Çizgi Roman Okurları Cemiyeti

Son iki günde okuduklarım;
Bir grafik roman(My Favorite Thing Is Monsters), beş çizgi roman. Hepsini beğendim ama Blacksad - My Favorite Thing Is Monsters - killadelphia - İce Cream Man’ i diğer eserlere nazaran daha çok beğendim.
Bu dört eser, kurgu ve çizimleriyle diğer iki esere göre okuması daha keyifli geldi.
Blacksad, Yapı Kredi tarafından tükenen ciltleri tekrar basılırsa kesinlikle fiziksel olarak dilimizde tekrar okurum. My Favorite Thing Is Monsters’ da Flaneur’ dan gelecekti ama pandemi yüzünden ertelendi :pensive:
Umarım diğer 4 İmage’ te dilimize kazandırılır :pray:
Hoşuma giden eserlerden birkaç sayfa paylaşıyorum;
Blacksad

My Favorite Thing Is Monsters

Killadelphia

İce Cream Man

Sabırla resimleri, yazımı incelediğiniz - okuduğunuz için teşekkür ederim :slightly_smiling_face:
Altı eseri de gönül rahatlığıyla tavsiye ederim :pray:

21 Beğeni

Killadelphia’yı merak ediyorum, ne kadardı ücreti?

1 Beğeni

7.99 dolar (20 karakter)

1 Beğeni

Irredeemable’ı az önce aldım ve akabinde birkaç bilgi öğrendim.Şuan promosyon olarak ne verileceğini ayarlıyorlarmış.Taşıma esnasında ve saklarken hasar almasın diye karton kutu, ek olarak poster, ayraç falan olacakmış. :relaxed:

9 Beğeni

Nereden öğrendin Samet bize de söyle… :wink:

2 Beğeni

Kıvılcım bey fısıldadı.:grin:

Kıvılcım bey sana eminim paylaş diye söylememiştir… :slight_smile:

Kutu biraz maliyetli geldi… Tabii ki kargoda zarar görmemesi için gerekli tedbirleri alacağız ama özel bir saklama kutusu şu an için zor… Durup dururken kimseyi beklentiye sokmayalım… Ama 1-2 tane promosyonumuz olacak inşallah… :wink:

1 Beğeni

Kendisinden birkaç kez daha böyle bilgi almış, paylaşmıştım.Alacak kişiler için aydınlatıcı olmuştu.Forumda yayınevlerinin çıkarttığı kitaplar özellikle özel baskılar hakkında en ufak bilgi bile önem taşıyor, kişiyi meraklandırıyor, mutlu ediyor.O yüzden hemen paylaşmak istedim.Yanlış birşey yaptıysam kusura bakmayın, arzu ederseniz paylaşımı hemen silebilirim. :slight_smile:

4 Beğeni

Tuğla

4 Beğeni

Marvel Unlimited’ı forum üzerinde birçok defa duymuştum, bir arkadaşım daha önerince fazla ertelemeden göz atayım dedim.

Sistem 1 haftalık ücretsiz kullanış vaat ediyor.Sonrasında aylık 9.99$ veyahut 1 yıllık 69$ (aylık 5.75$'a geliyor) gibi bir fiyatla kullanmaya devam edebiliyorsunuz.Çizgi romanları indirip çevrimdışı okuyabilmek çok güzel.Sanırım tabletle kullanmak en verimli yöntem.Ben monitör ve telefonda tam istediğim verimi alamadım.

Çizgi roman sayfalarını ister tüm ister parça parça ister yakınlaştırarak okunabiliyor, dijital kaliteleri üst düzey olduğu için sayfaları yakınlaştırınca bile harika gözükmeye devam ediyor.

Kullanmaya devam eder miyim? Emin değilim.Sistemi kullanmaya başlayalı daha 1 gün oluyor, sanırım hafta bitene kadar iyice inceleyip kararımı vereceğim.

4 Beğeni

App store üstünden alınca 35 lira aylık. Karttan 36.40 çekiyor ama dolara göre yine yarı fiyat gibi neredeyse. Yılbaşında da sanırım yeni yıl indirimi olarak 50 veya 55 dolara düşmüştü fiyatı.
Şunu da belirteyim, 5 dolarlık bir fasikül şu an 37.5-38 lira civarında satılıyor kura göre. Aylık 1 fasikül fiyatına 27 bin sayıya dijital erişime ulaşmak inanılmaz bir fırsat aslında. Dediğiniz gibi 10 inçten küçük bir ekranda veya bilgisayar ekranında okumak sıkıntı olabilir.

2 Beğeni

Ben de bir hafta önce marvel unlimited’a üye oldum. Çizgi roman ciltlerine vereceğim parayı düşününce üyelik mantıklı geldi bir anda ve kaydoldum. Ki mutluyum da şu anlık. Eventlerin okuma sırasını göstermesi vesaire gibi hoş şeyler var. Panel panel okuyunca telefondan okumak da sıkıntı gelmedi.

1 Beğeni

Son 5 günde okuduklarım.
“Kurgusu iyi grafik - çizgi roman okumak istiyorum” diyen herkese 6 eseri de kesinlikle tavsiye ediyorum. Çizimler de hiç fena değil. Blankets’ in şu zamana kadar dilimize çevrilmemesi o kadar üzücü ki :slightly_frowning_face:
Hoşuma giden eserlerden birkaç sayfa paylaşıyorum ;
A Contract with God

Blankets

Sculptor

Roughneck

11 Beğeni

İlk defa çizgi roman okumaya heveslendim, bir seriye başlamak birkaç tane de tek kitap olanlardan okumak istiyorum. Forumda bununla alakalı başlık var, hoşuma gidenlerden hangisini önce okumamı tavsiye edersiniz diye sorayım dedim.

Seri olarak Sandman veya Vaiz düşünüyorum, ilgimi çektiler.
Tek kitap olarak da Güngezgini, Sıradan Zaferler, Bihikaye ilgimi çekti.

Hangisi hangisinden önce okunmalıdır, böyle bir sıralama vs. var mıdır sormak istedim.

Bu seriler arasında bağlantı yok yani istediğin sırayla okuyabilirsin.
Seriler konusunda ben Sandman derim. Vaiz de güzel ama ben Sandman’i tercih ederim. İlk cildi serinin kalanına göre biraz zayıf yalnız uyarayım. Çok beğenmesen bile ikinciye geç yani.
Tekiller konusunda Bihikaye okumadım. Güngezgini ve Sıradan Zaferler önerebileceğim kitaplar. İlk hangisini okuyayım diyorsan Güngezgini bende daha ağır basıyor. Tekil olarak Alan Moore’un yazdığı her şeyi önerebilirim. Türkçeye çevrilenlerin hepsini okudum ve daha kötü diyebileceğim bir şey çıkmadı. Özellikle filmini de izlemediysen Watchmen okumanı öneririm. Ekstradan Kaybolan O Günler de önerebileceğim bir kitap.

7 Beğeni

Daha önce sormuş olabilirim ama işin içinden çıkamadım. Dylan Dog okumuş olan var mı? Nasıl bir sıra takip edilmeli, bulduğumu okuyabilir miyim merak ettim.

Cevabımı buldum teşekkür ediyorum :grin:

1 Beğeni

Aslında tam olarak böyle değil. Dylan Dog’un ilk iki macerası Rodeo’nun bastığı 1. sayıda. Ad’nin bastığı 10 sayı 2-13 arasını kapsıyor, sonra Rodeo 2. sayıyla (13-14) seriyi devam ettiriyor.

1 Beğeni

Peki bulduğumu okuma yöntemiyle hareket etsem çok mu boşluklu olur? Mesela Lal’in bastıklarını alsam. Çok eski basım çizgi roman kovalamak uğraştırıcı geliyor bana.

1 Beğeni

Buna yayıncı cevap vermiş aslında:

Özet

Dylan aylık serinin hemen hemen tüm sayıları tam macera içerse de bazen maceralar iki sayıya yayılabiliyor. Dolayısıyla Dylan’ın herhangi bir serisi ve sayısından başlayabilirsiniz

Dylan Dog, Martin Mystere, Zagor, Nathan Never, Tex gibi fumettilerin çoğu cildi tam maceradır. Alırsın, okursun. Nadiren birden fazla cilde uzayan hikaye olur. Bir de Tex’in bir versiyonunda arkaplanda devam eden bir hikaye olduğunu duymuştum ama emin değilim.

1 Beğeni

Daha önce Julia okudum onda bir sıkıntı olmadı ancak belki bu durumda farklı olabilir diye düşünmüştüm. Teşekkür ederim denemelik 1-2 sayı alıp bakmak en iyisi o zaman.

1 Beğeni