaz.

Bence başka seriler de okuyun. Aynı kalitede birçok seri var, dizisi çekilmediği için bilinmiyor tabi.

2 Beğeni

Size bir sır vereyim; ben narnia serisine de okumadım.

4 Beğeni

Türkçe’ye çevrilmediği için de bilinmiyor olabilir :smiley:
Ing. okumayanlar için asoiaf ayarında çok az seri var.

2 Beğeni

Sırrınız güvende. :joy:
Ben nisanda 1. ve 2. kitabını okudum. Kendi hesaplamalarıma göre bu ay kalan 5’ini okuyacaktım, daha 3. kitaba başlamadım bile, Harry Potter ve Ölüm yadigarları’nı okuyorum (tekrardan). :sweat_smile:

3 Beğeni

İşte bunu okudum! Kafamda oturtmak için iki kez baştan okudum hatta seriyi. Fantastikle pek ilgili olmadığımdan belki çok bayılmadım. Ama çok zengin bir dünyası var. Nispeten daha sıkıcı olan Westeros yerine daha gizemli görünen Essos tarafının daha çok irdelenmesini isterdim. :sweat_smile:

Haritasını incelemeyi çok seviyorum özellikle.

5 Beğeni

Ben de okumadım bu seriyi, okumayı da düşünmüyorum. Ayrıca G.r.r. Martin’in esinlenmediği bir yer yok bu seride :slight_smile: Sevenlerini kızdırmak istemem gözlem olarak, sadece tolkien değil, öncelikle britanya tarihi(yedi krallık vs.), frank herbert(dune), roger zelazny(amber yıllıkları ve ışık tanrısı) ama en ilginç etkilenme ursula le guin (sürgün gezegeni). Bunlarla olan fazlaca paralellik ve dizisini izleyip(tamamını) beğenmemem nedeniyle soğuk bakıyorum. Saygılarımla.

1 Beğeni

Bu kitaptan nasıl etkilenmiş anlamadım ama böyle sıkıcı bir kitaptan etkilenip ortaya güzel bir şeyler çıkarmışsa daha da çok takdir ettim.

1 Beğeni

Her seriye ayrı cemiyet mi oluşturacağız arkadaşlar :slight_smile: “Dayanışma ve yardımlaşma derneği.” minvalindeki dernekler gibi oldu forumdaki konular :smiley:

4 Beğeni

Seriyi üç kez okudum ve bir sürü teori not aldım. Ayrıca ateş ve kanın özetini çıkardım. İkinci favori evrenim, hayatım, her şeyim, kıymetlim…