Dergiler Hakkında Her Şey

Türkiye Yaban Hayatı Dergisi. E-kitap formatında ücretsiz.
Doğa ve canlılara ilgisi olanlar takip edebilir.
https://turkiyeyabanhayati.org/journal![Screenshot_20210208-001935~2|356x500](upload://97ggf6brRK1PfqcsmObW1SlBryF.jpeg)

3 Beğeni

Pasajlar - Sayı 07: Posthümanizm

1 Beğeni

All About History 3. Sayı :slightly_smiling_face:

Ek olarak bu aya özel çıkartılmış Tarihi Değiştiren Kadınlar

https://dergiburda.com/product/detail/tarihi-degistiren-kadinlar

2 Beğeni

Pelerin Dijital Fanzin 4. Sayı

3 Beğeni

Çizgi roman yazarı ve çizer Turgut Yüksel’in dijital distopik mizah dergisi “Cesur Yeni Pigya” okurla buluştu. Her ay yayımlanacak olan mizah dergisi ücretsiz olarak www.cesuryenipigya.com adresinden okunabilecek.
George Orwell’in ‘Hayvan Çiftliği’ ve ‘1984’ romanlarından Aldous Huxley’nin ‘Cesur Yeni Dünya’ romanından ilhamla ortaya çıkan “Cesur Yeni Pigya” ise milyonlarca ışık yılı uzaklıktan alıcılarına ulaşan "Pigya TV"nin sağlık, haber, analiz, sanat gibi programlarını izleyerek gezegendeki hayatı okurlara aktarıyor. Gazete Duvar

2 Beğeni

Arkadaşlar selam. Hem usta yazarların eski öykülerini hem de genç yazarların öykülerini yayınlayan bildiğiniz bir edebiyat dergisi var mı? Ben böyle bir konsept bulamadım. Yoksa da girişimci arkadaşlara çağrımdır, yapın vallahi tutar. :slightly_smiling_face:

Merhaba, Notos arayışınıza çare olabilir.

1 Beğeni

Notos’ta ağırlıklı olarak edebi incelemeler, denemeler ve diğer türler yok muydu? Benim cahilliğim de olabilir tabii. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Notos kapsamlı bir dergi. Söyleşi, deneme, inceleme gibi türlerin ötesinde asıl olarak öykü dergisidir. Hatta derginin tam adı Notos Öykü. Hemen her sayıda on - on iki öyküye yer veriliyor. Farklı tarihlerden iki sayının içindekiler kısmını atayım.

Ocak 2013. Öykü bölümündeki çeşitlilik göz dolduruyor. :slight_smile:

Kasım-Aralık 2020

Bir de her sayıda “Bu resmin öyküsünü yazar mısınız?” bölümünde bir resim veya fotoğraftan ilham alarak öykü yazabileceğiniz ilanı oluyor. Buraya herkes öykü gönderebiliyor. Gerçi derginin web sayfasını incelerseniz orada da öykü gönderim koşulları var. Genç yazarlara kapısı açık.

1 Beğeni

Zahmet oldu size, çok teşekkür ederim. :slightly_smiling_face: Evet içeriği gerçekten çok dolu gözüküyor. Bilindik yazarların da birçok öyküsü var gibi. Bir sonraki sayıyı kesinlikle alacağım. Sağolun. :blush:

1 Beğeni

Rica ederim. İyi okumalar şimdiden. Umarım severek takip edeceğiniz bir dergi olur. :slight_smile:

1 Beğeni

Uykusuz, Leman, Penguen gibi karikatür dergileri hakkında bir bilgisi olan var mı? Bunlardan hangileri şuan hayla sayı çıkarmakta ya da mizah karikatür dergilerinden bildiğiniz varsa yazar mısınız?

1 Beğeni

Penguen dükkanı kapattı baya oldu hemde. Uykusuz ve leman hala devam ediyor migros veya carrefoursa gibi marketlerde bulabilirsiniz. Eger bulundugunuz konumda satis noktasi yoksa iletisime gecebilirsiniz ya da abone olabilirsiniz.Umut sarıkaya uykusuz’dan ayrıldıktan sonra naber dergi çıkardı ama o da artık çıkmıyor. Selçuk erdem’e kafa dergisinde rastlayabilirsiniz geçenlerde çıkmıştı. Alternatif olarak bayan yani var aylık olarak çıkıyor.

1 Beğeni

Muhit Dergisi’ nin ağustos sayısı. Selçuklularla ilgili güzel yazılar var. Tarih sevenler ağustos bitmeden alsın. Ayrıca şiirler, yazılar ve öyküler de var.

1 Beğeni

Bu ay Varlık… Dosya konusu Dante.

3 Beğeni

Düzenli dergi almam ve okumam vaktinin geldiğine inanıyorum. Edebiyat, kültür, sanat ve biraz da tarih konularında ciddi dergi tavsiyesine ihtiyacım var. Bana bu konuda ne önerebilirsiniz. İyi geceler

1 Beğeni

Tarih, kültür ve zaman zaman sanat içeren All About History’yi çok beğeniyorum. Yeni çıktı sayılır Türkiye’de.

Dergiburda sitesinden dergi ismini aratarak eski sayılarını da sipariş etme şansınız var, şimdiye kadar 5 sayı bir de Tarihin Öncüleri diye özel sayı çıkardılar. Kargo da sınır olmaksızın bedava.

Zaten dergide tekel gibi oldukları için pek çok dergi var bünyelerinde. Siz özellikle tarih ve bilim kategorilerine göz atabilirsiniz belki. Başka sizin istediklerinize uygun kategorileri yok ama tarih çok zengin. Ayrıca belli konulara özel tek sayılık dergiler de var, Antik Uygarlıklar, Selçuklu vs. gibi.

Bunun dışında sanat için Arkhe dergisini çok beğeniyorum. Akademik kadrosu var. Çok profesyonel bir iş ama göz korkutacak cinsten de değil. Bol görsel içerikli ve yorucu değil. Ben ilgimi çeken konular içeren sayılarını alıyorum.

https://www.arkhedergisi.com/kategori/arkhe-dergisi

Edebiyat için takip ettiğim ya da bildiğim yok maalesef.

2 Beğeni

Teşekkür ederim uğraşmışsınız. All about history kafama yattı sanki. Atlas Tarih te güzel gibi duruyor.

2 Beğeni