Çizgi Roman Dükkanları

Gereklişeyler sitesinden 39 manga sipariş ettim ve 2 kitap eksik çıktı. (Oldboy 1,2 cilt ve oldboy 3,4cilt) Siteye 7 8 defa mesaj attım ama cevap bile vermediler. Çok sorumsuz bir davranış. Hiç ilgilenmiyorlar. Whatsap üzerinden mesaj attım ama cevap yok. Ben de şikayetvar da yazdım. Ne yapacağımm bilmiyorum. Böyle sorumsuzluk ilk defa görüyorum.

Sipariş tarihi 14.02.2021

2 Beğeni

İnstagramdan cevap veriyorlar orayı denediniz mi?

1 Beğeni

Yazdim ordanda ama yetkimiz yok dediler alisverislerle ilgili.Ben böyle firma ilkkez gördüm.Aradim döneriz dediler sadece :slight_smile:

1 Beğeni

Ben de yakın zamanda Arkabahçe’den sipariş vermiştim kardeşim için.
Sepete bir çizgi romanı iki kere eklemişim fark etmeden. Neyse dedim kardeşim arkadaşına falan hediye eder.

Kargo geldiğinde çizgi romandan bir tane konmuştu ve faturaya da bir tane olarak yansımıştı.
Ancak sitede hala iki adet olarak görünüyordu ve karttan da iki tanesinin ücreti kesilmişti.

O zamanki yoğunluğum sırasında iade talebi oluşturup Instagram’dan mesaj atıp geçmiştim. Sonra benim aklımdan çıktı ama birkaç gün sonra dönüş yaptılar Instagram’dan ve iade ettiler.

Bir daha problem yaşadığınızda telefonla ararsanız daha çabuk dönüş sağlarız demişlerdi.

Benim bu sitelerle ilgili tek sıkıntım kargo ücretinin ve sınırının bayağı yüksek olması. Bence bu sitelerden alışveriş yapılmasını azaltan önemli bir sebep.
Ancak bazen çok güzel kampanyalar oluyor, o zamanlar toplu alışveriş yapınca kargo ödeyecek olsam bile o kadar gözüme batmıyor.

3 Beğeni

Bu konuyu ben de iletmiştim ama kargo ücretleri gerçekten çok yüksek ve internet üzerinden satış kapasiteleri diğer siteler kadar çok olmadığı için muhtemelen yeterli indirim alamıyorlar kargo firmalarından. O yüzden biriktirip alıyorum çizgi romanları genellikle.

3 Beğeni

Telefonla dönüyorlar ama instagramdan yazdığım mesaj üzerinden aylar geçmiş hala görmemişler bile geçen baktım.

1 Beğeni

Çok kötü bir tecrübe olmuş umarım düzeltirler bu durumu :frowning:

Arkabahçe sosyal medyadaki mesajlara bakmıyor diye biliyorum. Telefonla ulaşmak tek yol gibi görünüyor.

1 Beğeni

@Erdal_01
Ben de böyle tahmin etmiştim zaten. Bu durum döngü gibi birbirini etkiliyor sanırım. Kargo fiyatı müşterileri caydırıyor, müşteri az olunca kargo fiyatı yüksek oluyor…

@Yuso4656
Sanırım dönem dönem değişiyor. Bana iki kere dönüş yapılmıştı.
Belli bir süre geçince tekrar mesaj atmak çözüm olabilir belki.
Mesaj çok birikiyorsa aşağılarda kalıyor olabilir.

3 Beğeni