Çok Yaşa!

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Çok Yaşa! – Aylık Öykü Seçkisi

image

Enikonu bu bir avdır. Anlatılana göre avcı ile av yer değiştirdiği vakit başlar her şey. Ne zaman peşinde koştuklarının hırsına vuku olursa insan; ava döner. Ve kaçan tarafa geçende, kovaladığının zulmüyle tanışmaması imkânsızdır… Puslu bir gecenin en karanlık anında başladı hikâyemiz. Dört kafadar ellerinde tırpanların yerine kondurdukları çivili sopalarla yürümektedir belki de şimdi. Yorgun düşmüşlerdir… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Yine sihirli kaleminle büyülü diyarların kapısını aralamışsın Ezgicim. Cazı’nın her bir cümlesine ayrı bayıldım. Kesinlikle tüyler ürperten bir girişten bizi koparıp gerçekliğe çekivermiş olmana rağmen yine de sonunda yaptığın sürprizle kanımızı dondurdun. Bu elbette iyi anlamda bir donma idi. İlham perilerine, vaktine emeğine sağlık. Tebrikler :slight_smile:

1 Beğeni

Cağnım arkadaşım!

Bir hayli sevindim değerlendirmene; neticede sevdiğim bir yazardan bu yorumu almak beni mutlandırıyor :smile: Cazı role fazlasıyla girmiş bir oyuncu belki ama tasvir edilen kadının konuşma diline ve fikirlerine birkaç yerde temas edebiliyor aslında; ben de işin bu kısmını sevdim. Ve bu konuda çok iyi olduğuna inanıyor tatlı bir ironi oldu. Yönetmenin tarafındayım ben galiba :dancer: Senin sevdiğin kısımlar cazıya ait kısımlardı bu arada direk :slight_smile:

Bol ilhamlı günler cankuşu! :dragon_face:

Grotesk mi, trajikomik mi, kara mizah mı dense kestirilemeyen bir öykü olmuş. Sonu rahatlatacağına daha da üzüyor insanı. Bu finale de küçük küçük göndermelerle ama çoğunlukla atmosfer bozulmadan gelinebilmiş.

Ayrıca edebi açıdan başarılı; imla, noktalama hatalarından ari son derece düzgün bir öykü olmuş.
Tebrik ederim.

1 Beğeni

Merhabalar,

Sanırım ben de tam olarak tanımlayamıyorum ama trajikomik en yakın hissettiğim kesim diyebiliriz bu öykü için. Sondaki acımasızlığımın önüne geçemedim aslında; elbette böyle bitmeme ihtimali daha yüksek olurdu. Fakat kalemin önüne geçemedim diyebiliriz. Okumanız ve kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim :slight_smile:

Bol ilhamlı günler!

Güzel bir öyküydu kaleminize sağlık.cazi karekterini çok beğendim. Sonu şaşırtıcıydı.

Okumanız ve değerli yorumunuz için çok teşekkürler :slight_smile:

Merhabalar;

Bayılıyorum beni şaşırtan kurgulara :slight_smile: Öykünüzü gerçekten çok beğendim. Cazının anlatımı ve doğal, kendine has konuşması çok hoşuma gitti.

Sonunu özellikle beğendim aslında. İyi ki acımasızlığınızın önüne geçememişsiniz. Sadece şaka kısmının çok anlaşılır yansıtılmadığınu düşünüyorum. Belki de oradaki ekip kelimesi yüzünden. Tabi bu benimle ilgili de olabilir :slight_smile:

Emeğinize, kaleminize sağlık :hugs:

1 Beğeni

Merhabalar,

Enerji veren, enfes yorumunuz için çok çok teşekkür ederim :slight_smile: Gerçekten bu sabaha tesiri güzel oldu şu an :smiley:

Şaka kısmında buna benzer bir yorum almıştım aslında düzenlememek benim hatam oldu bir miktar; biraz gecikmiştim inceleyemedim bu sebepten. Fakat bu pürüzü not alıyorum elbet giderilecek. Sonunu beğenmeniz beni ekstra mutlu etti yalan söyleyemeyeceğim. Biraz riskli bir son olduğu için endişelerim vardı.

Tekrardan çok teşekkür ederim; şu an epey keyifliyim sayenizde :slight_smile:

1 Beğeni