Dergah Yayınları

Yayınevi hakkında görüş ve önerilerinizi, yayınevinden çıkmasını beklediğiniz/istediğiniz kitaplar hakkında görüşlerinizi, çıkan kitaplar hakkında fikirlerinizi/eleştirilerinizi uygun bir dille belirtebilir ve ilgili yayınevinin açıklamalarını/haberlerini bu başlık altında belirtebilir veya tartışabilirsiniz.


Dikkat: Başlıkta genel forum kuralları geçerli olup itham eden, hakaret içeren, alay veya küçümseyici mesajlar uyarılmaksızın silinecek ve tekrar etmesi halinde cezalandırılmalar olacaktır. Ayrıca başlığın amacından sapması durumunda da mesajlar silinecektir. Lütfen başka konularda konuşmak için forum içerisinde belirlenmiş ilgili konuları tercih ediniz.

Konu içerisinde kişisel tartışmalar sürdürmek veya konuyu kişiselleştirmek başlığı amacı dışında kullanmak olarak değerlendirilecektir.

Belki birgün buraya yazdığımı Dergah’ın bir yetkilisi okur.
Ahmet Hamdi Tanpınar gibi edebiyatımızın güzide bir yazarının eserlerini basmaktasınız. Bilirsiniz ki ikinci, üçüncü hatta edebiyatta sınıfı bile olamayacak yazarların eserleri ciltli basılmakta, özel baskılar yapılmaktadır. Sizce Ahmet Hamdi ciltli, özel baskıları haketmiyor mu? Hadi bunu geçtim en azından kapak fotoğraflarını, resimlerini bari daha nitelikli yapın, ya da kitaplarını okuyup sindiren birisine tasarımını yaptırın. Örneğin, Ahmet Hamdi deyince akla zaman, musıki, rüyalar gelir… Ve bundan ne tasarımlar çıkar… Ahmet Hamdi’nin fikir bakımından sıralamaya koyduğumuzda en arkalardaki bir hikayesinden alınma Milli Piyango Biletinin “Hikayeler” kitabının kapağında ne işi var.

1 Beğeni

Ciltsiz baskıları bile cep yakıyor. En pahalı, en az indirim yapan yayınevlerinden birisidir zatı muhterem. Ciltli baskısı olsa ne kadara çıkar, o fiyata kimler alır, muamma.

1 Beğeni

Ciltli bir kitap bastıklarına şahit olmadım. Eleştirinize ben de katılıyorum. Şu anki hali kötü diyemem ama ciltli de olmalı. Üstelik kaliteli ve eski bir yayınevi. Tecrübeleri de fazla yayıncılık konusunda. Ek olarak takdir ettiğim bir yanı da: internette indirim oranı %30’u nadiren geçerken fuarlarda %35-40 indirim yapmaktadırlar. Fuar kültürünü yansıtan nadir yayınevlerinden olduğunu düşünüyorum.

1 Beğeni