Çılgın Sivaslılar Diriliş Ertuğrul'da Sadettin Köpek'e pusu kuracak

Nasıl haber ama? Başka bir ülke de okuyabilir misiniz bunun gibi bir şeyi?

2 Beğeni

Aziz Nesin’i hatırladım nedense :slight_smile:

3 Beğeni

https://www.google.com.tr/amp/s/m.mynet.com/kurtlar-vadisine-protesto-haber-117558

Zamanında Süleyman Çakır’a da gıyabi ceneza namazları kılınmıştır. Haberi bulamadim ama hatırladığım kadarıyla Istanbul üniversitesi beyazıt kampüsünde de protesto amaçlı namaz kılınmıştı. O zamanlar en çok izlenen dizilerden birisiydi.
Örnek vereyim; ben üniversitede iken evde kalıyor televizyonum vardi tabi bi durum televizyonu olmayan ve yurtta kalan arkadaşlarım için bulunmaz nimetti. Hobbit’i hatırlayın, perşembe belli bir saatten sonra devamlı kapı tiklanir istemediğim insanlar eve dolardı. 2 odalı bir ev olduğu için bazi günler 15 kişiyi iki çekyatli tek bir oda da delikanlı ruhu ile dizi izlerken bulurdum.
Toplumumuz da yaşanmış durumlar.

1 Beğeni
  1. duvarı dışarıdan tepikleyenler kulübü bu akıllı ol Deadpool :smiley: :smiley: :smiley:
2 Beğeni

Genelleme yapmıyorum yalnız bunu yapanlar çılgın değil düz gerizekalı. Başka bir kitle olsa şaka yaptıklarını trol olduklarını düşünebilirdim.

2 Beğeni

Sadece cenaze namazı ile kalsaydı keşke. https://www.google.com.tr/amp/s/m.ucankus.com/detay/9313/sen-misin-cakiri-olduren-dediler-cerrahpasali-haliti-akmerkezin-onunde-tekme-tokat-dovduler-sasirtici-o/amp/

Biz sevdiğimiz şeyleri sahiplenen bir milletiz ama bu kitle, diziyi ellerinde satırlar, bıçaklar, döner bıçakları ve hatta kılıç kalkanla izliyorlar. Belki önlem alınmasa bahsedilen karakteri canladıran aktör’ün canına kıyacaklar.

1 Beğeni

Haberin içeriği ile başlık uyuşmuyor zaten. Ciddi bir olayı ti’ye alarak savan altı etmek bu. Bence aktör yapımcıdan koruma ekibi talep etmeli artık.

Bir de utanmadan belediyeden otobüs talep etmişler!

2 Beğeni

Bu diziden daha kötü bir dizi varmı acaba dünyada ?cidden kötü tamam insanlar tarih filan öğreniyor güzel de filmin seneryosu tekrardan basitlikten başka bir şey değil .

Dizi, tarihi olayları çoktan değiştirdi bile. Kimsenin gerçek bir tarih ögrendiği yok, ancak belki kimileri merak edip gerçekleri araştırır diyebiliriz.
Ana karakter’in doğumundan önce yaşamış karakterlerden tutun ölümünden seneler sonra yaşanmış olaylar ve dahi kendi devrinde olup hiç bir şekilde kendisiyle ilgisi olmayan olaylar sanki kendi çevresinde yaşanmışcasına onu merkez alarak anlatılıyor. Dizinin tarihi yönü ve ana karakterin becerileri sanki Saltukname’den esinlenilmiş. Tek başına veya birkaç kişi ile kale basıp onlarca kişiyi döner keser gibi kesiyor. 3 cümleden biri Allahın izniyle, Allahın adaleti için vb şeyler. Dizi tarih dizisi değil fantastik dizi resmen. Bu tür şeyleri bizim insancıkların bu kadar sevmesinin nedeni bu zaten. Gerçekten yaşamış şahsiyetlere fantastik olgular ekle, üstene +9 combat skilleri koy tamam. Hele bir de ağzına dini terimler yerleştirdin mi tadından yenmez.