Çizgi Roman'a Başlayacaklara Tavsiyeler

O zaman bunlardan birinden başlayayım.
@Gelu @ComJ3W @W4YNE Teşekkür ederim.:heart:

Dokuzuncu Sanat Yayınları’ndan çıkmış set halindeki iki Maymunlar Gezegeni çizgi romanı sanırım eksik değil mi? Seri tamamlanmamış. Goodreads’de epey kitabı var çünkü. Biri doğrulayabilirse sevinirim.

Genel olarak roman okumayı severim. Tek çizgi roman maceram da The Umbrella Academy oldu ve hiç sevmedim.

Sandman ise ilgimi çok çekiyor, alırsam toplu alırım ama emin de değilim. Neil Gaiman’dan Anansi Çocukları’nı okudum sadece, çok bayılmadım ama nefret etmedim.

Sandman yazarın roman tarzına benziyor mu acaba? Ne bileyim, seveceğimden emin olmadan böyle bir seriye girmeyi istemiyorum.

Sandman şahsen en sevdiğim çizgi roman serilerinden ancak herkese hitap etmeyebilir. Açıkçası ben iki konuda da başaralı olsa da Neil Gaiman’ın çizgi romanlarını kitaplarından daha çok seviyorum. Seriye başlayacaksınız önce ilk iki cildi söyleyin. Beğenirseniz geriye kalan ciltleri toplu bir şekilde alın zaten. Ancak beğenmeme ihtimalimiz de var o yüzden başlayacağınız zaman ilk cildi sipariş edip beğenip beğenmemenize göre devam etmenizi tavsiye ederim ben.

3 Beğeni

İlk ciltle birlikte ikinciyi de alırsanız daha iyi olur. İlk cilt de başarılı ama bence serinin en zayıf halkası. Bir de tutsun diye bazı yerlerde birkaç karakterle DC evrenine bağlamaya çalışmış ki bu bölümleri biraz zorlama buldum. İkinci cilt serinin genel tarzına çok daha yakın.

Benim taktiğim basit bu konuda Marvel ve Dc okumayıp sadece Sandman ve Vaiz gibi romanları okumak. Yoksa isin içinden çıkamasın.

2 Beğeni