Buz ve Ateşin Şarkısı

Bu 9 kitabın devamını yazıyor ya da yazacak inşallah. :grin: Şimdi oldu . :+1:t6:

1 Beğeni

Evet, hatta en son bu forumdan okumuştum kitabı bitirmek için bir dağ evine kapanmış bitirmeden de çıkmayacakmış.

1 Beğeni

Dur başlama. Ben de bir zamanlar senin gibiydim. Ben bir başlayayım bitirene kadar seriyi tamamlar yazar diyordum. Büyük bir zevkle ve iştahla okudum kitapları. Sayfa numaraları nasıl geçiyordu fark edemiyordum. Ve Ejderhaların Dansı’nı bitirdiğimde sene 2013’tü!

O kadar okuduğum kitapla evet arkadaş ortamlarında baya caka sattım peki şu an elimde ne var koca bir hiç! Hikayeleri unuttum. Karakterleri nerede bıraktığımı unuttum. 6.kitap çıktığında ne yapacağımı bilmiyorum.

1 Beğeni

9 değil aslında 5 kitap. Epsilon sağ olsun para hırsı yüzünden kitapları 2’ye bölerek daha fazla kazanmayı amaçladı. Başardı da.

Seri tamamlandığında 7 kitap olacak. 2 kitap var daha. Ben 6.kitabın bittiğini ve dizinin final sezonundan birkaç ay sonra yayımlanacağını düşünüyorum. 7. kitap ise 2024 gibi gelir en geç.

1 Beğeni

Büyük boyutta basmak zor geliyor nedense. Dizinin etkisiniz olduğu kesin. Biz çekelim sen sonra istediin gibi yaz Martin. :grin: İkibin kaç dört beklenir mi o kadar ?. :scream::scream:
Baya baya yıllar geçmiş. Akılda bişey kalmaz. Şuan diziyi bile unnutum.:grin: @eleutheiros

Peki bu çıkan Buz Ejdehası alıp okuyabiliriz. Galiba seriyi okumadan.

Buz Ejderhası’nın bu seriyle bir bağlantısı yokmuş. Martin bu tür yorumları reddetmiş. Ki zaten 1980’de yazmış bu kısa romanı.

3 Beğeni

Teşekkürler. Burdan başlayalım bakalım. Sonrası gelir. :grin:

Asoiaf evreninden çöp olsa okurum… ama 6 gelse daha iyi tabi.

3 Beğeni
3 Beğeni

Başlığı hortlatayım.

Hazır resimli özel baskı da çıkmışken yıllar sonra seriye yeniden başladım. Henüz giriş bölümünü okumama rağmen Martin’in o üst düzey kurgusu içinde ufak birkaç detay yakaladım. İlk okuyuşta dümdüz okuyup geçen herkese yeniden okumalarını tavsiye ediyorum.

Bu arada Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi dışında hayatımda hiçbir kitabı yeniden okumamıştım, 3 oldu. Bazı bilimkurgu yapıtları için de bunu birkaç yıl sonra gerçekleştireceğim ama şimdilik Buz ve Ateşin Şarkısı’na devam.

2 Beğeni

Bende hayatımda hiçbir kitabi ve oyunu tekrar okumadım ve oynamadım. Oyunlar neysede kitap konusunda bende seri tamamlanınca bir tekrar yapmak istiyorum. Bu sene zaman çarkı biterse, ardından sissoylu ve duruma göre çıkan yeni özel baskılardan tekrar başlayacağım seriye. Bu arada geçenlerde buz ve ateşin dünyasını tekrar bir kurcaladım da haddinden fazla çok detay var, seri için muazzam bir eser.

1 Beğeni

Kitapları türkçeleri çıktıkları gibi okuyup hızlıca bitirmiştim. Sonra yıllar yılı kitaplar çıksın diye bekledik çıkmayınca internetten ek okumalara devam ettim. Tabi Türkçe kaynak oldukça sınırlı. Son birkaç yıldır ara sıra açıp açıp the world of ice and fire kitabından bölümler okuyarak kendimi tatmin ettim ancak o da kısa kısa özetlerden oluşan bir yazılar bütünü. Şu sıralar fire and blood okuyorum, birbiriyle tutarlı ve kitapta kısaca bahsedilen olayları düzenli ve ayrıntılı bir şekilde anlatıyor. Şimdilik o evrendeki açlığımızı yatıştırabilecek bir kitap. O yüzden bu dünyada geçen bir şeyler okumak isteyenlere tavsiye ediyorum. Yazarın son beyanına göre 2020 yazında the winds of winter çıkacak gibi, bu gidişle seriye yeniden ısınmak buraları hareketlendirmek iyi olur diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Taht Oyunları’nı çok beğendiğim için kalan kitapları da almak istiyorum ama Kitapyurdu’nda yalnızca ikinci kitabın ilk cildi stokta gözüküyor. D&R stokta olmayan kitabı da sattığı için genelde Kitapyurdu’nda yoksa piyasada yoktur diye bir önyargım var ama D&R’ın kendi kitabevlerinden temin etme ihtimali de var. Yakın zamanda serinin ilk kitap dışındaki kitaplarını herhangi bir siteden sipariş eden var mıdır? Yanılmıyorsam ciltli olanları çıkacak, bu yüzden Epsilon karton kapaklıları basmayı erteleyebilirmiş gibi geliyor bana.

Karton kapaklıların da basımına devam edileceğini okumuştum

1 Beğeni

Sanırım gözümden kaçmış, çok güzel bir haber. Teşekkür ederim.

George R.R. Martin’in öykü derlemesi olan Düzenbazlar’ın Türkçe baskısında Patrick Rothfuss’un Lightning Tree öyküsü yer almıyordu.

Düzenbazlar kitabının yeni baskısında bu öykü de olacakmış.

1 Beğeni

Tek bir hikaye için kitabı tekrar almak pek mantıklı gelmiyor ama güzel bir haber. Bildiğim kadarıyla orijinalinden de çıkarılmıştı bir ara.

1 Beğeni

Düzenbazlar toplam 2 cilt mi? Yoksa devam ediyor mu 3-4 diye bilginiz var mı?

1 Beğeni

Toplam 2 cilt sadece. Şu an 1. Baskıları mevcut sitelerde. Yeni baskı yapınca eksik olan öykü de eklenecekmiş.

1 Beğeni

Teşekkürler bilgi için.

1 Beğeni