Dergi İçin İsim Önerileri

Merhabalar. Dostlarım ile birlikte internet üzerinden yayınlanacak bir dergi üzerinde çalışıyoruz. Ne var ki dergiye içerik koymaktan daha zor olan şey dergiye isim vermek. Özellikle KayıpRıhtım etiketine aşık biri olarak sizlerden herkese hitap edecek isim önerileri bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

Dergi içeriği:
Teknoloji
Felsefe
Sanat
Mimari
Uzay
Geometri
Psikoloji

2 Beğeni

Dergiyle ilgili daha fazla detay lazım ki ona göre düşünülsün: Dergi ne ile ilgili? :slight_smile:

4 Beğeni

Haklısınız yukarıya ekledim.

1 Beğeni

Bu konuların hepsi ağırlıkta olacak mı?(Merak ettim, çünkü farklı ve geniş dallar.)

1 Beğeni

Dergiyi aylık çıkarmayı düşünüyoruz. Bu yüzden dergiyi uzun tutmaya karar verdik. A4 kağıdına döküldüğünde 60 sayfalık bir yer kaplayacak gibi, bu artar azalır. Ayrıca her ay derginin bir teması olacak ve herkes o temaya göre yazdığı şeyi şekillendirecek. Hepsi eşit ağırlıkta desek yeridir.

Bu konularda uzmanlığınız var mı? Yoksa çeviri, yorum tarzı bir dergi mi?

1 Beğeni

Uzmanlık çok iddialı bir kelime olur bizim için. Çeviri ve yorumdan ziyade kendimiz bir şeyler araştırıp öğrenmek istiyoruz. Amacımızda bu süreçte öğrendiklerimizi aktarmak.

1 Beğeni

Güzel bir uğraş olur umarım. Bence ismini Hevesli koyun.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederiz.

1 Beğeni

Derginin içeriği ilgimi çekti. Yayınlamaya başladığınızda sitenin linki atabilir misiniz ?

1 Beğeni

Tabiki. İlginiz için teşekkürler.

Uslu Dergi.
Rasyonel.

1 Beğeni

Günün Biri olabilir belki, aklıma ilk bu geldi.

1 Beğeni

İçerikte biyoloji kökenli makale olmadığını görünce, derginin ismine bi katkımız olsun istedim; o yüzden derginin ismini SEROTONİN koydum. :sweat_smile: yoo hayır ironi yapmadım. :v::grinning:

2 Beğeni

“Sansür” koyun güzel ironi olur.

2 Beğeni

Kedi olabilir mesela

2 Beğeni

İçler Dışlar geldi aklıma veya X veya İks. :slight_smile:

2 Beğeni

Dırdırcı. Eğer dergi buna benziyorsa: :rofl:
images (1)
Eğer potterheadlere rastlarsanız çok insan için ilgiçekici olacaktır.