Cesur Yeni Dünya Dizisi Nihayet Onayı Kaptı

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Cesur Yeni Dünya Dizisi Nihayet Onayı Kaptı – Kayıp Rıhtım

image

Aldous Huxley’nin başyapıtı Cesur Yeni Dünya’dan uyarlanacak televizyon dizisi nihayet gerçek oluyor. Projenin başında çizgi roman efsanesi Grant Morrison var. (DEVAMI…)

7 Beğeni

Son yıllarda o kadar güzel haberler geliyor ki insan sabırsızlanmadan edemiyor. Sanıyorum ki herkes hakkıyla işini yaparsa önümüzdeki on yıl edebiyat adına bir altın çağ yaşanacak. Tabi birçoğunu unuttuğum için tekrar bir hafıza yenilemekte fayda var. Elinize sağlık @mit Bey.

3 Beğeni

Birçok yapımın uyarlamasını çekerken içini boşaltıp efekt basma konusunda kendilerini tekrar ettikleri için bu tarz haberler sevinilecek bir şey gibi gelmiyor. Ayrıca büyük bütçelerde çıkan filmlerin/dizilerin neredeyde hepsinin ya devam eseri, ya da çok kolay bir şekilde ulaşabileceğim bir kitabın uyarlaması olması çok sıkmaya başladı.

1 Beğeni

Kendi sistemlerini eleştiren yapımları bile kendileri çekiyor garip bir çelişki.

1 Beğeni

Ne demek efendim, görevimiz :slight_smile: Güzel haberler gelmeye geliyor da inşallah hem sizin hem de @JCDenton’ın dediği gibi içi boşaltılmış şeyler olarak çıkmazlar karşımıza. İnsanın sevdiği bir kitabın alakasız bir diziye/filme dönüştürüldüğünü görmesi kadar yürek burkucu bir şey yok :slight_smile:

O sistemin içinde yaşıyor olmaları onu kabullendikleri anlamına gelmez :slight_smile:

2 Beğeni

Kabullenmedikleri de bir şeyi değiştirdikleri anlamna gelmez sanırım?

Kabullenmiyorsan, gelecekle ya da içinde bulunduğun durumla ilgili endişelerin varsa ve değiştirmek için bir şey yapamıyorsan sesini çıkarırsın, aksi fikirde olduğunu belirtirsin. İçinde biraz sanatçı ruhu varsa bunu eserlerinle yaparsın. Alan Moore’un V For Vendetta’yı, Ray Bradbury’nin Fahrenheit 451’i yazması gibi. Ya da Cesur Yeni Dünya ve 1984 gibi :slight_smile:

O değil de bu dizinin arkasında Steven Spielberg de var, onu haberde belirtmeyi unutmuşum bak. Amblin TV ona ait. Heyecanınız biraz daha artın :smile:

2 Beğeni

Benim için yeri bambaşka olan bir eser… Eskiden uyarlama haberlerine inanılmaz sevinirdim fakat son zamanlardaki başarısız sonuçlar hevesimi yok etti. Umarım sonuç güzel olur, okurken yaşattığı duyguları izleyiciye aktarabilen bir dizi olur.

1 Beğeni