Can Yayınları Klasikler Serisi

Yayın tarihi 16 Ocak 2021 diyor. Sanırım yeni bir seriye daha başlıyorlar. Beyaz klasikler ve Kısa Klasikler devam ederken niye böyle bir şey yaptılar anlam veremedim.

2 Beğeni

Beyaz Klasikler, Lacivert Klasikler, Klasik Kadınlar, Kısa Klasikler, Fotoğraflı Klasikler, Kısa Modernler derken bir sürü klasik serisi oldu. Gerek var mıydı bu kadarına bilmiyorum. Kısa Klasikler ve Kısa Modernler tamamen ticari ama iyi işçilik var. Türkiye okuruna hitap ediyor. Lacivert Klasikler ve Klasik Kadınlar gereksiz geldi. Klasiklerin çoğunu Can’dan toplayan bir okur olarak, kapakları çok kolay deforme olduğunu söylemeliyim. Bu yüzden sert kapaklı çıkabilirdi beyaz klasikler.

2 Beğeni

Acaba bu kitaplar Yemeksepetinde bedava verilen kitaplar mı? :grimacing: Bana da gereksiz geldi. Klasik Kadınlarda çıkan üç kitabı beyaz kapak bekliyordum.

1 Beğeni

Onlar mor ve banabi etiketi var.

2 Beğeni

Ben de kapakları listelemiş olayım Lacivert Klasiklerin belki kendi konusu açılır sonra. Tamamı 9 TL etiket fiyatlı kısa kitaplar. Türk yazarlar da var.

image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image

8 Beğeni

Ben beğendim gibi. Can Yayınları’nın yeni serileri her zaman güzel oluyor, 9₺ gibi sabit bir fiyat da hoş. Ama kitaplıkta yeteri kadar olan Can Yayınları karmaşasına bir karmaşa daha ekleyecek gibi.

1 Beğeni

Seriye +10 kitap daha eklenmiş.

1 Beğeni

Korku kitapları serisi sanırım. İthaki korku serisi çıkarınca tüm yayınevleri de çıkarmaya başladı. Bence gereksiz bir seri olmuş. Olmasa da olurmuş.

1 Beğeni

Korku değil. (20 karakter)

1 Beğeni

Konusu açıldı. Lacivert Kitaplar Serisi için aşağıdaki konu içerisinde görüş, öneri ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Can Yayınları Lacivert Klasikler Serisi

1 Beğeni

Bu kitaplar Amazon’a özel olmasın sakın?

1 Beğeni

Şuan sadece amazonda gördüm. %52 indirimle satıyorlar.

1 Beğeni

Renk kullanımına bakarsan Amazon’a özel bu kitaplar. Arka kapakta turuncu renk var.

2 Beğeni
5 Beğeni

Yenilenmiş beyaz kapaklarla, yeniden baskılar:

D.H. Lawrence - Lady Chatterley’in Âşığı

Bram Stoker - Dracula

3 Beğeni

Beyaz kapakla 3 yıl aradan sonra yeni baskı:

Âşık Kadınlar - D. H. Lawrence

5 Beğeni

Yeni

Beyaz Zambaklar Ülkesinde (Grigory Petrov)

7 Beğeni

Listede olmayıp güncelleme sonrası eklenen kitaplar. Eksikleri fark eden @theaydin arkadaşımıza teşekkür ederim.

1. Beyazlı Kadın (Wilkie Collins)
  2. Âşık Kadınlar (D.H. Lawrence)
  3. Kibar Fahişelerin İhtişam ve Sefaleti (Honoré de Balzac)
  4. Lady Chatterley’in Âşığı (D.H. Lawrence)
  5. Parma Manastırı (Stendhal)
  6. Taras Bulba (Nikolay Gogol)
3 Beğeni

Soruyu yanlış sordum ama güzel bir cevap aldım. Bakalım ne zaman gelecekler…

2 Beğeni

Aşkın Suçları (Marquis de Sade)

6 Beğeni