Çağının En Önemli Cadılarından Seraphina Picquery, Cornelius Fudge'a Ne Kadar Benziyor?

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/dusunseli/caginin-en-onemli-cadilarindan-seraphina-picquery-cornelius-fudgea-ne-kadar-benziyor/

image

MACUSA’nın Başkanı Seraphina Picquery çoğumuz için dikkat çekici ve merak uyandırıcı bir karakter. Ancak ilk film Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar için biraz geri planda kaldığı da bir gerçek. Özellikle burnunun dibinde olup biteni fark etmemesi pek çok kişiye Harry Potter evrenindeki eski Sihir Bakanı Fudge’ı çağrıştırmış da olabilir. Başkan hakkındaki MuggleNet‘te yayınlanan bu eleştirel… (DEVAMI…)

Bir feminist olarak inanıyorum ki, bu gerçeklere başkaldırıp kadın bir lider ile olabilecekleri göstermek için bir şanstı. Bunun yerine, elimize hiçbir şey geçmedi ve benim gözümde kadın bir Fudge, hatta bir dereceye kadar Fudge’dan da kötü, tamamıyla hayal kırıklığıydı.

Feministlerin en büyük hatası kadınların daha üstün olduğu havasına bürünmeleri değil mi? Dilek hanım, kadınların da insan olduğunu daha iyi veya daha kötü olabileceklerini ve sahip oldukları karakter zeka ve aklın kişiler için belirleyici olduğunu farkederse böyle hayal kırıklıkları yaşamamış olur. Kadın olduğu için aryan ırk olunmuyor.

1 Beğeni

Bence de hiç bir ırk, cinsiyet, vs birbirine üstün değildir. Bu alıntıladığınız kısım benim düşüncelerim değil, orijinal metinden çeviridir :slight_smile: yorumunuz içğn teşekkür ederim :slight_smile: