Delikanlı Fantastik Kitap Önerileri

Düşüncelerinizin çoğuna katılsamda “delikanlı” kısmını abartıyorsunuz sanki biraz :slight_smile: bütün ergen kızlar böyle kitaplar okumuyor sonuçta (en azından ben böyle değildim).

Bu kitapları sevenlerle de bir sorunum yok zaten. Sinir bozucu tarafı eleştiri kaldıramayıp fanatiklik yapmaları :slight_smile:

5 Beğeni

Wattpad çıkışlı mıydı o Karantina? Bizde yazsak böyle bir şey basılır mı acaba, yüz binlerce satılma ihtimali olur mu :smiley:

1 Beğeni

Onu bilemiyorum, aslında güzel bir şey yazılsa neden olmasın :smiley:

1 Beğeni

@mephisto Ben Youtube’da kitap yorumu yapan bir çok kanalda denk geldim genelde bunları okuyanlar böyle kızlar. Tabii genelleme değil. Bana göre her eser, her yazar eleştirilebilir. Bugün kutsal kitaplar diye baktığım Stephen King kitapları bile bana göre eleştirilebilir, kötü yanları söylenebilir. Bu konuda açık olmak gerekiyor ancak gerçekleri de görmek gerekiyor.

@Son.of.Yona Dans eden kurt adamlar, Brad Pitt gibi vampirler, her ne kadar ölü olurlarsa olsunlar yakışıklı zombilere aşık olan kız konularını işlersek bence çok satılır :smiley: Karantina güzel mi bu arada ?

3 Beğeni

Geçen gördüğümüz seri, watpad çıkışlı

1 Beğeni

Absürt olarak ele alabiliriz :smiley: okumadım ben karantina serisini :slight_smile: aklıma ilk o geldiği için yazdım :slight_smile:

1 Beğeni

Hedef kitle ergen kızlar olduğu için normal bir durum elbette. Ama hatırı sayılır erkek okuyucusu da var bu tarzın emin olun :smile: youtube’un diplerine indikçe ortaya çıkıyor onlar.

Eleştiri konusundaysa haklısınız. Ama hayranları ne yazık ki fazla fanatik, ağzını açsanız kitleler halinde linç ediyorlar.

3 Beğeni

Fanatik olmalarının sebebi yaşlarının küçük olmasındandır diye düşünüyorum. Hani diyorsunuz ya hatırı sayılır erkek okuyucusu var diye, düşünemiyorum, anlayamıyorum :smiley: Siz bu kitapları okudunuz mu bilmiyorum ama ben genelde içerik araştırması yapıp haklarında yazarım ve içerikleri hep böyle hayal dünyasında yaşayan ergen kızlara hitap ediyor.

Bırakın hayranları ile tartışmayın onlar şimdi Montaigne, Platon falan okuyorum sanıyorlar.

1 Beğeni

Dikkat ettim de wp serilerini inceleyen kanalların abonesi, düzgün epik fantastik ve bilimkurgu inceleyenlerden daha fazla.Sayıya değil icraata bakmak lazım.Arkadaş ta sanırım bu kanallara denk gelmiş.

2 Beğeni

Bu yeni dönem kitaplarla ilgili çok fikrim yok 2-3 tane okumuşumdur belki. Ama ben de zamanında diğer milyonlarca insan gibi Twilight okudum mesela :smile: genel olarak ne olduğunu biliyorum yani. Değiniz gibi zaten hayal dünyalarına hitap ediyor bunlar, kendilerini kızın yerine koyup hayal ettikleri erkekleri okuyorlar ya da tam tersi işte.

Buraya kadar anlıyorum da, süper-edebi bir eser okuduklarını düşünmeleri çok ilginç :smile:

1 Beğeni

%40 bulunca kaçırma, 50’yi anca fuarda yakalayabilirsin. Yaptıran duydum fuarda %50 :slight_smile: Forumdaki bazı arkadaşlar da %40 yaptırmış fuarda :slight_smile:

1 Beğeni

Şimdi vampir denen varlığın yakışıklı, güzel olması olgusu okutuyor zaten. Eminim ki düşünüyorlardır ‘‘ileride benimde yakışıklı bir vampir erkek arkadaşım olur mu?’’ diye. O kafayla okuyorlardır diye tahmin ediyorum yoksa beğenileceğini düşünmüyorum.

Delikanlı tabirine takılmışsınız belki ama bunu söylerken aslında gerçekten delikanlı vampir eserleri de var. Misal Stoker-Dracula. Aynı şekilde filmlerden örnek vermek gerekirse Blade üçlemesi (Bıçağın İki Yüzü). Ben Blade filmini izleyip keşke vampir erkek-kız arkadaşım olsa diyenini görmedim.

2 Beğeni

Evet delikanlı tabirine takıldım daha çok. Çünkü örnek verdiğiniz eserler için kolaya kaçmamış derim ben. Okuyucu kişiyi karaktere aşık edip bu yolla kitabın okunmasını sağlayıp kolaya kaçmaktansa; nitelikli, nispeten sert bir üslup kullanmayı tercih etmişler. Bu yüzden buna delikanlılık demektense başarılı yazarlık demeyi tercih ederim. :slight_smile:

3 Beğeni

Bu tabiri diğer kitapların içeriklerine bakıp kullandım. Daha çok ergen kızlara hitap eden, erkekler için yazılmamış kitaplar. Biz erkeklere göre yazılmış kitaplar hiç mi olmasın onları da delikanlı kitaplar olarak adlandırmak geldi içimden :smiley:

Şunu belirtmek isterim ki ben bugün böyle kitapları eleştiriyor olabilirim ancak bunun fanatikleri varsa onların da diğer kitapları eleştirme hakları vardır. Misal ben bu kitaplara çocukça, ergen kızlar için yazılmış diyebilirken benim okuduğum Stephen King, Jean Christophe Grange, H.P Lovecraft, Edgar Allan Poe kitapları için de ‘‘Vahşilere hitap ediyor, karanlık, sadist insanlara hitap ediyor’’ diyen de çıkabilir. (Ama lütfen bu Karantina falan ergenlere hitap eden, sadece yazmak için yazılmış eserlerden değilmi :smiley: )

1 Beğeni

Barut Büyücüsü serisini okuyun derim. Oldukça iyi bir üçlemedir.

1 Beğeni

Önerildi mi bilmiyorum

Farseer Üçlemesi - Robin Hobb

2 Beğeni

Keşke baskısı olsa da alıp okuyabilsek.

4 Beğeni

İçine girilecek evren değil. 5 tane üçlemesi var serinin. Devamı gelmeyeceği gibi baskısı da yok. Ben bu tarz serilere hiç yönelmemeyi tercih ediyorum artık. Biri alacak da 15 kitabı basacak da…

1 Beğeni

Bu kadar detaylı bilmiyordum. Hangi kitapların baskılarının yapılmadığını görünce bunu beklememek gerekir o zaman.

1 Beğeni

buz ve ateşin şarkısı

yüzükten başka (metrisin bastıkları ithaki değil )

dışında 15-20 senedir düzenli basılan seri yok kadar az ne yazıkki. ben bi seriyi okuyacağım zaman bakıyorum kaç kitabı basılmış.2. el dahil bulunabilirtesi ne. kaça mal olacak ( tek kitabı 100 tlye satanlar var ) varlık içinde yokluk çektiriyor kitap evleri resmen .

1 Beğeni