Cadı Katı

İyi ki okumuşsun @Lightsky teşekkür ederim vakit ayırdığın için. Şahane evrenlerimize baki selam:))

1 Beğeni

ne denmesi gerekiyorsa denmiş yukarıda. ben hiç eleştirecek bir şey bulamadım. elinize sağlık. çok güzeldi.

1 Beğeni

Merhaba @nyphe
Yurudugun her yolu bana da yuruttugun, hissettiğin her şeyi kıvamında bana da verdiğin için teşekkürler. Çok başarılı bir anlatimdi. Çok begendim. Aklımda kalan birkaç soruya cevap bulup sonlandirmak isterdim belki. Bunun dışında puruzsuzdu.
@Muge_Kocak , @Lightsky ve sen neden öldürdünüz canim kedileri bu oykulerinizde :see_no_evil:
Yaz, yazmaya devam et. Bizde keyifle okuyalım. Kal sağlıcakla❣️

3 Beğeni

Huuuuu @gayekcelik, madem sordun, anlatayım. @nyphe , @Muge_Kocak; siz de gelin kızlar; bütün mahalle toplaşın.
Size geçen gün gördüğüm rüyayı anlatacağım.
Hadi erkek çocuklarını da katalım aramıza. Herkes dinlesin.
@ulu.kasvet bayılacaktır anlatacaklarıma.

Hayırdır inşallah! Hiç tanımadığım bir kadının evindeyim rüyamda.
İki kızı var kadının. Kadın da kızları da çok güzel. Çıtı pıtı, sevimli mi sevimli.
Kadın mini minnacık; şiir gibi. Masallardaki parmak çocuklar kadar. Kucaklayıp sevesin geliyor. Yüzüne dikkatli bakınca daha olgun bir kadına benziyor.
Sofradan yeni kalkmışlar. Masanın üstü tepeleme kedi iskeletleriyle dolu. İskeletler çıtır çıtır incecik; kedi şeklinde. Kadın ocağın başında akşam yemeği için kedi temizliyor, kedinin kıçından dışkı akıyor tabağa.
Dehşete kapılıyorum. (O kadar şuursuzum yani.) Tiksiniyorum ama kadına belli etmeden toparlanıyorum.
“Kedileri seviyorsanız neden pişirip yiyorsunuz?” diye soruyorum.
Kadın sakin sakin bakıyor yüzüme. Hiç konuşmuyor ama; sadece bakıyor. Biraz şaşırmışa benziyor ama şaşkınlığı bile sakince; belli belirsiz
Kalakalıyorum.
Bakışında kendi yüzümü görüyorum.
Kadının da bana; kuzu yiyen birinin yüzüne baktığını fark ediyorum.

Ez cümle @gayekcelik, metaforlar uyurken de iş başındaydı, öyküler akarken de.

Hepinize sevgiler.
Görüşmek üzere.

3 Beğeni

Tam da benim öyküye uyan bir rüya görmüşsün @Lightsky
Kedi yiyen biri kuzu yiyen birinin yüzüne bakar ne ironik.

Benim de böyle tuhaf rüyalarım oluyor ve yazdığım metinlerin arasına karıştırıyorum; mesela ayak bileğimden çıkan alman sosisleri.

Belki virüs temasında sana yol arkadaşlığı eder rüyaların

Sevgiler

4 Beğeni

Ya bir saniye dışarıdan bakılınca ölü kedilere bayılıyorum gibi bir görüntü mü var? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Ya lütfen arkadaşlar benim bir sokak köpeği öldürüldü diye katil olan karakterim var, deniz kızı temasında yazmıştım. Okuyun, Öğleden Sonra Kıyamet öykünün adı. Lütfen! Ben hayvanları severim insanları sevmem; sofrada insan olsaydı bayılırdım evet. Hep yanlış anlaşıldık demek ki. :yum:

Şaka bir yana bu vesileyle öyküyü okudum. @nyphe Ya ben senin öykülerini çok seviyorum, dilini, üslubunu, anlattığın mevzuları çok seviyorum. Ama çok sabırsız bir okurum ben. :sweat_smile: Bu nedenle Gaye’nin de bir iki öyküsünü okuyamadım mesela. Aynı şekilde senin de… Bunu benim sabırsız ve genç bir okur olmama verin lütfen.
Bu öykü ise çok güzeldi. Sakin, tertemiz, hüzünlü, biraz düşündürücü. Genelde bir his oluyor senin öykülerinde ve o his taşıyor beni. Kimin ne anlattığından, neler olduğundan ziyade o hissi içimde taşıyorum. Bu da çok değerli bir şey bence. Kalemine sağlık. :+1: Ben çok beğendim.

4 Beğeni

İyi ki okumuşsunuz teşekkür ederim.

Okuduğun için ben teşekkür ederim @gayekcelik Vallahi benim kedilerle bir alıp veremediğim yoktur:)) Benim evin bahçesinde ölü yatan kedi @Lightsky ın rüyasından, @Muge_Kocak nin öyküsünden kaçmış canını kurtarmak için. Sonrası mukadderat:P Sevgiyle kucaklıyorum diyeceğim ama kucaklayamıyorum kızlar. Slogan bırakıyorum onun yerine: #canınçıksıncorona

3 Beğeni

Teşekkür ederim @ulu.kasvet

İtiraf etmeliyim ki ben de kısa öykücüyüm:) Yaşla alakası yok yani. Ve yine itiraf etmeliyim ki Cadı Katı’nda bir iki kat indirsem olacakmış.

Ve sevgilerimi gönderiyorum hızlıca…

4 Beğeni

Fenaymis bu😊
Ben kuzu yemem, ama bu beni vejetaryan yapmaya yetmez. Umarım bir gün🙏
@ulu.kasvet 'in bu rüyaya bayilacagini düşünüyordum bende. Anlayamamışiz kendisini😊
Sevgiyle arkadaşlar​:love_you_gesture: Bende sarılıyorum uzaktan uzaktan :upside_down_face: @nyphe

2 Beğeni

Merhaba.

Önceki öykülerinizde de tadını aldığım fakat bunu dile getirmediğim bazı tespitlerimi ifade etmek isterim:

Öncelikle hikayelerinizin geçmişle sıkı bir bağlantısı var. Hissettiğim kadarıyla kendi geçmişinizden de serpintiler cümlelerinize dökülüyor. Bu da yemekteki baharat kullanımı gibi değişik ve kendine has bir tat bırakıyor. Gurme değilim ama bu tadı beğendiğimi söyleyebilirim :slight_smile:

Bu hikayenizde anlattığınız ev ve içindeki cadı detayı biraz gerilmeme neden oldu. Zekice düşünülmüş başlığı da okuyunca korku-gerilim türünde bir öykü beklentisi doğdu bende. Bu öyküde bunu bulamamış olsam da bu türde bir öykü yazmayı denemediyseniz bi deneseniz güzel şeyler olabilir fikrimce. Hazır sokaklar kısmen boş, zihinlerimiz türlü komplo teorileriyle dolu ve psikolojimiz yerlerdeyken, krizi fırsata çevirebilirsiniz :slight_smile:

Son olarak aşağıdaki cümledeki “gitsindi” fiili gözüme batan bir kullanım oldu. Doğru şekilde çekilmiş bir fiil mi emin değilim ama olsundu, ölsündü, uçsundu gibi kullanımlar bana yanlış gibi geliyor.

Yüreğinize sağlık. Sevgiler…

1 Beğeni

Teşekkür ederim @Arokan vakit ayırıp okumuşsunuz, yorumlamışsınız. Lezzeti sevdirebildiğim için mutluyum. Dediğiniz gibi herkesin kendine göre bir damak tadı var ve bazen ne yaparsanız yapın ona lzeetli gelmiyor.
Haklısınız başlık ve giriş korku-gerilim beklentisi yaratıyor. Ama korku, fantastik ve mizah türlerinden başarılı olabileceğimi sanmıyorum. Belki biraz gerilim olabilir. Yine de denemeye değer, sağolun öneri için.

-di’li fiil çekimi yanlış değil, pek çok örneği var edebiyatta. Aslına bakarsanız ben de çok hoşlanmıyorum. Okurken gözüme batıyor. Ancak bazen öykünün gramer gidişatından mecbur kalıyorum.

Yeni seçkide görüşmek üzere, sevgiler selamlar

1 Beğeni