Can Yayınları Ciltli Kitaplar Serisi

Sen zaten zor çeviri beğeniyorsun o nedenle bence iyi olmuş, 4-5 farklı çeviriden okursun. :slight_smile:

1 Beğeni

Orwell’ın solundaki Orhan Veli - Bütün Şiirleri mi?

Evet iş bankası “Modern Türk Klasikleri” serisinden yayınlanan kitap.

Can ciltliler ile kağıt ve şömiz aynı ama cilt malzeme kalitesi aynı değil. Can ciltleri bez cilt İş Kültür ciltleri sert mukavva.

2 Beğeni

Baskılar aşırı güzel ama akşam olunca telefon ışığı ile okunmuyor çünkü kağıt seçiminden ötürü kağıdı patlatıyor. :’)

1 Beğeni

Elinde Suzan Defter kitabı olan var mı acaba? Elimde ki kitabı yanlış basmışlar. Mesela 7. sayfanın devamı 9. sayfada 10. sayfanın devamı 12. sayfada. Yani hepsinde sağ taraftaki sayfanın devamını yine sağ tarafa, sol sayfanın devamını yine sol sayfaya basmışlar.

Elimde ki birinci basım ve iki hafta önce amazondan almıştım. Ne yapabilirim bununla ilgili?

1 Beğeni

Merhaba @GkiraraJ
Kitabın sağ sayfası kadın karakterin, sol sayfası ise erkek karakterin günlüğü şeklinde ilerliyor. :blush:

4 Beğeni

Şimdi mantıklı oldu teşekkürler. Arka kapak yazısında iki günlük olduğu yazıyormuş ama aynı tarafa yazma olayı ilginçmiş gerçekten.

3 Beğeni

Okurken ilk önce kadının sonra da erkeğin günlüğünü okumuştum. Diğer türlü beyin yakıyor.

2 Beğeni

Neredeyse 1 yıl olacak yeni kitap çıkmayalı. Aslında böyle yavaş seriler daha bütçe dostu alıyor ama insan bir yandan da merak ediyor yeni kitap ne zaman gelecek diye. :slight_smile:

3 Beğeni

Ciltli olunca devamlılık nasıl olur bilmiyorum. Birde kağıt kalitesi çok iyiydi. O şekilde basılması durumunda 50 sayfalık kitap 100-150 bandında olabilir.

2 Beğeni

En son geçen yaz Bulantı için bandrol alındığı yazılmış

1 Beğeni

Bence tüm kitapların gerekli standart kalitesi bu baskılar gibi olmalı. Cidden miraslık ve uzun yıllar boyunca kalitesini ve güzelliğini koruyacak cinste baskılar olmuştu. Keşke maliyetler bu kadar yüksek olmasa da bu baskıların sayısı ve çeşidi daha da artsa.

Bu arada @alper farkettin mi yada bahsedildi mi bilmiyorum, Zorba kitabının tüm bölümlerinin ilk sayfasında altta yazması gereken kitap ismi yerinde “Yabancı” yazıyor.

1 Beğeni

Kitabı okumadığım için farkında değildim, sahiden öyleymiş. :slight_smile:

Bence bu baskının tek kötü yönü şömizleri. Kolay parçalanıyor. HAY şömizler gibi gramajı daha ağır olsaymış keşke. ( iş kültür Modern Türk edebiyatı ve Türk Klasikleri şömizleri de böyle, kolay parçalanıyor)

2 Beğeni

Aslında şömizi tam benim istediğim gibi. Parlak değil, kaygan değil, ucuz bir kuşe değil. Böyle mat işleri çok seviyorum. Ama dediğin gibi dayanıklılık ve muhafaza açısından maalesef titiz davranmak lazım.
Sanırım bu kağıdın ve cildin bugünkü geldiği maliyet oranlarına göre yayınevi bu seriyi devam ettirip koyacakları fiyat okuyucuyu korkutacağı için vazgeçti. Keşke maliyetler makul ve olması gerektiği seviyede olsaydı da bu seri devam etseydi. Hatta yayınevi okuyucu anketi yapsaydı, bir sonraki ciltli klasiğimiz hangisi olsun diye.

2 Beğeni

Can biraz böyle… :slight_smile: 3-5 ciltli kitap basıp, bizi heveslendiriyor devamını getirmiyor. :slight_smile:

2010’dan önce şöyle beyaz şömizli ciltli kitaplar basmıştı.

2 Beğeni

Evet bu seriden hiç kitabım yok ama hatırlıyorum. Bu arada Marc Levy kitaplarını uzun bir zaman önce okurdum. Bazı kitapları o dönem beni şaşırtmış ve keyif vermişti. Sonra nedense takibi bıraktım yazarı.

2 Beğeni