Cambaz

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Cambaz – Aylık Öykü Seçkisi

image

İki adam dağ evinde oturmuş muhabbet ediyorlardı. Ellerinde şarap dolu bardaklarla kahkahalara boğuluyorlar, birbirlerine olur olmaz şakalar yapıyorlardı. “Amma da iş be,” dedi beriki ötekine “bahtın böylesi… Bunca zamandır böyle keyifli iş çevirmemiştim.” “Öyle,” dedi öteki geğirerek. “Çok tatlı oldu. Bütün köy karıştı, birbirine girdi. Herkes unuttu altınları, kafası kesilmiş tavuk gibi, boş boş koşturdular… (DEVAMI…)

Selam,
Bu ay son derece akıcı, yer yer sert, baştan sona iyi düşünülmüş bir kurgu ortaya koymuşsunuz. Ayrıca ana fikri açısından da olumlu bir mesaj vermişsiniz. Gerçi biraz sert olmuş ama en azından iyiler kazanmış.
Faydası olması açısından belki bir son okuma faydalı olabilir diye düşünüyorum, işin sanatına dair ciddi ümit veriyorsunuz zanaatini de son okumalarla daha iyi kotarabilirsiniz diye düşünüyorum. Zamanla bu da olacak sizde o potansiyel var.

Parantez kullanımını ben çok tavsiye etmiyorum, Ö’nün ismini bir yerde vermişsiniz bence vermeseniz daha iyi olurmuş. Gulyabaniler bana daha çok vampiri hatırlattı ki bu bir eleştiri değil.

Küçük şeyler anlayacağınız. Büyük resim gayet başarılı.
Gelecek seçkilerde de görüşmek dileğiyle…

Ciddi anlamda gerilim, nefret ettim gene bazı insanlardan sonu beni çok mutlu etti. Keşke o cambazlar hayatımızın bir yerlerinde hep olsalarda masumların küçük çocukların bazı şeyleri bilinç altından silebilseler. Çok etkileyiciydi kaleminize saglik.

Hani bazı şeyleri okumaya yürek dayanmaz… Bu da öyleydi işte :pensive:

Çok güzel bir bakış açısı yakalamışsınız canbazlarla. Anlatımınız da gayet keyifliydi. Parantez eleştirisi yapılmış ama katıldığımı belirtmeden geçemeyeceğim.
Ellerinize sağlık :+1:t2:

Üzücü bir öykü, en azından finali yüreklere su serpiyor. Anlatımınız güzel ve akıcı. Günümüzde insanlığa sığmayacak şeyler arttıkça seçkide olmak üzere bu tür öyküler de artıyor. Demek ki geçmişten beri insanlar yazdıklarıyla kendi döneminin vahşi, acımasız yönlerine ışık tutuyor.

Öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Maalesef bu ay ki seçkiye çok vakit ayıramadım hatta son günün gecesinde bitirdim yazımı. Dolayısıyla bir son okuma yapamadım hatta acaba bu ay göndermesem mi acaba diye çok düşündüm ve sürekliliği sağlamak açısından göndermeye karar verdim. Zanaat açısından çok yeterli bir ürün ortaya koyamadığımın farkındayım. Ayrıca bariz hatalarda yapmışım Ö nün adını taslakta Ömer koymuştum daha sonra Beriki Öteki sıralamasında B ve Ö demek daha uygun geldi ama işte o ismi bir yerde kaçırmışım. Anlayacağınız hiç içime sinmedi yazdıklarım.Tüm kusurlarıma rağmen gözlemleriniz ve bende bir potansiyel sezmeniz beni çok mutlu etti. Bir sonraki seçki için şevklendim doğrusu :slight_smile: İnşallah bir dahaki seçkide daha dişe dokunur bir ürün ortaya koyabilirim. Parantez konusunda tekrar baktığımda haklı olduğunuzu görüyorum daha iyiye gitmek adına eleştirilerinizi her zaman bekliyorum. Görüşmek dileğiyle…

Çok teşekkür ederim sizde bir takım duyguları uyandırabildiysem ne mutlu bana. Maalesef bu dünya masumlara ait değil hiç değilse hayallerimizde kötülere cezalarını verebilelim ve çocuklarımızı kirden temizleyebilelim istedim…

Teşekkür ederim. Yeni yeni yazmaya başladım öğreneceğim çok şey var. Keyif verebildiysem ne mutlu.Görüşmek üzere…

1 Beğeni

Galiba haklısınız…Etrafımızda ki pislik arttıkça birazda olsa hayallerimize umutlarımıza düşüncelerimize sıçrıyor.Keşke çok güzel şeyler olsa da etrafımızda sadece güzel şeylerden bahsedebilsek…