Cuci Otak

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/cuci-otak/1. BÖLÜM Herkes, mecliste alınacak kararları öğrenmek için televizyonlarının karşısına geçmişti. Birtakım siyasetçiler sırayla salonun ortasındaki kürsüye çıkıp var olan sorunlar hakkında konuşuyor ve bu sorunlara çözümler getiriyorlardı. Nihayet toplumda büyük bir saygı gören, genellikle meclisteki en etkileyici konuşmaları yapan gözde siyasetçi kürsüde yerini almıştı. Herkesin kulağı ondaydı. O da bunun farkındaydı. Bu yüzden konuşurken… (DEVAMI…)

Merhaba

Elinize sağlık. İşlediğiniz konu, güç dengeleri ve buna balık açısından bakışınız güzel olmuş. Benim de balık temalı bir öyküm vardı. Konusu çok farklı olsa da onu anımsadım.

Bir kaç noktaya belki tekrar bakmayı düşünebilirsiniz. Mesela burada bir tekrar var. Farklı bir anlatım biçimiyle bu tekrarı yok edebilirsiniz.

İnsanlara olan nefretleri her geçen gün artıyordu. İnsanların güçlerini bir şekilde kırmak ve dünyanın yeni hakimi olmak gerekiyordu.

Mecliste insanların güçlerini kırmak ve balıkların dünyanın yeni hakimi olmasıyla ilgili birçok çözüm önerisi sunulmuştu ama en çok beğenileni “Deniz Kızı Projesi”ydi

Projenin adının Endonezce beyin yıkama anlamına gelen Cuci Otak olması ve nedenini Endonezya’da yaşanan bir olaya bağlamanızı da beğendim. Ancak burada anlattığınız olay sanki biraz hafif kalmış. Yani bezle örtülen Deniz kızının neden böyle önemli projeye esin kaynağı olduğu biraz daha vurgulanmalı diye düşüyorum.

Son olarak;

Ancak fark ettikleri üzere insanlar boğulmuyorlardı. İlginç bir şekilde denizin derinliklerine doğru yüzmeye devam ediyorlardı. Bilim balıkları bu işte bir tuhaflık olduğunu anladılar ve yöneticilere durumu bildirdiler

Burada insanların nasıl boğulmadıklarını okuyucuya vermeniz daha güzel bir etki yaratabilirdi. “İlginç bir şekilde” bana göre yetersiz kalmış.

Emeğinize sağlık
Görüşmek üzere
Müge

Çok teşekkür ederim efendim. Yorumlarınız kendimi geliştirebilmem açısından çok değerli. Haklısınız tekrarlamalarda bulunmuşum ve bazı kısımları daha detaylandırsaydım daha iyi olurdu dediğiniz gibi. Bir dahaki yazılarımda daha dikkatli olacağım bu konularda. Yeniden çok teşekkür ederim. Görüşmek üzere.

1 Beğeni