Danshi Koukousei no Nichijou

İsim: Danshi Koukousei no Nichijou
Türkçesi: Liseli Oğlanların Gündelik Yaşamları
Bölüm: 12
Tür: Hayattan kesitler, komedi,
Konusu: Üç liseli oğlanın -Hidenori, Tadakuni ve Yoshitake- gündelik hayatlarına farklı perspektiflerden bakarız. Bazen okula giderken oynadıkları bir Rol Yapma Oyununa (RPG), bazen okul çıkışında kitap okurken yaşanan ufak romantizmlere. “Liseli oğlanlar aslında ne yaparlar, neleri merak ederler?” ana fikrinin etrafında kahkahalar attırır, çünkü çoğu şey natüralist denecek kadar doğrudur.

Bugün bile deliler gibi masraf, enerji ve vakit harcanarak ortaya çıkarılan diziler ‘klişeleri kullanarak komedi yapmaya’ çalışmasına rağmen başaramıyor. Bu animenin en sevdiğim yanı, klişelerle sonuna kadar dalga geçme cesaretini göstermeleri ve diyaloglarıyla başarmaları. “Dere kenarında bir oğlan kitap okuyordur, kız gelir ve çocukla konuşur, bir aşk hikâyesi can bulur.” Bu klişeye ilk bölümdeki “Edebiyatçı Kız” skeciyle cevap vererek özgünlüğünü ortaya koyabiliyor. Hayal gücünün sınırlarında geziyor ve diyalog komedisini alnının hakkıyla yapıyor.

Herhangi bir bölümü açıp izlediğinizde olaya gülmeniz muhtemeldir, çünkü her bölüm üç dört skeçten oluşuyor. Böylece çeşitlilik de artmış oluyor. Komedi izlemek isteyen varsa şiddetle tavsiye ederim, en azından ilk iki bölümü izleyerek bir şans verin derim.

Tek bir sopadan komedi çıkarttıkları şu demoyu da bırakıyorum;

3 Beğeni

Ben de Gintoki’yi seslendiren arkadaş burda da varmış diyerek başlamıştım. İyi başlayıp birkaç bölüm sonrasında sıkıldığımdan “benim için” kötü biten bir anime oldu. Yine de bolca kahkaha attırdığı kesin. :slight_smile:

1 Beğeni